• I Szkolny Turniej E-sportowy w League of Legends

Z ogromną przyjemnością chcemy Was poinformować, że zorganizowany z inicjatywy uczniów klasy 2de I Szkolny Turniej E-sportowy w League of Legends odbędzie się pod honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Częstochowskiej Prof. dr. hab. inż. Norberta Sczygiola.

Od najbliższej soboty siedem pięcioosobowych zespołów stanie do boju na wirtualnej arenie, gdzie wykorzystają swoje umiejętności taktyczne, strategiczną współpracę i stalowe nerwy w starciu z przeciwnikami. Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na stronach internetowych szkoły.

• Szkolna demokracja - przekazanie władzy Samorządu Uczniowskiego

Wybory Samorządu Uczniowskiego to szkolna tradycja, która - jak się okazuje - coraz częściej staje się jednym z ważniejszych wydarzeń wśród Skorupiaków. To właśnie Samorząd umożliwia uczniom realny udział w życiu szkoły poprzez możliwość podejmowania decyzji, realizację ich potrzeb i pomysłów. Wybory, mające powołać w roku szkolnym 2022/2023 grupę chętnych do pracy i pełnych ciekawych pomysłów odbyły się drogą tajnego głosowania, a 10 listopada odbyło się uroczyste przekazanie władzy Samorządu Uczniowskiego. Ustępujący samorząd podziękował za owocną współpracę Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor oraz opiekunowi.

• Koszarowe przygody walecznych Skorupiaków

Klasy mundurowe ze Skorupki odbyły kolejne już w tym roku zajęcia koszarowe, podczas których uczniowie klas pierwszych byli wprowadzani w arkana sztuki wojskowej. Ich instruktorami byli starsi koledzy z klas drugich i trzecich, a nad wszystkim pieczę trzymali absolwenci klas mundurowych, którzy pomimo ukończenia szkoły i pójścia w świat, nadal chętnie wracają, działając czynnie w środowisku strzeleckim Zespołu Szkół nr 3.

• Święty Mikołaj na Kresach

Podobno bogatym nie jest ten kto posiada, ale ten, kto daje. A świat, jak wiemy potrzebuje dobra i ogromnej siły wsparcia. I tę wyjątkową moc otrzymają i poczują od bogatych Skorupiaków mieszkańcy obwodu lwowskiego. Otóż po raz kolejny młodzież naszej szkoły udowodniła, że solidaryzuje się z rodakami zamieszkującymi Kresy Wschodnie i licznie wsparła październikową zbiórkę. Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu, wraz z panią Aleksandrą Ciesielską, włączyli się w organizację akcji, zbierając słodycze, przybory szkolne i dary żywnościowe od wszystkich klas. Kilku z nich - oprócz przyniesionej żywności, załączyło także kartki świąteczne z życzeniami i pozdrowieniami dla beneficjentów akcji. Zebrane paczki zostały przekazane Towarzystwu Patriotycznemu Kresy w Częstochowie.

• Szkoła pamięta

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci

Wisława Szymborska

Listopad to szczególny czas zadumy, refleksji i wspomnień nie tylko bliskich, ale również tych, którzy zapisali się w ogólnonarodowej i lokalnej historii. Dlatego też po raz kolejny, pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, odbywa się akcja Szkoła pamięta, priorytetem której jest zachęcanie i przypominanie młodzieży o upamiętnieniu ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Uczniowie naszej szkoły nie tylko odwiedzili lokalne miejsca pamięci, zapalając znicze jako symbol refleksji o zmarłych, wykonali również gazetkę ścienną dokumentująca powyższą akcję. Natomiast w listopadzie, na stronie szkoły będzie można obejrzeć film poświęcony obrońcom wolności, niepodległości i wiary chrześcijańskiej -Żołnierzom Wyklętym na terenie Kłobucka.

• Zmagania sportowe Skorupiaków

Podobno do sukcesu nie ma żadnej windy - trzeba iść po schodach. I po tych schodach, prowadzących po czerwonym dywanie do sukcesu mkną Nasze sportowe Skorupiaki gotowi na każde wyzwanie. A trzeba przyznać, że kalendarz zawodów Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego nie pozwala nam odpocząć od sportowych rozgrywek. Otóż po zmaganiach biegaczy i biegaczek przełajowych, rozegrany został turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Nasze pingpongistki, w składzie: Maja Bladocha i Klaudia Ceglarz, zajęły pierwsze miejsce. Na drugim stopniu podium stanęli panowie: Jakub Wydmuch i Oliwier Wojtasik.

• Partnerzy

• Politechnika Częstochowska