• Upamiętnienie Powstań Śląskich w powiecie

W dniu 08.06.2021 roku w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Kłobuckiego odbył się finał Konkursu Historycznego o zasięgu powiatowym Historia Powstań Śląskich w oczach młodego pokolenia. Konkurs odbył się w ramach projektu Ocalić od zapomnienia – pamięci bohaterskich Obrońców Śląska, współfinansowanego ze środków Ministra Obrony Narodowej.
            Organizatorami konkursu byli: Powiat Kłobucki oraz Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku.
            Głównym celem tego konkursu było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy na temat historii Polski – upamiętnienie walk o powrót Śląska do Polski w latach 1918-1921 poprzez zwiększenie w społeczeństwie wiedzy o historii, w tym o bohaterskich czynach Powstańców Śląskich w walce o suwerenność i niepodległość.

• Dzień kolorów

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dni integracyjnych zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski z okazji powrotu do szkoły po 7 miesiącach nauczania zdalnego. Jednym z nich był "dzień kolorów". Uczniowie mieli za zadanie ubrać kolorowe skarpetki, bluzki, spodnie lub inną część garderoby. W tym dniu w naszej szkole królowały wszystkie dostępne kolory: żółcie, pomarańcze, błękity, róże, zielenie itp. Do akcji samorządu dołączyli się również wszyscy nauczyciele. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej na korytarzach naszej szkoły oraz w pracowniach zrobiło się bardzo kolorowo i wiosennie. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

• Integracja

W drugiej połowie maja Samorząd Uczniowski wraz z pedagogiem szkolnym przeprowadził integrację w poszczególnych klasach naszej szkoły. Zaproponowane zabawy miały na celu ponowne zintegrowanie uczniów po powrocie do nauki stacjonarnej. Gry, zabawy, quizy oraz kalambury zostały poprowadzone przez samorząd za pomocą radiowęzła szkolnego. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w zaproponowanych zabawach, co można zobaczyć w galerii zdjęć. Miło nam, że tak chętnie braliście udział w naszej akcji. Mamy nadzieję, że wywołała ona uśmiech i pomogła w ponownym nawiązaniu dobrych relacji w klasach.

• Partnerzy

• Politechnika Częstochowska