• Skorupki w akcji MEiN „Razem na święta”

     • W dniu 17.12.2021r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się finał szkolnej świątecznej akcji charytatywnej, który wpisał się również w akcję MEiN „Razem na święta”.  W ramach tej inicjatywy uczniowie naszej szkoły wykonali kartki świąteczne, które następnie wrzucili do skrzynek pocztowych najbliższych sąsiadów szkoły oraz stroiki, które dostarczyli do instytucji współpracujących ze szkołą.

      Dodatkowo członkowie Samorządu Uczniowskiego i Koła Wolontariatu wraz z Pedagogiem Szkolnym przygotowali paczki upominkowe z produktami spożywczymi, artykułami chemii domowej, zabawkami oraz ubrankami dla dzieci pochodzącymi z  przeprowadzonej wcześniej wśród uczniów akcji charytatywnej.  Wszystkie upominki zostały wręczone potrzebującym rodzinom mieszkającym w Kłobucku.

      Wszystkim rodzicom i uczniom oraz całej społeczności szkolnej dziękujemy za udział w akcji, za Wasze zaangażowanie i wkład pracy, za przekazanie darów dla potrzebujących.  Cieszymy się, że są wśród Nas ludzie o tak wielkim sercu i empatii, którzy sprawiają, że na twarzach potrzebujących pojawia się uśmiech oraz łza wzruszenia.

      To za Państwa przyczyną Ich święta będą wyjątkowe!

      Serdecznie podziękowania kierujemy także dla nauczycieli i uczniów bezpośrednio zaangażowanych w Finał Akcji.

      Życzymy Wszystkim zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2022 Roku!

     • Szkolny Konkurs na Kartkę i Stroik świąteczny rozstrzygnięty!!!

     • W dniu 14 grudnia 2021r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na „Najpiękniejszą kartkę oraz stroik świąteczny”. Konkurs został ogłoszony w następujących kategoriach: najpiękniejsza kartka świąteczna wykonana w dowolnej technice plastycznej oraz stroik świąteczny wykonany wg własnego pomysłu. Na konkurs wpłynęło wiele bardzo ciekawych i estetycznie wykonanych prac.

      Jury konkursowe w składzie: Zbigniew Macherzyński, Barbara Zielonka, Aleksandra Przygoda, Aleksandra Desperak oceniło prace pod kątem oryginalności, estetyki wykonania, pomysłowości oraz użytych materiałów i przyznało:

      Wyniki konkursu na kartkę świąteczną:

      I miejsce:

      Eryk Przybyłek kl. Id

      Nikola Bernard kl. Ia

      Bartosz Tomza kl. Ic

      II miejsce:

      Wiktoria Kowacz Ib

      Jessca Karbowska kl. Ic

      III miejsce:

      Piotr Janik kl. Ia

      Wyróżnienie:

      Sandra Guz kl. Id

      Izabela Mika kl. Id

      Weronika Kotowicz kl. Ia

      Laura Foks kl. Ia

       

      Wyniki konkursu na Stroik świąteczny:

      I miejsce: Antoni Adamik kl. Ib

      II miejsce: Bartosz Tomza kl. Ia

      III miejsce: Kuba Tasarz kl. Ib

      Wyróżnienie:  Julia Ślusarczyk kl.Ic

      Kartki świąteczne i stroiki wraz z życzeniami zostały przekazane w ramach akcji MEN „Razem na święta” do instytucji współpracujących ze szkołą oraz do mieszkańców Kłobucka – bezpośrednich sąsiadów szkoły.

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie pięknych prac.

      Organizatorzy

     • Warsztaty dla rodziców pt. „Budowanie motywacji do nauki”

     • Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kłobucku zaprasza na „Warsztaty dla rodziców”.

      Realizujemy cykl spotkań dla rodziców w roku szkolnym 2021/2022 realizowanych poprzez platformę ZOOM. Poświęcona jest obszarom, które wymagają szczególnej uwagi i wsparcia w czasie pandemii oraz związanych z nią izolacji i nauki zdalnej.

      Tematem aktualnego spotkania będą „Budowanie motywacji do nauki” i poprowadzi je psycholog Iwona Nadaj

      Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM w dniu 16 grudnia 2021 roku o godz. 16.00 .

      Link do warsztatów zostanie umieszczony na stronie PPP-P w Kłobucku ( http://ppppklobuck.pl/) w dniu 16 grudnia 2021 roku o godz. 14.30 .

     • Warsztaty o działalności młodzieżowych rad gmin i powiatów

     • 10 grudnia 2021r. w Sali Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Częstochowie odbyły się warsztaty poświęcone działalności młodzieżowych rad gmin i powiatów, w których uczestniczyła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zofia Cichoń wraz z pedagogiem szkolnym p. Aleksandrą Desperak. Podczas warsztatów zgromadzona młodzież reprezentująca szkoły z powiatów częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego poznała zasady powoływania i funkcjonowania Młodzieżowych Rad w świetle zmian w ustawie o samorządzie gminnym.

      Uczestnicy warsztatów poznali także podstawy prawne działalności, podział zadań i strukturę rady. Ponadto młodzież starała się odpowiedzieć na pytanie „czy młodzi ludzie chcą samorządzić”. To pierwsze wspólne spotkanie w ramach realizowanego projektu „Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego”, podczas którego młodzież miała możliwość zdalnie połączyć się i porozmawiać z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Młodzieżowej – p.Piotrem Mazurkiem.

