• Dzień integracyjny 2019

• Piątek, 13-tego? Tak, właśnie tak! Dokładnie 13 września 2019 roku - w piątek - odbył się dzień integracji dla młodych „Skorupek” z klas pierwszych.

Z pogodą ducha i słońcem za pan brat pierwszoklasiści wyruszyli pieszo spod budynku naszej szkoły w kilkunastokilometrową trasę wiodącą ich urokliwymi ścieżkami nad zalewem Zakrzew i pięcioma stawami do bazy Nadleśnictwa Kłobuck. Po drodze każda z klas rozwiązywała zadania związane z zasadami bezpieczeństwa, uczyła się łamiących języki wierszy, śpiewała. Ba! Niektóre klasy tańczyły nawet makarenę czy belgijkę. W lesie czekały na młode „Skorupki” kolejne zadania - budowanie namiotu z pałatki czy rozpalenie ogniska za pomocą krzesiwa i kory brzozy. Wymieniać by długo ...

Ostatni punkt, można by rzec - gwóźdź programu – to wspólne grilowanie, biesiadowanie, prezentacje klas oraz wspólne rozwiązywanie łamigłówek

I tak, wbrew powszechnym opiniom, tegoroczny piątek 13-go okazał się być wyjątkowo udanym dniem. Atrakcji tego dnia nie brakowało, a integrację można uznać za udaną.

Skorupki z klas I – witamy na pokładzie!

Za pomoc w organizacji dnia integracji dziękujemy uczniom klas II i III oraz jak zawsze niezawodnym Strzelcom.