• Pożegnanie Maturzystów 2021

     • Słowo od Starosty:

      W imieniu Samorządu Powiatu Kłobuckiego wszystkim Maturzystom życzymy powodzenia na jednym z najważniejszych egzaminów w życiu. Niewątpliwie wiedza i doświadczenie, które zdobyliście podczas nauki w szkołach, dla których Powiat Kłobucki jest organem prowadzącym, zaowocuje wysokimi wynikami. Jesteśmy pewni, że zdana matura będzie wspaniałym wstępem w dorosłe życie.

      POWODZENIA!!!!!!!


      Słowo od Dyrekcji Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku:

      Drodzy Abiturienci,

      nadszedł wreszcie tak długo wyczekiwany przez Was dzień – dzień ukończenia szkoły.

      Za Wami trzy lata spędzone w III Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku, w tym prawie rok w formie nauki zdalnej z powodu pandemii. Nie był to łatwy czas – nowe wyzwania, dodatkowy stres, … .Tego nie da się łatwo wykreślić z pamięci.

      Czy był to owocny okres w Waszym życiu ? ... Czas pokaże.

      Dzisiejszemu wirtualnemu spotkaniu towarzyszy świadomość, że lata spędzone w naszym liceum, to już historia, a jednocześnie początek nowego czasu w Waszym życiu …. ale pamiętajcie, przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości.

      Drodzy Abiturienci, wchodzicie w kolejny, nowy etap w Waszym życiu.

      Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości...

      Myślę, że lata spędzone w liceum dobrze Was do tej drogi przygotowały i że świadectwem tego będą Wasze działania w dorosłym życiu.

      Życzymy Wam, aby doświadczenia zdobyte w czasie edukacji w naszej szkole dodały Wam w przyszłości odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i nie zgubcie tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem.

      Naszą rzeczywistość tworzyliśmy wspólnie, w atmosferze wzajemnego zrozumienia.

      Staraliśmy się, z pomocą Waszych Rodziców, wpoić Wam podstawowe wartości, takie jak szacunek, tolerancja, prawda i odpowiedzialność. Nie zawsze było nam łatwo, ale mamy nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości.

      Piszemy to wszystko, aby podkreślić szczególnie mocno osobisty wkład każdego z Was w tworzenie życia tej szkoły. Naszej szkoły. Szkoły posiadającej swoje tradycje, które nas wyróżniają.

      Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów na miarę swoich możliwości. Dziękujemy Wam za wysiłek i zaangażowanie w podejmowaniu różnych inicjatyw szkolnych, dziękujemy za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, za pracę w radiowęźle szkolnym, za aktywny udział w pracach Samorządu Uczniowskiego…. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy pracowali na dobre imię szkoły reprezentując nas na różnych szczeblach konkursów, olimpiad czy zawodów. 

      Chcemy podziękować Wam, drodzy Abiturienci, za podjęcie współpracy z nami, nauczycielami, za otwartość, za kreatywność, za młodość…

      Podziękowania za podejmowane działania i pracę na rzecz rozwoju szkoły składamy wszystkim Rodzicom. Kierujemy do Was szczególne słowa uznania i wdzięczności. Byliście dobrymi partnerami szkoły we wspólnych działaniach.

      Nie mniej gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom. Dziękujemy za odwagę, nierzadko determinację, zrozumienie, otwartość, cierpliwość i poświęcenie.

      Szczególne podziękowania składamy Wychowawcom uczniów klas trzecich.

      Maturzyści, przed Wami jeszcze ten najważniejszy egzamin – egzamin dojrzałości, którego pomyślne przejście otworzy Wam bramę do dalszego życia.

      Wierzę że odpowiedzialnie podejdziecie do tej ważnej próby.

      Życzymy Wam połamania piór i umysłów podczas czekającego Was egzaminu dojrzałości.

