• XXIII Gminny Turniej Tenisa Stołowego

          • Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w dniu 13 listopada został rozegrany w hali sportowej SP nr 1 w Kłobucku XXIII Gminny Turniej Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza Kłobucka. Nie mogło wśród najlepszych zabraknąć Skorupiaków, którzy wykazali się sportowym duchem walki, zajmując miejsca w czołówce i na podium.

            W kategorii dziewcząt:

            I miejsce zajęła Maja Bladocha

            III miejsce - Oliwia Balcerzak

            V miejsce - Wiktoria Paruzel

            W kategorii chłopców:

            IV miejsce zajął Bartosz Adamik.

            Gratulujemy!!!

          • Szkolenie specjalistyczne dla przyszłych komandosów

          • Młodzież Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku, stanowiąca Oddział Przygotowania Wojskowego, odbyła pierwsze szkolenie w jednostce patronackiej, jaką jest Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu. Zgodnie z nakreślonym przez MON planem, uczniowie zapoznali się ze sprzętem i uzbrojeniem Wojska Polskiego, używanym wyłącznie przez polskie siły specjalne. Ponadto pogłębiła swą wiedzę na temat medycyny pola walki, głównych zagrożeń dla żołnierzy w trakcie działań wojennych oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy w warunkach bojowych.

            Kolejną dziedziną wiedzy przekazaną przez lublinieckich specjalistów, były elementy terenoznawstwa i topografii wojskowej, służące zarówno do wykonywania działań militarnych, jak i uprawiania turystyki, czy szeroko pojętego bushcraftu.

            Młodzież zapoznała się także ze strzelnicą wirtualną dla wojska, będącą jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów wojskowych w Polsce.

            Efektem tego szkolenia stał się zarówno nowy zasób wiedzy wojskowej, jak i ogromna satysfakcja ze szkolenia przez tak elitarną jednostkę.

          • Konsultacje w projekcie "Szkoła dostępna dla wszystkich” już otwarte!

          • Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w projekcie UNICEF-ASA pt.” "Szkoła dostępna dla wszystkich”.
            Dzięki temu już od 13.11.2023r. do 09.12.2023r. możecie Państwo skorzystać z bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez specjalistów tj. psychiatrów, psychoterapeutów, psychologów klinicznych, pedagogów specjalnych oraz asystentów kulturowych.

            Konsultacje w ramach projektu "Szkoła dostępna dla wszystkich” mogą dotyczyć problemów z następujących obszarów: psychiatria, pomoc psychologiczno - pedagogiczna obejmująca psychoterapię, psychoterapię uzależnień i psychologię kliniczną, wsparcie edukacyjne dzieci i młodzieży: prawne aspekty procesu kształcenia specjalnego, technologie wspomagające funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami, wsparcie osób z doświadczeniem migracji.

            Konsultacje są dostępne dla nauczycieli, rodziców oraz pełnoletnich uczniów zainteresowanych uzyskaniem porady na temat niepokojących zachowań dzieci i uczniów, problemów zawodowych, relacji z dziećmi, trudnych emocji i innych kwestii.

            Aby skorzystać ze wsparcia, prosimy:

            1. zgłosić się do pedagoga szkolnego (telefonicznie lub mailowo) w celu uzyskania kodu dostępu do konsultacji ze specjalistą.
            2. zalogować się na stronę: https://asa.ibe.edu.pl
            3. wybrać opcję: konsultacja.
            4. po wybraniu obszaru konsultacji, uzyskujecie Państwo kontakt do wybranego specjalisty.
            5. umawiacie odpowiedni termin konsultacji.

            Liczymy na to, że oferowane porady będą dla Państwa wartościowym wsparciem i pomocą we wszystkich trudnych sytuacjach dnia codziennego.

            Zachęcamy Państwa do korzystania z bezpłatnych specjalistycznych konsultacji!

          • Szkolna demokracja

          • Wybory Samorządu Uczniowskiego to szkolna tradycja, która - jak się okazuje - coraz częściej staje się jednym z ważniejszych wydarzeń wśród Skorupiaków. To właśnie Samorząd umożliwia uczniom realny udział w życiu szkoły poprzez możliwość podejmowania decyzji, realizację ich potrzeb i pomysłów. Wybory, mające powołać w roku szkolnym 2023/2024 grupę chętnych do pracy i pełnych ciekawych pomysłów, zostały przeprowadzone drogą tajnego głosowania 26 października, a 30 października odbyło się uroczyste przekazanie władzy Samorządu Uczniowskiego.

            Ustępująca przewodnicząca Izabela Mika, wraz z członkami prezydium Samorządu Uczniowskiego podziękowała Pani Dyrektor, Wicedyrektor oraz opiekunom za owocną pracę. Natomiast Pani Dyrektor - Katarzyna Sćiebura, pozytywnie podsumowała  kadencję ustępującego Samorządu, dziękując za realizację zamierzonych działań i konstruktywną współpracę, a nowemu gratulując i życząc owocnego czasu.

            W skład nowego Prezydium Samorządu Uczniowskiego weszli:

            Przewodniczący: Kacper Paciepnik kl. III B – zdobył 125 głosów.

            I Wiceprzewodniczący: Ewa Cieślik II B – zdobyła 64 głosy.

            II Wiceprzewodniczący: Oliwia Balcerzak III A – zdobyła 62 głosy.

            Sekretarz: Aleksandra Tomsia kl. II A– zdobyła 53 głosy.

            Skarbnik: Alicja Herudzińska II C – zdobyła 39 głosów.

             

            Opiekunowie: Pani Aleksandra Przygoda oraz Pan Mariusz Wilk.

