• Prezydent nam podziękował

• Biblioteka szkolna wzbogaciła się o egzemplarz okolicznościowy Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, który otrzymaliśmy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
            w podziękowaniu za udział w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania.

„Jest dla mnie wielką satysfakcją, że w tym szczególnym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy razem doświadczyliśmy prawdziwej radości i przyjemności obcowania z wybitną polską literaturą, oddającą naszego narodowego ducha” – napisał Andrzej Duda w piśmie skierowanym do dyrekcji, pracowników i uczniów naszej szkoły.

W zbiorach specjalnych biblioteki szkolnej znajduje się zapis dźwiękowy audycji radiowej, którą przygotowali uczniowie klasy III DE – Konrad Krawczyk, Kacper Mońka
            i Szymon Szymczyński. Fragmenty powieści przeczytali: Klara Łozowska (kl. I AC), Martyna Kozioł, Hanna Klimaszewska, Mariusz Bednarczyk (kl. I BDE), Jakub Łańczak (kl. II AC), Wiktoria Skalik (kl. III AC), Marta Kotynia (kl. III B), Ewa Trzepióra, Konrad Krawczyk oraz Kacper Mońka (kl. III DE). Słuchowisko, wzbogacone utworami Fryderyka Szopena i Michała Lorenca, stanowi wyjątkową pamiątkę Narodowego Czytania 2018.

• II miejsce Alicji i Pauliny w X Wszechstronnym Konkursie Poprawnej Polszczyzny! Kto następny?

• Gratulujemy Alicji Długosz z III A i Paulinie Bogacz z III B zajęcia wysokiego II miejsca w finale
            X WKPP
            organizowanego pod  patronatem Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego, a rozgrywanego w Pałacu Młodzieży
            w Katowicach.  Ostatni  etap konkursu ma formę ustną. Uczestnicy prezentują swoją wiedzę
             i umiejętności z zakresu szeroko rozumianej kultury języka przed jury i zgromadzoną publicznością. Trzeba zatem dodatkowo wykazać się opanowaniem tremy. Żadnego z tych elementów nie brakło naszym dziewczynom. Wróciły z nagrodami i dyplomami.

Jeśli ktoś chciałby w przyszłym roku szkolnym zmierzyć się z niełatwym ojczystym językiem, musi pamiętać, że przygotowania do konkursu należy podjąć już dziś. Już teraz trzeba  ćwiczyć się we wrażliwości językowej. Ale to nie tylko praca! To również niezła frajda tropić tajemnice i odkrywać pułapki polszczyzny! W takim razie kto następny?

-DYPLOM UCZESTNICTWA-