• My też pomagamy!!!

• Nasza Szkoła w tym roku po raz kolejny już weźmie udział w zbiórce pieniędzy na rzecz WOŚP. Zgłoszeni uczniowie będą kwestować przy Rynku Jana Pawła II w godzinach porannych i popołudniowych. Szczegółowe informacje wraz ze zdjęciami zostaną zamieszczone w przyszłym tygodniu.

• SPOTKANIE ZE ŚWIADKIEM HISTORII

• Uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu.

W ramach tegorocznych obchodów wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zaprasza na spotkanie online ze świadkiem historii – panią Zofią Posmysz -  p.t. Powrót "Pasażerki".

Spotkanie odbędzie się w dniu 29.01.2021 o godzinie 16.00 i będzie transmitowane na żywo w kanale You Tube.

• Audycja noworoczna

• Skorupiaki za mikrofonem zapraszają do wysłuchania audycji noworocznej i życzą Wszystkim Szczęśliwego Nowego 2021 Roku!

• Akcja MEN „ Razem na święta”

• W dniu 21.12.2020r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się finał akcji MEN „Razem na święta”.  W ramach tej inicjatywy uczniowie wykonali kartki świąteczne, które następnie wrzucili do skrzynek pocztowych najbliższych sąsiadów szkoły oraz dostarczyli do instytucji współpracujących ze szkołą.

Dodatkowo przygotowali paczki upominkowe z produktami spożywczymi, artykułami chemii domowej, zabawkami oraz ubrankami dla dzieci. Wszystkie upominki zostały wręczone w obecności pracownika socjalnego GOPS potrzebującym rodzinom mieszkającym w Kłobucku.

Wszystkim rodzicom i uczniom oraz całej społeczności szkolnej za udział w akcji, za Wasze zaangażowanie i wkład pracy, za przekazanie darów dla potrzebujących składamy najserdeczniejsze podziękowania. Cieszymy się, że są wśród Nas ludzie o tak wielkim sercu i empatii, którzy sprawiają, że na twarzach potrzebujących pojawia się uśmiech.

To za Państwa przyczyną Ich święta będą wyjątkowe!

Serdecznie podziękowania kierujemy także dla nauczycieli i uczniów bezpośrednio zaangażowanych w Finał Akcji.

Życzymy Wszystkim zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2021 Roku!

• Audycja Świąteczna

• Grupa radiowa "Skorupiaki za mikrofonem" zapraszają do wysłuchania audycji świątecznej:)

Życzymy Wszystkim wesołych Świąt!

• Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika

• W czasie festiwalu, w którym udział wzięły uczennice naszej szkoły: Julia Radzioch z klasy IIcg i Laura Nykiś z klasy Ibp,  można było wysłuchać online 321 kolęd śpiewanych przez 140 wykonawców z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Kazachstanu oraz Włoch.

Festiwalowe Jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Urszuli Kryger z Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi, przyznało 27 wyróżnień i 31 nagród.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

• Szkolny Konkurs na Kartkę świąteczną rozstrzygnięty!!!

• W dniu 15 grudnia 2020r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną”. Konkurs został ogłoszony w następujących kategoriach: najpiękniejsza kartka wykonana w grafice komputerowej oraz kartka wykonana ręcznie w dowolnej technice plastycznej. Na konkurs wpłynęło wiele bardzo ciekawych i estetycznie wykonanych prac.

Jury konkursowe w składzie: Katarzyna Ściebura, Zbigniew Macherzyński, Agnieszka Brzozowska, Barbara Zielonka, Aleksandra Przygoda, Aleksandra Desperak oceniło prace pod kątem oryginalności, estetyki wykonania, pomysłowości oraz użytych materiałów i przyznało:

W kategorii świąteczna e-kartka:

I miejsce: Szymon Szczepaniak kl. III bde,

Wyróżnienia: Adrian Kopacz kl. II deg, Natalia Kusmierska kl. II deg.

W kategorii kartek wykonanych ręcznie:

I miejsce ex aequo: Justyna Szewczyk kl.  IIdep, Miłosz Popęda kl. I ap, Zuzanna Choryłek kl. Iap, Natalia Czaja kl. Iap.

II miejsce ex aequo: Julia Wojtowicz kl. Ibp, Karolina Wróbel  kl. Icp, Aleksander Zych               kl. Ibp, Kinga Kosowska kl. Ibp.

III miejsce ex aequo: Hanna Tylikowska kl. Ibp, Oliwia Kotkowska kl.  Idp, Martyna Cendal kl. Iap.

Wyróżnienia:

Emilia Chmura kl. Ibp, Julia Raszewska kl. Ibp, Jakub Banaś kl. Idp, Laura Nykiś kl. Ibp, Jessica Karbowska kl. Ibp, Julia Szleper kl.  Idp, Paweł Piskuła kl. Ibp.

E-kartki zostały dodatkowo zgłoszone do X Powiatowego Konkursu pt.: „Pocztówka świąteczna”. Komisja konkursowa wyróżniła pracę Adriana Kopacz z kl. II deg.

Wszystkie kartki świąteczne wezmą udział w akcji MEN „Razem na święta” i zostaną wraz z życzeniami przekazane do instytucji współpracujących ze szkołą oraz do mieszkańców Kłobucka – bezpośrednich sąsiadów szkoły.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie pięknych prac.