          • Podróżowanie Skorupiaków

          • W ramach programu rządowego Poznaj Polskę, w dniu 20 pażdziernika – uczniowie klas III wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce i do Krakowa.
            Podróż rozpoczęła się w godzinnach wczesnoporannych z chwilą wyjazdu wesołego autokaru Skorupiaków ku Wieliczce. Spacer po solnych podziemiach pełen wyjątkowych wrażeń, sprawia, że za każdym razem przemierzając turystyczne szlaki kopalni, można zobaczyć ją odmiennie, podziwiając jej krużganki, solne dzieła sztuki, jezioro solankowe, mające uzdrawiającą moc, czy zapierającą dech Kaplicę św. Kingi, będącą największą w Europie podziemną świątynią, wciąż spełniająca funkcje sakralne.

            Następnym etapem podróży Skorupiaków był dostojny Kraków, w którym przez kolejne godziny podziwili dawną stolię Polski. Przemierzając urokliwe ulice zwiedzali Zamek Królewski na Wawelu, Barbakan - najbardziej wysuniętą na północ część fortyfikacji miejskich Krakowa, znajdujący się na Plantach przed Bramą Floriańską,  Kościół Mariacki i Klasztor św. Franciszka , w którym oglądali witraże wykonane według projektu Stanisława Wyspiańskiego, Kaplicę błogosławionej. Salomei oraz Kaplicę Męki Pańskiej.

            Ostatnim punktem wycieczki był dziedziniec Collegium Maius na którym znajduje się zabytkowy zegar z systemem komputerowym uruchamiającym pochód postaci historycznych z motywem muzycznym.

            Podróż – mimo iż jednodniowa, była ciekawą lekcją kultury, historii i patriotyzmu.W pamięci pozostały mądre przekazy przewodników i niezapomniane chwile.Podróż – mimo iż jednodniowa, była ciekawą lekcją kultury, historii i patriotyzmu.W pamięcipozostały mądre przekazy przewodników i niezapomniane chwile.

          • Szkoła pamięta

          • W ramach akcji, organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki - Szkoła pamięta, której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych - uczniowie  klas II a i II c odwiedzili szczególne miejsca w Kłobucku. Zwracając uwagę na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy związani są z historią miasta, młodzież -  przed tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych oraz wybitnego polskiego polityka i trzykrotnego premiera rządu  II Rzeczypospolitej Polskiej – Wincentego Witosa, zapalili. znicze.

            Następnie odwiedzili pomnik proboszcza parafii kłobuckiej, kronikarza,  twórcy dzieła  Roczniki czyli kroniki sławnego Królestwa Polskiego, dyplomaty, a także pierwszego rodzimego heraldyka - Jana Długosza.

            Uczniowie ze Skorupki swoją postawą i zaangażowaniem, po raz kolejny udowodnili, że pamiętają  i darzą szacunkiem bohaterów, będących zasłużonymi osobami dla naszej ojczyzny i regionu – powiatu kłobuckiego i miasta Kłobuck.

          • Szkoła Patriotów

          • Szkoła Patriotów to Wojewódzki Projekt Edukacyjny, do którego przystąpiła nasza szkoła.
            Jego głównym celem jest kształtowanie u dzieci i młodzieży szacunku dla przeszłości i tradycji, dziedzictwa narodowego i kulturowego poprzez systematyczną opiekę nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami na terenie województwa śląskiego, stanowiącymi materialne świadectwo ważnych wydarzeń z historii Polski.
            Wychowanie patriotyczne to między innymi tworzenie więzi emocjonalnej dziecka i ucznia z rodziną oraz rówieśnikami, dostrzeganie wartości i piękna przyrody, przygotowanie do pracy i życia w społeczeństwie, a przede wszystkim wykształcenie miłości i przywiązania do ojczystego kraju, jego tradycji i kultury. Proponowane przedsięwzięcie ma na celu podkreślenie roli miejsc pamięci w kształtowaniu poczucia tożsamości narodowej i kulturowej, pielęgnowanie tradycji patriotycznych.

            Więcej informacji znajduje się -TUTAJ-

          • ,,Śladami krasnoludków”

          • W ramach programu Poznaj Polskę  2023, uczniowie klas drugich – wraz ze swoimi wychowawcami, w dniu 17.10.2023 r. wybrali się na wycieczkę do pięknego i malowniczego Wrocławia.  Pierwszym punktem podróży było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego im. Władysława Rydzewskiego. Pod opieką przewodnika można było nie tylko podziwiać różnorodne eksponaty, ale także wysłuchać ciekawostek o ich pochodzeniu oraz zapoznać się z fauną i florą z wszystkich stron świata.

            Następnie -  krocząc przez najbardziej znane wrocławskie mosty, udaliśmy się do historycznej części miasta, przechodząc przez Ostrów Tumski i zwiedzając m. in.  Katedrę św. Jana Chrzciciela, która zaskoczyła nas swoją imponującą wielkością oraz bogatym zdobieniem. Kolejnym punktem wycieczki był Stary Rynek, na którym szukaliśmy szczęśliwych krasnoludków oraz oddaliśmy się doznaniom kulinarnym w klimatycznej restauracji Stary klasztor.

            Ostatnią atrakcją naszej wycieczki był  Ogród Zoologiczny. W tym miejscu udało nam się zwiedzić Afrykarium i jego niesamowite podwodne skarby oraz zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt.    Wszystkie zaplanowane punkty wrocławskiej wyprawy, będące wyjątkową lekcją geografii, przyrody i historii, zostały zrealizowane. W pamięci pozostały mądre przekazy przewodników, niezapomniane chwile i tysiące zdjęć z dużą ilością wspomnień i uśmiechem na twarzy. Chętnie wrócimy do barwnej i wyjątkowej  stolicy województwa dolnośląskiego.