      Wierzymy, że Wasza praca w okresie przygotowań do matury zaowocuje sukcesem i dostaniem się na upragnione kierunki studiów.

      Wierzymy, że gdziekolwiek się znajdziecie, zawsze będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie również, że drzwi naszego liceum zawsze będą dla Was otwarte…

       

      Dziękujemy Wam

      Do zobaczenia
       

      Dyrekcja Szkoły

      Katarzyna Ściebura i Joanna Foszner

       

       

      Szanowni Nauczyciele, 

      Zwracamy się do Państwa, ze słowami serdecznych podziękowań za pracę i trud włożony w naszą edukację.  Przez ostatnie 3 lata spędzaliśmy razem niezliczoną ilości godzin, niestety nie było nam dane spędzić ostatniego roku w szkolnych ławkach. Jednak dzięki Państwa zaangażowaniu i oddaniu, nawet będąc we własnych pokojach, mogliśmy poczuć tę namiastkę normalności, jaką jest bycie uczniem. Uczestniczyliście w naszej drodze ku dorosłości, pomagaliście kształtować nasze charaktery, uczyliście patrzeć na problemy z innej perspektywy i zawsze służyliście dobrą radą.

      Dziękujemy za pochwały, ale również słowa krytyki, które uświadomiły nam, że w dorosłym życiu czeka na nas wiele rzeczy, których musimy się jeszcze nauczyć. Każdemu uczniowi życzylibyśmy tak oddanych i cierpliwych nauczycieli, jakich było dane nam poznać. 

      Jeszcze raz bardzo dziękujemy i jednocześnie chcielibyśmy życzyć, abyście na koniec dnia mogli z satysfakcją i uśmiechem powspominać swoich byłych uczniów, ponieważ my z pewnością właśnie tak będziemy wspominać lata spędzone w murach tej szkoły.

      Maturzyści 2021

       

     • Audycja

     • Witamy Was serdecznie! Tu szkolne radio internetowe "Skorupiaki za mikrofonem". W dzisiejszej audycji omówimy najbliższe święta i wydarzenia. Na początek pożegnamy uczniów klas trzecich, życząc im jak najlepiej zdanej matury, potem opowiemy o 1, 2, 3 maja następnie o Tygodniu Bibliotek, a na koniec przypomnimy wam o naszych Mamach, które 26 maja obchodzą swoje święto - nie zapomnijcie złożyć Im życzeń. Tak więc zapraszamy was do wysłuchania naszego nagrania!

     • Dni Otwarte w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

     • Ostatni rok szkolny, który minął nam w cieniu pandemii mógł wpłynąć niekorzystnie na kondycję psychiczną i zachowania młodzieży. Chcąc dać rodzicom i opiekunom uczniów możliwość kontaktu ze specjalistami oraz uzyskania stosownej pomocy, serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia w ramach Dni Otwartych Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kłobucku oraz do skorzystania z bezpłatnych konsultacji i porad udzielanych przez pracowników Poradni w następujących terminach:

      • 15.05.2021r.(sobota) w godz.8.00-13.00
      • 22.05.2021r.(sobota) w godz.8.00-13.00

     • Telefoniczny punkt konsultacyjny

     • W ramach wspomagania przedszkoli, szkół i placówek, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna kontynuuje działanie Telefonicznych Punktów Konsultacyjnych.

      Zapraszamy rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 do korzystania z konsultacji i porad pracowników Poradni w terminach przygotowanych dla naszej szkoły:

      • w dniu 11.05.2021r. (wtorek) godz. 14:00 - 16:00,
      • w dniu 26.05.2021r. (środa)  godz. 8:00 - 10:00.

      Kontakt z pracownikami Poradni w ramach Punktu Konsultacyjnego pod numerem telefonu:

      572-143-287 lub 34 317 27 57

     • Żonkile

     • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Żonkile, której organizatorem jest POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich. Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego „Muranów - Dzielnica Północna”. 

     • Wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

     • 14 kwietnia 2021r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pod Patronatem Starosty Kłobuckiego. 

      Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a jego uczestnicy byli  oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Należy podkreślić, że poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością zarówno w wyborze tekstów, jak i w ich interpretacji.
      Pamiątkowe dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczyła Dyrektor Szkoły Katarzyna Ściebura. Przypominamy, że pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Zuzanna Kotowicz ze Szkoły Podstawowej w Wilkowiecku, a w kategorii szkół ponadpodstawowych Mikołaj Wręczycki z Liceum Ogólnokształcącego w Krzepicach. 

      Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

     • Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2021

     • Jest nam miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat

      Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2021

      w ramach realizacji X edycji projektu „Projektanci edukacji. Od pomysłu do realizacji”.

      Warto przypomnieć, że „Projektanci edukacji” to najpopularniejszy ogólnopolski konkurs na pomysł na projekt edukacyjny. Konkurs stworzyło wydawnictwo Nowa Era, a w roli jurorów co roku występują uznani eksperci z różnych dziedzin.

      W ramach tego projektu w naszej szkole od listopada 2020r. działa grupa radiowa „Skorupiaki za mikrofonem”, która tworzy internetowe audycje radiowe prezentujące  aktualne wydarzenia szkolne, ciekawe książki do przeczytania, interesujące filmy do obejrzenia oraz własną twórczość literacką i plastyczną.

      Serdecznie zapraszamy Was do wysłuchania naszych audycji dostępnych na stronie i facebooku szkoły.

     • Kolejny sukces naszych uczniów!

     • 24 marca 2021 r. nastąpiło rozstrzygnięcie XV Regionalnego Konkursu Literackiego im. L. Marjańskiej, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Częstochowie we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy. Ze względów pandemicznych, Konkurs został zawężony tylko do części literackiej. Wyróżnienia I stopnia zdobyli nasi uczniowie Daniel Jantos z klasy IIag pod opieką Szymona Ziętala i Laura Nykiś z klasy 1bp pod opieką Wioletty Sosneckiej.
      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Nasi Stypendyści!

     • Miło nam poinformować, że uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku dołączyli do prestiżowego grona osób, które w ostatnim czasie otrzymały stypendia:

      Natalia Kalwik, uczennica klasy drugiej – otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/21. Uczennica spełniła warunki do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem uzyskując przy tym (w roku szkolnym 2019/20) średnią ocen w szkole – 5,07.
       

      Wiktoria Pytel-Baran uczennica klasy drugiej – otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/21. Uczennica spełniła warunki do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem uzyskując przy tym (w roku szkolnym 2019/20) średnią ocen w szkole – 5,47.

      Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom, ze względu na reżim sanitarny związany z pandemią koronawirusa odbyła się w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.

      Magdalena Dederko, absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego – otrzymała po raz czwarty, decyzją Ministra Edukacji i Nauki, stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2019/20. Uczennica otrzymała świadectwo promocyjne kończące szkołę z wyróżnieniem i średnią ocen 5,13 oraz uzyskała wybitne osiągnięcia edukacyjne, w tym wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym i zagranicznym.

      Stypendia Burmistrza Kłobucka dla najzdolniejszych uczniów i studentów mieszkańców Gminy Kłobuck za rok szkolny 2019/20 otrzymali następujący uczniowie:

      1. Wiktoria Pytel-Baran,
      2. Oliwia Kotkowska,
      3. Magdalena Dederko,
      4. Zuzanna Gancarek,
      5. Maciej Gosławski,
      6. Maciej Kowalczyk,
      7. Karolina Jura,
      8. Lena Rachwalik,
      9. Anna Chabrajska,
      10. Olga Kowalczyk,
      11. Laura Nykiś,
      12. Paweł Piskuła.

      Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu pasji artystycznych oraz sportowych.

      Życzymy dalszych sukcesów!