• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

      Dziś 26 czerwca 2020 roku - dzień zakończenia roku szkolnego 2019/20.

      W życiu szkoły każdy rok jest ważny i niepowtarzalny. Wraz z końcem każdego roku mija czas wytężonej nauki i pracy, czas małych i dużych sukcesów, czas podejmowania nowych wyzwań, dokonywania zmian, realizowania planów i marzeń. Nadchodzi czas upragnionych wakacji.

      U progu tegorocznej przerwy letniej, chcę wszystkim pogratulować oraz złożyć najlepsze życzenia.

      Uczniom gratuluję sukcesów, dziękuję  za wysiłek i zaangażowanie  w podejmowaniu różnych inicjatyw szkolnych. Dziękuję również wszystkim tym, którzy pracowali na dobre imię szkoły, reprezentując szkołę na różnych szczeblach zawodów, w tym także zawodów sportowych. Mam nadzieję, że ten rok był dopiero rozgrzewką przed startem w kolejny, nowy rok szkolny.

      Wszystkim, którzy zrealizowali wytyczone cele – gratuluję. Jak pewnie sami się przekonaliście – uczciwa praca przynosi wymierne efekty i satysfakcję. 

      Dziękuję jednocześnie Nauczycielom za poświęcony młodzieży czas, służący jej rozwojowi oraz za zaangażowanie na rzecz rozwoju szkoły.

      Dziękuję Zarządowi Powiatu Kłobuckiego za zaangażowanie, pomoc i wsparcie, którego każdego dnia udzielacie szkołom w dążeniu do stwarzania optymalnych warunków rozwoju naszych uczniów. Życzę wielu powodów do osobistej oraz zawodowej radości i satysfakcji.

      Podziękowania za podejmowane działania na  rzecz szkoły składam wszystkim Rodzicom. Kieruję do Was szczególne słowa uznania i wdzięczności. Jesteście dobrymi partnerami szkoły we wspólnych działaniach.

      Z okazji zakończenia roku szkolnego - wszystkim Nauczycielom,  Uczniom i ich Rodzicom,  Pracownikom Administracji i Obsługi -  składam życzenia miłych,  słonecznych a przede wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji.

      Niech będą one czasem wypoczynku i radości, wytchnieniem od pracy i codziennych obowiązków, a zgromadzona podczas letnich wakacji  energia niech pozwoli wrócić w przyszłym roku szkolnym w pełni sił do podjęcia nowych zadań i realizacji planów.

      Szanowni Państwo, droga Młodzieży -  Do zobaczenia 1 września 2020 roku 

      Dyrektor Szkoły
      Katarzyna Ściebura

      - LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 -

      Kilka słów od uczniów:

      Pragniemy podziękować dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku za trud kształcenia nas oraz stworzenie warunków sprzyjających nauce w roku szkolnym 2019/2020.

      Życzymy Państwu satysfakcji  z pracy i siły w dalszym wykonywaniu obowiązków.

      Wam - uczniowie - gratulujemy wytrwałości w tym ciężkim dla nas wszystkich  roku szkolnym. Szczególne wyrazy uznania składamy uczniom, którzy otrzymują świadectwo z wyróżnieniem. Życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz regeneracji sił przed kolejnym rokiem szkolnym.

      Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych  wakacji!

     • Nowy numer Skorupki

     • Redakcja "Skorupki" zaprasza do lektury drugiego numeru szkolnego pisma. "Skorupek" szukaj w zakładce: >Uczniowie i rodzice. Z życia szkoły"<

      - SKORUPKA 06/2020 -

     • Pokaz systemu elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

     • Szanowni Państwo!
      W nawiązaniu do zbliżającej się rekrutacji kandydatów do szkół ponadpodstawowych (15 czerwca 2020) serdecznie zapraszamy na organizowany przez firmę VULCAN Pokaz systemu elektronicznej rekrutacji do szkół przeznaczony dla Kandydatów oraz Rodziców.

      Informacja o tym przedsięwzięciu znajduje się na stronie naboru slaskie.edu.com.pl oraz na kanale YouTube pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=2cRjtr30HZc&feature=youtu.be

     • Martyna Kozak - lauratką Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Włącz emocje!”

