Konkurs plastyczny „100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi.”
W poniedziałek 30 listopada 2020r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. K. Kosińskiego w Kłobucku zakończyły się szkolne eliminacje konkursu „100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi.”
Pomysłodawcą konkursu plastycznego dla uczniów naszej szkoły jest Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku oraz Starosta Kłobucki.
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych tematyką strażacką, ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich.
Tematyka konkursu była dość szeroka i obejmowała udział środowiska strażackiego w szkoleniach, zawodach, akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych, jak również tematykę historii pożarnictwa.
Szkolne Jury (Katarzyna Ściebura – Dyrektor, Aleksandra Przygoda- nauczyciel świetlicy, Aleksandra Desperak – pedagog szkolny) wyłoniło następujących zwycięzców:
Martynę Czyż - kl. II bp oraz Weronikę Nykiś - kl. IIbp.
Obie uczennice otrzymają szkolny Dyplom za udział w konkursie. Następnie obie prace plastyczne zostaną przekazane do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kłobucku, gdzie będą uczestniczyć w kolejnych etapach konkursowych.
Nagrody zostaną wręczone Zwycięzcom konkursu przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w finale centralnym, który odbędzie się 31.03.2021r.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS
W ramach upamiętnienia corocznego Światowego Dnia Walki z HIV/AIDS, które przypada dnia 1 grudnia, w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się XIII Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS w formie prezentacji multimedialnych oraz konkursu plastycznego. Celem wszystkich działań podjętych przez szkołę jest propagowanie wiedzy o profilaktyce zakażeń wirusem HIV i możliwości postępowania w przypadku tak zwanych „ryzykownych zachowań”.
Konkurs podzielony był na etapy:
Etap I: wykonanie prezentacji multimedialnych pt.: „Co wiem na temat HIV/AIDS? Profilaktyka zakażeń”
Etap II: wykonanie plakatu promującego zachowania prozdrowotne.
Na konkurs wpłynęło łącznie 37 prac. Wszystkie prace zostały ocenione pod względem:
-zgodności z wymaganiami (12 slajdów o ściśle określonej tematyce),
-poprawności merytorycznej,
-szaty graficznej,
-przejrzystości,
-pomysłowości.
Prace, które wpłynęły na konkurs były bardzo ciekawe. Jury miało problem z wyłonieniem najlepszych prezentacji.
Miejsce I:
Edyta Nabiałczyk kl. Ib PREZENTACJA
Julia Płuska kl. IIbg PREZENTACJA
Marta Płaczkiewicz kl. IIIac PREZENTACJA
Miejsce II:
Laura Nykiś kl. Ib
Wiktoria Pytel – Baran kl. IIbg
Miejsce III
Karolina Jura kl. Id
Na konkurs wpłynęły także ciekawe prace plastyczne. Jury postanowiło wyróżnić następujące osoby: Aleksandra Zycha z klasy Ib oraz Aleksandrę Kałmuk z klasy IIcp.
W ramach akcji uświadamiania młodzieży ewentualnym zakażeniem wirusem HIV przygotowano także internetową audycję, która oprócz podstawowych informacji dotyczących HIV/AIDS zawiera historię 17-letniej Ewy, nosicielki wirusa HIV. Serdecznie zachęcamy Was do zapoznania się z nagraniem.
Konkurs został zorganizowany przez: p. Joannę Foszner, p. Justynę Garus – Kempa, p. Aleksandrę Desperak, p. Aleksandrę Przygoda.
WSZYSTKIM UCZNIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Kursy przygotowawcze dla maturzystów
Kursy przygotowawcze do matury, przeznaczone dla uczniów ostatnich klas szkół średnich, prowadzone są na Politechnice Częstochowskiej od już kilku lat. Początkowo były to kursy z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym prowadzone przez pracowników Katedry Matematyki. Od ubiegłego roku oferta kursów jest rozszerzana, a w bieżącym roku maturzystom oferujemy pomoc przy przygotowaniach do tego ważnego egzaminu z następujących przedmiotów:biologia, chemia, fizyka, informatyka (na poziomie rozszerzonym) oraz matematyka (na poziomie podstawowym i rozszerzonym).
