• Skorupki najlepsze!!

     • Reprezentantki naszej szkoły okazały się bezkonkurencyjne w zawodach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej dziewcząt.

      Reprezentacja naszej szkoły wygrywała kolejno z:
      Zespołem Szkół w Krzepicach 2:0
      Zespołem Szkół nr 2 w Kłobucku 2:0
      Zespołem Szkół nr 1 w Kłobucku 2:1

      Siatkarki ze Skorupki będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych.

      Naszą szkołę reprezentowały: Nicol Bednarska, Martyna Czyż, Kinga Olczyk, Zuzia Chabrajska, Oliwia Francik, Natalia Papież, Wiktoria Patocka, Julia Jarawka, Weronika Papież, Eliza Stefańska, Katarzyna Bujak, Olga Słomian, Kinga Głąb, Klara Łozowska oraz Edyta Rokosa.

      Opiekunami kadry są Mariusz Wilk i Bartłomiej Saran.

     • Skorupki w stolicy

     • W ostatni dzień stycznia 2020 budząca się Warszawa przywitała klasy 1dg i 1bp deszczowo. Schronieniem okazał się być Teatr Kamienica, w którym uczniowie obejrzeli spektakl profilaktyczny „Wszechmocni w sieci” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Działo się…

      W sztuce, w sposób zdecydowanie wykraczający poza moralizatorskie tony, został poruszony problem przemocy w cyberprzestrzeni. W nowatorski sposób przedstawiono konsekwencje bezmyślnego poruszania się młodych ludzi w wirtualnym świecie gier i nieodpowiedzialnego korzystania z portali społecznościowych. Podczas spektaklu aktorzy postawili publiczność zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy cyberprzemocy. Młodych widzów wciągnięto w emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, o ich zachowaniach i wyborach, odnoszeniu się do innych oraz o często nieprzemyślanym korzystaniu z Internetu i złudnym byciu wszechmocnym w sieci.

      Po spektaklu, z głowami pełnymi kotłujących się myśli, Skorupki z klas pierwszych wyruszyły na zimowy spacer wielkomiejskimi ulicami, by w końcu dotrzeć do Centrum Nauki Kopernik. A tam każdy mógł  samodzielnie eksperymentować, poznawać i odkrywać otaczający świat nauki. Atrakcji nie brakowało.

      Na koniec jeszcze krótki spacer po Starówce, a urokliwa Warszawa by night - znowu deszczowa - pożegnała kłobuckich uczniów.

      Jak było? – Sami zobaczcie w galerii zdjęć!

     • E-dziennik UONET+

     • Rodzicu,otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+).

      Aby zobaczyć informacje o swoim dziecku:

      1.W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego: https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatklobucki lub kliknij na baner dziennika na stronie internetowej szkoły. Wyświetli się powitalna strona systemu.

      2.Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy.

      3.Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.

      4.Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.

      5.Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk  Ustaw nowe hasło.

      6.Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

      7.Przeglądaj informacje o swoim dziecku, otwierając poszczególne zakładki.Informacje na temat poruszania się w programie znajdziesz na zakładce Pomoc.

      Poniżej zamieszczone zostały filmy instruktażowe do pierwszego logowania oraz do pomocy przy  odzyskaniu hasła.

      Rodzicu, jeśli nie podałeś swojego adresu e-mail, możesz to zrobić u wychowawcy swojego dziecka.

     • Hej kolęda, kolęda!

     • W dzień narodzenia,
      Syna Jedynego,
      Ojca przedwiecznego,
      Boga prawdziwego,
      Wesoło śpiewajmy,
      Chwałę Bogu dajmy!
      Hej kolęda, kolęda!

      Zapraszamy do galerii z dzisiejszego kolędowania.

     • "Dopalacze! Bieg do śmierci"

     • W dniu 12 grudnia 2019 roku młodzież klas trzecich i drugich III Liceum Ogólnokształcącego im. K.Kosińskiego w Kłobucku uczestniczyła w  inauguracji projektu profilaktycznego "Dopalacze! Bieg do śmierci”. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, a jego organizatorami byli kłobuccy mundurowi wspólnie z policjantami z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wydarzenie odbywało się pod patronatem Starosty Kłobuckiego.