     • Uczennica klasy 1dep - Martyna Kozak, zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym pod hasłem „Włącz emocje!”. Został on zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku we współpracy z Powiatową Poradnią Psychologiczno–Pedagogiczną w Kłobucku, w ramach Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Celem powyższego konkursu było poszerzenie i propagowanie wiedzy o autyzmie.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji.

     • KOMUNIKAT

     • Z uwagi na zagrożenie koronawirusem

      informuję, że w dniach 13 marca - 26 czerwca 2020r.

      SZKOŁA BĘDZIE ZAMKNIĘTA

      W razie potrzeby proszę o:

      - kontakt telefoniczny:   tel. 34/317-26-52

      - bądź e-mailowy:   zskosinski@cyberia.pl

     • Spotkanie ze świadkiem historii

     • Dzięki uprzejmości Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Fundacji Konrada Adenauera uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym z panią Zofią Posmysz – 97-letnią byłą więźniarką i szrajberką z Auschwitz. Spotkanie to odbyło się na zoomie w dniu 04.06. 2020 w ramach projektu „Argument – biografia” - serii spotkań ze świadkami historii.

      W spotkaniu uczestniczyło ok. 80 osób z Polski i Niemiec, w tym także nasi uczniowie - Julia Kierat (1bg), Oliwia Fikier (1bg), Marta Sośniak (1bg) oraz Mariusz Bednarczyk (2bd).

      Rozmowa z panią Zofią, która trafiła do Auschwitz w wieku 19 lat, była prowadzona według 4 wartości, jakimi są wolność, wiara, nadzieja i miłość.

      Pani Posmysz opowiadała nam o swoich wspomnieniach związanych z pełną nadziei podróżą z więzienia na Montelupich do Auschwitz, a potem o całkowitej utracie wolności.

      Nie zabrakło wspomnień o wierze, która pozwoliła szrajberce z Auschwitz przetrwać piekło obozu zagłady, przejść tyfus oraz o miłości i relacji z Tadeuszem Paolone (Lisowskim). Poznaliśmy historię medalika z „Chrystusem oświęcimskim”, który miał prowadzić panią Zofię do wolności.

      Pani Zofia od lat spotyka się z młodymi ludźmi, aby pamięć o ofiarach nie zginęła…

      Dziękujemy za pełne wzruszeń spotkanie i rozmowę.

       

      Zainteresowanych losami pani Zofii Posmysz zapraszamy:

      -  na wystawę w wersji online:

      https://drive.google.com/open?id=1-HGdykqf17Q7AKcaMPm--k8NZeVX2n9J, -

      - do obejrzenia filmu dokumentalnego o Pani Zofii „Szrajberka z Auschwitz” dostępnego w całości na youtube  https://www.youtube.com/watch?v=q_-BrqT5NwU 

      - do przeczytania choćby fragmentów „Chrystusa oświęcimskiego” dostępnego w wersji pdf https://drive.google.com/open?id=1H0GnDWgkSwMJ-CNY_N0e1D9XhhCy_Gnd

     • Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ...

     • Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu z udziałem prof. dr hab. Mariana Zembali – absolwenta Zespołu Szkół w Krzepicach, przyjaciela ziemi kłobuckiej.
      ''Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie...''
      Naprawdę warto.

      Przypominamy, że profesor Marian Zembala jest wybitnym kardiochirurgiem. W swoim życiu zajmował się transplantologią. Wspólnie ze swoim przyjacielem, profesorem Zbigniewem Religą założył Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Pełnił również funkcję ministra zdrowia.

      Miłośnikom kina warto przypomnieć, że Marian Zembala był jednym z głównych bohaterów filmu ''Bogowie''. W jego postać wcielił się Piotr Głowacki.

      Wprowadzenie w wypowiedź profesora zapewnił Henryk Kiepura - Starosta Kłobucki.

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego GALILEO

     • Dnia 5 marca br. odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs języka angielskiego ''Galileo ''. Wzięło w nim udział 24 uczniów z klas I i II. Konkurs składał się z 26 pytań, które sprawdzały wiedzę z zakresu gramatyki, słownictwa oraz znajomość komunikacji.  Mamy przyjemność ogłosić, że kilkoro uczestników uzyskało wysokie wyniki. Do najlepszych należą:

      Olga Kowalczyk  -dyplom laureata / nagroda książkowa

      Krystian Czuchta – dyplom laureata

      Wiktoria Pytel – Baran – dyplom laureata

      Paweł Żarnoch – dyplom wyróżnienia

      Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!!!