• Baśń prawdę Ci powie...

• 27 lutego 2020 młodzi, zdolni i kto wie czy nie przyszli artyści wielkiej sceny – uczniowie naszej szkoły – gościli w Przedszkolu nr 2 w Kłobucku z przedstawieniem Śpiąca królewna.

Dzięki Ani Macoch, Kasi Koch – tegorocznym maturzystkom, Wiktorii Patockiej, Julii Jarawce, Julii Lizurej, Jakubowi Dądeli, Sewerynowi Kossowskiemu, Piotrowi Choberowi i Adamowi Bednarskiemu – uczniom klasy Idg, Natalii Pilśniak, Julii Nowak, Wiktorii Sówce, Oliwii Świącik, Zofii Cichoń, Angeliki Mani – uczennicom klasy Iap oraz Julii Radzioch – uczennicy klasy Icg, dzieci zostały wprowadzone w fantastyczny świat baśni, zaludniony parą królewską, księciem i księżniczką, wróżkami, damami dworu, złą jędzą, kucharzem i figlarnym kuchcikiem. Młodzi aktorzy wprowadzili zasłuchane dzieci w świat pełen czaru i piękna. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami, młodzież cukierkami, a "sprawczynie" przedsięwzięcia – p. Beata Wojtowicz i p. Wioletta Sosnecka – pięknymi podziękowaniami.

Uwagę skupiała również dekoracja, której autorami byli: Kinga Jamrozik, Arkadiusz Ciszewski – uczniowie klasy Iag , Kinga Głąb, Julia Radzioch – uczennice klasy Icg. Dziękujemy.

• Warsztaty z doradztwa zawodowego

• W dniach 11 i 14 lutego 2020r. uczniowie klas drugich i trzecich III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w Kłobucku uczestniczyli w cyklu warsztatów z zakresu doradztwa zawodowego zrealizowanych przez p. Katarzynę Zielonkę i p. Martę Wilczyńską z Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

Bezpośrednim celem było wsparcie młodzieży i pomoc w zaplanowaniu ścieżki kariery zawodowej. Ponadto w ramach w/w warsztatów młodzież uczyła się jak zarządzać wolnym czasem oraz jak wyznaczać sobie nowe cele i skutecznie je realizować. W trakcie zajęć został przeprowadzony trening kreatywno-motywacyjny oraz została przedstawiona oferta dydaktyczna Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

• Kartka walentynkowa 2020

• Z okazji Walentynek zorganizowano szkolny konkurs plastyczny na "Kartkę walentynkową". Ciekawe, oryginalne prace wykonały Martyna Makles, Zofia Cichoń, Julia Pluska. Gratulujemy i dziękujemy za udział.

• Pobiegną Tropem Wilczym

• Miło nam poinformować, że kolejny raz przystępujemy do Ogólnopolskiego projektu "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem biegu dostępnym TUTAJ oraz do aktywnego udziału w imprezie. Tropem Wilczym to oprócz imprezy sportowej, przede wszystkim oddanie pamięci ofiar podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963.

• Powiatowy konkurs fotograficzny „WŁĄCZ EMOCJE!”

• Zarząd Powiatu Kłobuckiego ogłasza POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „WŁĄCZ EMOCJE!” w ramach „Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Kłobuckiego”. Konkurs jest zorganizowany w ramach Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Tematyka zdjęć powinna być związana z szeroko rozumianymi emocjami. Więcej informacji TUTAJ.

• Paczka dla seniora

• W miesiącu grudniu 2019 w III LO im. K. Kosińskiego w Kłobucku po raz pierwszy zorganizowano zbiórkę żywności pod hasłem „Mikołaj dla Seniora”. Młodzież szkolna bardzo aktywnie zaangażowała się w pomoc osobom starszym. Zebrano łącznie 11 kartonów z żywnością, które jeszcze przed świętami tj.19.12.2019r. zostały przekazane na ręce pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłobucku, a następnie zostaną rozdzielone pomiędzy potrzebujących.

Wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w szkolną akcję „Mikołaj dla Seniora” serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!

• Konkurs angielskiej piosenki świątecznej ,,Christmas is coming”

• Dnia 17 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się konkurs angielskiej piosenki świątecznej ,, Christmas is coming''.  Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły a także uczniowie klas VIII  szkół podstawowych  naszego powiatu. Każdy uczestnik zaprezentował wybrany przez siebie utwór w języku angielskim. Komisja konkursowa  wybrała najlepsze wykonania i wyłoniła zwycięzców.

Kategoria dla szkół podstawowych:

I miejsce          Maja Paruzel               ( Szkoła Podstawowa we Wręczycy Wielkiej  )

II miejsce        Laura Nykiś                ( Szkoła Podstawowa nr 2 w  Kłobucku )

III miejsce       Julia Wojtowicz          ( Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłobucku )

Wyróżnienie    Hanna Tylikowska      ( Zespół szkolno – przedszkolny w Miedznie )

Kategoria dla uczniów ZS nr 3 w Kłobucku:

I miejsce         Arkadiusz Ciszewski kl. I ag

II miejsce        Weronika Browarska kl. I ag i Julia Radzioch kl. Icg

III miejsce       Mateusz Czuchta i Roksana Szumilas kl. Ibg

Wyróżnienie    klasa I ap

Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwa Pearson oraz Macmillan.

Gratulujemy !!!

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Dnia 12 stycznia 2020 roku odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane środki zostały przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W tegorocznym Finale WOŚP wśród tysięcy wolontariuszy, znalazło się również czworo uczniów naszej szkoły: Kamila Szymańska, Seweryn kosowski, Martyna Lesik i Bartosz Smoliński. Wolontariusze pracowali przez kilkanaście godzin z wielkim zaangażowaniem. Włączyli się w wielkie dzieło pomocy innym i za to im serdecznie dziękujemy.