      Powołanie Młodzieżowej Rady to istotny element w propagowaniu idei samorządności wśród ludzi młodych oraz realna szansa włączania ich w szeroko rozumiane życie publiczne regionu.

     • Mikołajki

     • Mikołaj nie zwraca uwagi na wiek, ponieważ przychodzi do młodszych, jak i starszych osób. Dziś odwiedził naszą szkołę wraz ze swoimi pomocnikami, aby obdarować naszych uczniów i nauczycieli słodką niespodzianką. Oczywiście nie zapomniał o tych niegrzecznych i dla nich przygotował rózgi, które wręczał osobiście. Uczniowie jak zwykle godnie przywitali Mikołaja, ubrani w czapeczki, uszka i kolor czerwony z radością przyjęli go w swoich progach.

     • Szczyt Cyfrowy ONZ - IGF 2021

     • W dniu 6 grudnia 2021r. rozpoczął się w Katowicach Szczyt Cyfrowy ONZ - IGF 2021. W cyklu spotkań, które trwały do 10 grudnia udział wzięli przedstawiciele ONZ, rządów, organizacji pozarządowych i biznesu z całego świata. Do udziału w wydarzeniu zarejestrowało się około 5,7 tysiąca osób, w tym uczniowie naszego Liceum wraz z opiekunami.

      IGF (Internet Governance Forum - Światowe Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowe spotkanie z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest miejscem wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zarządzania internetem.

      Program tzw. "dnia zero" szczytu cyfrowego (6 grudnia) oraz jego fazy głównej (7-10 grudnia) to łącznie kilkaset różnych aktywności, w tym warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. To również sesje z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych.

      W programie IGF 2021 znajdują się też warsztaty zaproponowane przez osoby ze wszystkich stron świata. Swój pomysł mógł zgłosić każdy. ONZ wybrało 83 warsztaty, dotyczące m.in. ochrony dzieci w internecie, zrównoważonej konsumpcji w ramach e-commerce, cyfrowych praw i obowiązków, czy wolności słowa w internecie.

      Szczyt pod egidą ONZ łączy pięć grup interesariuszy, układających przyszłość cyfrowego świata: biznes, administrację, świat nauki, organizacje pozarządowe i technologiczne. Wątkiem wiodącym ma być jednak zaangażowanie młodych ludzi.

      Według danych organizatorów do 28 listopada do udziału w Szczycie - na miejscu i online - zarejestrowało się blisko 5,7 tys. osób, wśród nich 1,6 tys. osób z Polski.

     • Dzień Walki z HIV/AIDS

     • W ramach obchodów Dnia Walki z HIV/AIDS, które przypadają corocznie w dniu 1 grudnia w III Liceum Ogólnokształcącym im. K. Kosińskiego w Kłobucku odbył się XIII Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o profilaktyce zakażeń wirusem HIV i możliwości postępowania w przypadku tak zwanych „ryzykownych zachowań”.

      Konkurs składał się z testu wiedzy oraz plakatu wykonanego dowolną techniką promującego zachowania prozdrowotne. W ramach akcji uświadamiania zagrożenia zakażeniem wirusem HIV przygotowano także audycję tematyczną wraz z omówieniem autentycznej historii uczennicy zakażonej wirusem HIV. Audycja została przedstawiona przez uczniów klasy Ia przez radiowęzeł szkolny.

      Uczniowie, którzy otrzymali najwyższe wyniki z testu wiedzy to:

      I miejsce – Julia Płuska – 3bg

      II miejsce – Nikola Bernad – 1a

      III miejsce – Amelia Mońka – 1b

       

      Wyróżnienia:

      Marcelina Mrowiec – 3bg

      Martyna Cendal – 2a

      Oliwia Ślusarczyk – 1a

      Oliwia Kosowska – 2a

      Amelia Tałaj – 1b

      Matysiak Kamila – 1a

       

      Konkurs w szkole zorganizowały: p.Joanna Foszner, p.Justyna Garus – Kempa, audycję przygotowała p. Aleksandra Desperak.

      SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM UZYSKANYCH WYNIKÓW!

     • Szkolne Kąciki Relaksacyjne. Czyż to nie brzmi fantastycznie?

     • W tym roku nie było ani jednego niegrzecznego ucznia, dlatego Mikołaj w porozumieniu z Dyrektorem szkoły i kadrą pedagogiczną postanowił obdarować Was wszystkich fantastycznymi prezentami.

      Tak oto powstała w szkole strefa relaksu, na którą składają się specjalnie przygotowane dla Was mięciutkie, bardzo wygodne i kolorowe  fotele - worki sako umieszczone na parterze i piętrze szkoły oraz dwa profesjonalne stoły do gry w piłkarzyki.

      Jak na szkolną gościnność przystało, pierwszy mecz rozegrał Mikołąj ze swoim Reniferem, ale już po chwili piłkarzyki trafiły we właściwe ręce i zaczęło się… Zresztą sami popatrzcie…

      Okazuje się, że przerwa wcale nie musi być nudna i spędzana z telefonem w ręce, ponieważ w tym czasie uczniowie mogą spędzać czas w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni.

       

      Kąciki relaksacyjne powstały z myślą o zapewnieniu uczniom i uczennicom miejsca do odpoczynku, relaksu i pozytywnego rozładowania emocji.

      Mamy nadzieję, że niespodzianka była bardzo udana i że już zdążyliście pokochać nowe szkolne nabytki.

      Mikołaj zaś, serdecznie prosi Was Wszystkich o szanowanie sprzętów i właściwe ich użytkowanie.