• Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

• 2 września 2019r. o godzinie 9.30w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Niby zwykłe rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego - a jednak tak inne od wszystkich poprzednich. Wszystko to za sprawą wkraczającej wielkimi krokami reformy w polskich szkołach, która w tym roku dotarła do liceów oraz atrakcyjnej oferty i świetnych wyników szkoły na egzaminie maturalnym.  Do grona „Skorupki” dołączyło w tym roku 8 klas pierwszych – 4 utworzone po gimnazjum oraz 4 po szkole podstawowej.

Dyrektor Katarzyna Ściebura powitała serdecznie zgromadzonych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców, życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie przedstawiła młodzieży wychowawców klas oraz nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

W imieniu zaproszonych gości zabrał głos pan Maciej Biernacki - Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego. Wyraził swoją radość z możliwości uczestnictwa w uroczystej inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku, a młodzieży klas pierwszych pogratulował dobrego wyboru dotyczącego dalszej nauki. Wspomniał o latach tradycji kłobuckiego liceum oraz o bardzo dobrych wynikach uczniów na  egzaminach maturalnych. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzył owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym oraz nieustającego pasma sukcesów.

Uroczystą akademię przygotowała klasa 2 ac pod opieką wychowawcy Justyny Skowron. W trakcie uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, zostając tym samym oficjalnie przyjętymi do społeczności uczniowskiej „Skorupki”. Nie mogło zabraknąć także wspomnienia o tragicznej historii Polski w związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Ofiary wojny uczczono symboliczną minutą ciszy. Patrząc po latach na dramaturgię tamtych wydarzeń przychodzi czas na refleksję: możliwość podjęcia i kontynuowania nauki jest darem losu i  darem czasu pokoju - by człowiek mógł w sobie rozwijać Człowieka.