      Podstawowym założeniem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości młodych osób oraz uzmysłowienie im jak niebezpieczne dla zdrowia  i życia są dopalacze oraz narkotyki.

      Imprezę poprowadzili Andrzej Wystalski reprezentujący Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego oraz sierż. sztab. Adam Doleżych z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach.

      Oficjalnego otwarcia czwartkowego spotkania dokonali: Wicestarosta Powiatu Kłobuckiego Zdzisława Kall oraz Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Tomasz Górka.

      Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych samorządów terytorialnych, dyrektorzy miejscowych placówek oświatowych i pedagodzy, harcerze, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

      Przed wystąpieniami prelegentów, zebrani zobaczyli spot profilaktyczny "Dopalacze! Bieg do śmierci!”, który został opracowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Miał on na celu zwrócić uwagę odbiorców i przestrzec przed zażywaniem substancji psychoaktywnych.

      Po wyświetleniu spotu profilaktycznego, wykład przeprowadziła profilaktyk społeczny kłobuckiej komendy st.sierż. Marlena Wiśniewska. Policjantka w swoim wystąpieniu wskazała, że dopalacze stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! Mundurowa przekazała, że są to substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Sprzedawane są w sklepach lub przez internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Policjantka podkreślała, że skład chemiczny dopalaczy nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom.

      Następnie w roli eksperta wystąpiła Karolina Rakocz - Kierownik Młodzieżowego Ośrodka Leczenia Uzależnień w Częstochowie, która przygotowała dla uczestników konferencji wykład pt. "By nie potrzebować środków zastępczych”.

      Ostatnim elementem konferencji było wyświetlenie filmu - „Mój Piękny Syn” - związanego z tematyką uzależnień.

      W trakcie spotkania jak i bezpośrednio po projekcji filmu, każdy chętny mógł zasięgnąć informacji od prowadzących wykłady ekspertów.

     • Daniel Jantos z I Ag wyróżniony!

     • Miło nam poinformować, że Daniel Jantos z klasy I Ag zdobył wyróżnienie w XX Konkursie Literackim im. Zofii Martusewicz organizowanym przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater w Częstochowie pod patronatem Jadwigi Wiśniewskiej, posłanki do Parlamentu Europejskiego. Daniel miał wielu konkurentów, ponieważ, jak poinformowali organizatorzy, do konkursu zgłoszono 70 prac, z których sprawdzano 51. Wszyscy laureaci otrzymali wartościowe nagrody. Podkreślmy, że nagrodą za I miejsce był tygodniowy wyjazd do Brukseli!

      Zachęcamy do udziału w różnych konkursach nie tylko dla trofeów i laurów, ale również dla sprawdzenia swoich sił, możliwości i … odwagi w konfrontacji intelektualnej z licealistami z innych szkół.
      Danielowi gratulujemy sukcesu!

     • Konkurs angielskiej piosenki świątecznej

     • Zespół Szkól nr 3 w Kłobucku organizuje dnia 17 grudnia 2019 r.  Konkurs angielskiej piosenki świątecznej. Przeznaczony on jest dla uczniów klas VIII szkól podstawowych oraz uczniów naszej szkoły. Zadaniem uczestników będzie wykonanie wybranej piosenki świątecznej  bądź kolędy w języku angielskim ( mile widziane instrumenty muzyczne ). Konkurs rozpocznie się o godz. 10.00 i podzielony będzie na dwie części - pierwszą przeznaczoną na występy uczniów szkół podstawowych, drugą dla uczniów naszej szkoły. Trzy najlepsze wykonania zostaną nagrodzone dyplomami oraz nagrodami. Wszyscy pozostali uczniowie otrzymają dyplomy uczestnictwa. Na zakończenie przewidujemy słodki poczęstunek oraz wspólne wykonanie znanej  piosenki ,, Merry Christmas everyone''.  Zapraszamy do udziału w konkursie. Organizator gwarantuje  magiczną atmosferę nadchodzących Świąt oraz niezapomniane wrażenia.