Zajęcia prowadzone są przez pracowników Politechniki z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Kursy prowadzone na platformie e-learningowej Politechniki Częstochowskiej są bezpłatne i nie ma limitu miejsc. Zapisy na nie trwają od 5 października do 30 listopada 2020r. Aby zapisać się na kurs należy wejść na stronę Politechniki Częstochowskiejhttps://pcz.pl/pl/studenciak/kursy, tam "kliknąć" na e-learning.pcz.pl, założyć konto a następnie wybrać kurs/kursy, które nas interesują. Każdy maturzysta może wybrać jeden lub więcej kursów. Harmonogram i tematyka zajęć dostępne są po zapisaniu się na konkretny kurs. Zajęcia rozpoczynają się 16 listopada i trwają od do 25 kwietnia (z przerwami na święta i ferie).W każdym tygodniu zajęć na platformie umieszczone będą materiały dydaktyczne (prezentacje, filmy, dokumenty itp), ponadto na każdym z kursów będą fora dyskusyjne i konsultacje w pokojach telekonferencyjnych.
Informacje o kursach można uzyskać również mailowo: kursy@pcz.pl oraz telefonicznie: 501 050 282.
Dyrektor Jan Borkowski – nie żyje
Rozeta niepodległościowa
Miło nam poinformować, o rozstrzygnięciu szkolnego konkursu na NAJPIĘKNIEJSZĄ ROZETĘ NIEPODLEGŁOŚCIOWĄ.
Na konkurs wpłynęło łącznie 13 prac. Wszystkie prace były wykonane kreatywnie, estetycznie i nawiązywały do tradycji. Rozety wykonano z różnych materiałów.
10Jury w składzie:
Katarzyna Ściebura – Dyrektor,
Zbigniew Macherzyński – nauczyciel plastyki,
Barbara Zielonka- nauczyciel bibliotekarz,
Aleksandra Desperak-pedagog szkolny,
Aleksandra Przygoda – nauczyciel świetlicy.
Przyznało:
Miejsca I dla:
-Karoliny Szczepaniak Ia,
- Aleksandra Zycha Ib
-Miłosza Popędy Ia
Miejsca II dla:
- Anny Chabrajskiej Id
-Martyny Gabrysiak Ib
-Bianki Kozińskiej Ia
Miejsce III dla:
-Mai Wilczyńskiej Ia
Wyróżnienia dla:
Dominiki Kłyszewskiej Ib, Karoliny Wróbel Ic, Martyny Pasieki Ib, Roksany Kalbarczyk Id, Oliwii Romańskiej Ib oraz Pawła Piskuły Ib.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie GRATULUJEMY i dziękujemy za udział w konkursie!!!
Powiat Kłobucki uruchamia kolejne połączenia komunikacyjne
W czwartek 15 października Powiat Kłobucki podpisał umowy za realizację publicznego transportu zbiorowego na pięciu liniach użyteczności publicznej.
Transport publiczny na liniach Praszczyki-Przystajń-Krzepice oraz Przystajń–Truskolasy–Kłobuck realizowany będzie przez Zakład Usługowy „TEST-PAKT” z siedzibą w Przystajni natomiast na liniach Janiki-Konieczki-Kłobuck, Julianów-Wilkowiecko-Kłobuck oraz Rębielice Królewskie–Popów–Krzepice świadczony będzie przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Częstochowa z siedzibą w Częstochowie. Transport realizowany będzie od 19 października 2020 r. Aktualny rozkład znajduje się TUTAJ.
Zachęcamy do korzystania z usług przewoźników.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole miał niecodzienny charakter. Otóż uczniowie klasy I a i I b, pod kierunkiem p. Justyny Garus Kempy i p. Wioletty Sosneckiej przygotowali scenkę pt. Sfrustrowana nauczycielka. Została ona zaprezentowana w konwencji starego kina i nakręcona w formie krótkiego-dziesięciominutowego filmiku. Wszyscy uczniowie i nauczyciele, zaprezentowane wielkie-małe dzieło kinowe podziwiali w swoich klasopracowniach na ekranach telewizorów. Operatorem i reżyserem w jednym był Dominik Bargiela – tegoroczny maturzysta, któremu dziękujemy za współpracę i profesjonalizm.