      Regulamin konkursu

     • XII Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

     • W ramach obchodów Dnia Walki z HIV/AIDS, które przypadają corocznie w dniu 1 grudnia w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się XII Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o profilaktyce zakażeń wirusem HIV i możliwościami postępowania w przypadku tak zwanych „ryzykownych zachowań”. Konkurs składał się z testu wiedzy oraz plakatu wykonanego dowolną techniką promującego zachowania prozdrowotne. W ramach akcji uświadamiania zagrożenia zakażeniem wirusem HIV przygotowano audycję tematyczną przedstawioną przez uczniów przez radiowęzeł szkolny.

      Uczniowie, którzy otrzymali najwyższe wyniki z testu wiedzy to:

      1. Martyna Makles I cg
      2. Marcelina Mrowiec I bg
      3. Marta Płaczkiewicz II ac

      Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac plastycznych. Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

      pierwsze miejsce: Martyna Kozioł - klasa II bde, Hanna Klimaszewska – II ac

      drugie miejsce: Oliwia Gloc-I bp

      trzecie miejsce: Julia Balas – II bde

      oraz wyróżnienie: Marta Płaczkiewicz – II ac

      Konkurs w szkole zorganizowały: p.Joanna Foszner, p.Justyna Garus – Kempa, p.Aleksandra Desperak, p.Barbara Zielonka, p.Anna Pytel.

      SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM UZYSKANYCH WYNIKÓW!

     • "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie oraz bezpiecznie w ruchu kolejowym"

     • W ramach akcji "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie oraz bezpiecznie w ruchu kolejowym" funkcjonariusze Policji z kłobuckiej drogówki spotkali się z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w Kłobucku.

      W dniu dwudziestego piątego listopada 2019r. policjanci z kłobuckiej drogówki: starszy aspirant Roman Hofman oraz sierżant sztabowy Kamil Matyjewicz wspólnie z rzecznikiem Prasowym Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku młodszym aspirantem Kamilem Raczyńskim spotkali się z młodzieżą naszej szkoły w celu edukowania młodych kierowców, ale także przyszłych posiadaczy prawa jazdy.

      W czasie prelekcji młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się ze statystyką i rodzajem zdarzeń drogowych powodowanych przez kierowców. Stróże prawa wyjaśniali najczęstsze przyczyny wypadków powodowanych przez uczestników ruchu drogowego, tłumaczyli również, co należy zrobić na miejscu zdarzenia drogowego, a także przestrzegali przed konsekwencjami spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

      Oprócz tego omówili sytuacje dotyczące bezpiecznego przejazdu kolejowego oraz  uświadamiali jak prawidłowo przechodzić i przejeżdżać przez przejazdy lub przejścia kolejowe. Szczególną uwagę poświęcono bezpiecznemu zachowaniu na terenach kolejowych. Uczniowie poznali najważniejsze znaki kolejowe oraz nabyli wiedzę o tym, czego nie wolno robić w pobliżu torów. Poza tym dowiedzieli się jak powiadamiać o niebezpiecznych sytuacjach wykorzystując informacje z żółtych naklejek PLK, umieszczonych na przejazdach. Uzupełnieniem spotkania były filmy edukacyjne, oraz filmy z autentycznych zdarzeń drogowych i kolejowych wyświetlone „ku przestrodze” oglądających.

     • Koniec turystyki jaką znamy?

     • Pod tym hasłem w Bibliotece Publicznej Gminy Kłobuck w dniu 21.11.2019 r odbyły się warsztaty świadomej turystyki, w których uczestniczyła młodzież z klas I ap, Ibp i Iag. Szkolenie było częścią projektu post-turysta.pl mającego na celu poszerzenie świadomości polskich turystów i turystek o globalnych współzależnościach i mechanizmach, jakim podlega szeroko pojęte zjawisko turystyki oraz o przyczynach i konsekwencjach zachowań turystycznych. Młodzież wysłuchała wykładów oraz brała udział w zajęciach warsztatowych na których min.  projektowała własną dzielnicę turystyczną. Tegoroczna edycja warsztatów była współfinansowana w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2019 r.