Również Szkolny Samorząd Uczniowski włączył się w organizację Dnia Edukacji. Przedstawiciele Samorządu złożyli życzenia i wręczyli kwiaty Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi. Dziękujemy.
Upamiętnienie Bitwy Warszawskiej w naszym powiecie
W dniu 08.10 2020 r. w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Kłobuckiego odbył się finał Konkursu Historycznego o zasięgu powiatowym „Cud nad Wisłą - 100. Rocznica Bitwy Warszawskiej”. Konkurs odbył się w ramach projektu „CUD ZJEDNOCZENIA – BITWA WARSZAWSKA”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.
Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie „Szkoła w Węglowicach” , Powiat Kłobucki oraz Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku.Głównym celem tego konkursu było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy na temat historii Polski – upamiętnienie 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej i wydarzeń sierpnia 1920 roku oraz ich znaczenia dla Polski, Europy i świata.
W konkursie wzięło udział 21 uczniów ze szkół ponadpodstawowych Powiatu Kłobuckiego. Został on przeprowadzony w formie multimedialnej, z wykorzystaniem aplikacji Quizizz . Uczniowie musieli wykazać się wiedzą m.in. z zakresu genezy i przebiegu wojny polsko-bolszewickiej, udziału w niej polskiego społeczeństwa, jak i najważniejszych postaci związanych z wydarzeniami tych dni.
Komisja Konkursowa wyłoniła pięciu laureatów, którzy najlepiej i najszybciej rozwiązali test konkursowy:
1. Adrian Mazik ZS w Krzepicach
2. Jakub Antoniak ZS w Krzepicach
3. Arkadiusz Ciszewski ZS Nr 3 w Kłobucku
4. Nikola Macherzyńska ZS Nr 3 w Kłobucku
5. Maciej Florek ZS Nr 3 w Kłobucku
Za miejsca 6-10 Komisja Konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienia:
6. Izabela Mazik; Zespół Szkół w Krzepicach
7. Szymon Rzepka; Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku
8. Roksana Ranoszek; Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku
9. Kacper Chłąd; Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku
10. Oliwia Kluska; Zespół Szkół Nr 2 w Kłobucku
Szkoły ponadpodstawowe w Powiecie Kłobuckim doposażone w generatory ozonu
W związku z dużym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w kraju, województwie śląskim i powiecie kłobuckim, Starostwo Powiatowe w Kłobucku zakupiło generatory ozonu dla 4 szkół ponadpodstawowych, tj. Zespołu Szkół nr 1, nr 2, nr 3 w Kłobucku oraz Zespołu Szkół w Krzepicach, celem zapewnienia bezpieczeństwa i zabezpieczenia nauczycieli, uczniów i pracowników szkół przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.
Urządzenia te mają właściwości bakteriobójcze i antyseptyczne oraz służą do odkażania pomieszczeń.
Akcja charytatywna dla Polaków mieszkających na Kresach – „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach”
Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie Patriotyczne ”Kresy” w Częstochowie, koordynacją działań zajmuje się Kuratorium Oświaty w Katowicach, Delegatura w Częstochowie.
Akcja polega na zbiórce następujących artykułów:
- słodyczy z długim terminem przydatności,
- tylko nowych książek o tematyce historyczno – patriotycznej .
Paczki przygotowane z artykułów zebranych zostaną przekazane:
Towarzystwu Patriotycznemu „Kresy”.Wszystkich uczniów i pracowników szkoły prosimy
o włączenie się do akcji i przynoszenie słodyczy i książek
do dnia 15 PAŹDZIERNIKA 2020r. do:
- p. A. Ciesielskiej, p. P. Witkowskiego
Zapraszamy do udziału w akcji!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
- Sierpień 2020
- Czerwiec 2020
- Maj 2020
- Kwiecień 2020
- Marzec 2020
- Luty 2020
- Grudzień 2019
- Listopad 2019
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Lipiec 2019
- Czerwiec 2019
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Wszystkie