• Upamiętnienie Powstań Śląskich w powiecie

     • W dniu 08.06.2021 roku w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Kłobuckiego odbył się finał Konkursu Historycznego o zasięgu powiatowym Historia Powstań Śląskich w oczach młodego pokolenia.  Konkurs odbył się w ramach projektu Ocalić od zapomnienia – pamięci bohaterskich Obrońców Śląska, współfinansowanego ze środków Ministra Obrony Narodowej.
      Organizatorami konkursu byli: Powiat Kłobucki oraz Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku.
      Głównym celem tego konkursu było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy na temat historii Polski – upamiętnienie walk o powrót Śląska do Polski w latach 1918-1921 poprzez zwiększenie w społeczeństwie wiedzy o historii, w tym o bohaterskich czynach Powstańców Śląskich w walce o suwerenność i niepodległość.

      W konkursie wzięło udział 32 uczniów ze szkół ponadpodstawowych Powiatu Kłobuckiego. Został on przeprowadzony w formie multimedialnej, z wykorzystaniem aplikacji Quizizz. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą m.in. z zakresu genezy i przebiegu Powstań Śląskich, plebiscytu na Górnym Śląsku, jak i najważniejszych postaci związanych z tymi wydarzeniami.

      Komisja Konkursowa w składzie:

      mgr Aleksandra Ciesielska

      mgr Andrzej Cer

      mgr Agnieszka Brzozowska

      wyłoniła trzech laureatów, którzy najlepiej i najszybciej rozwiązali  test konkursowy.

      Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      1. Julia Frydrych; Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku
      2. Jakub Antoniak; Zespół Szkół w Krzepicach
      3. Izabela Mazik; Zespół Szkół w Krzepicach

      Za zajęcie miejsc: 4 -10 Komisja Konkursowa przyznała wyróżnienia:

      1. Nikola Macherzyńska; Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku
      2. Małgorzata Mikołajczyk; Zespół Szkół w Krzepicach
      3. Daniel Jantos; Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku
      4. Katarzyna Szmigiel; Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku
      5. Mateusz Kasprzak; Zespół Szkół w Krzepicach
      6. Karolina Szczepaniak; Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku
      7. Maria Cer; Zespół Szkół w Krzepicach

      Uczestnicy konkursu ze szkół ponadpodstawowych Powiatu Kłobuckiego wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem i ogromną wiedzą.

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz upominki a laureaci nagrody rzeczowe. We wrześniu wszyscy uczestnicy konkursu w ramach realizowanego przez Powiat Kłobucki projektu będą mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

      Organizatorami konkursu z ramienia Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku byli: Aleksandra Ciesielska; Piotr Witkowski; Andrzej Cer; Mariusz Kasprzak; Agnieszka Brzozowska

      - PROTOKÓŁ Z PRZEBIEGU FINAŁU KONKURSU HISTORYCZNEGO --

     • Warsztaty dla rodziców uczniów przeżywających trudności po doświadczeniach związanych z pandemią

     • Szanowni Państwo,
      Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kłobucku zaprasza na „Warsztaty dla rodziców uczniów przeżywających trudności po doświadczeniach związanych z pandemią”, które poprowadzą psycholog Agnieszka Kubara oraz pedagog Marta Jastrzębska.

      Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM w dniu 11 czerwca 2021 roku o godz. 16.30 oraz 15 czerwca 2021 roku o godz. 16.30.
      Link do warsztatów zostanie umieszczony na stronie PPP-P w Kłobucku (http://ppppklobuck.pl/) w dniu 11 czerwca 2021 roku o godz. 15.00 oraz 15 czerwca 2021 roku o godz. 15.00.
      Zapraszamy do udziału!

     • Dzień kolorów

     • Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dni integracyjnych zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski z okazji powrotu do szkoły po 7 miesiącach nauczania zdalnego. Jednym z nich był "dzień kolorów". Uczniowie mieli za zadanie ubrać kolorowe skarpetki, bluzki, spodnie lub inną część garderoby. W tym dniu w naszej szkole królowały wszystkie dostępne kolory: żółcie, pomarańcze, błękity, róże, zielenie itp. Do akcji samorządu dołączyli się również wszyscy nauczyciele. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej na korytarzach naszej szkoły oraz w pracowniach zrobiło się bardzo kolorowo i wiosennie. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

     • Integracja

     • W drugiej połowie maja Samorząd Uczniowski wraz z pedagogiem szkolnym przeprowadził integrację w poszczególnych klasach naszej szkoły. Zaproponowane zabawy miały na celu ponowne zintegrowanie uczniów po powrocie do nauki stacjonarnej. Gry, zabawy, quizy oraz kalambury zostały poprowadzone przez samorząd za pomocą radiowęzła szkolnego. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w zaproponowanych zabawach, co można zobaczyć w galerii zdjęć. Miło nam, że tak chętnie braliście udział w naszej akcji. Mamy nadzieję, że wywołała ona uśmiech i pomogła w ponownym nawiązaniu dobrych relacji w klasach.

     • Dzień Dziecka

     • Samorząd uczniowski nie zapomniał o Dniu Dziecka obchodzonym 1 czerwca. Z tej okazji uczniom oraz pracownikom szkoły rozdane zostały cukierki. Ten miły akcent wywołał radość i uśmiech na twarzach wszystkich. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy ten dzień spędzić z Wami w szkole. Z okazji dzisiejszego święta Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, mile spędzonego czasu w szkole i podczas nadchodzących wakacji, niezapomnianych przygód oraz wielu sukcesów na polu naukowym i sportowym. Do życzeń dołącza się całe grono pedagogiczne szkoły.

     • III miejsce Zosi w Mistrzostwach Polski Juniorów

     • Miło nam poinformować, że Zosia Cichoń- uczennica klasy II dep swoją siłę walki pokazuje w sporcie, jakim jest taekwon-do! Podczas XXX Mistrzostw Polski Juniorów w Bystrzycy Kłodzkiej, które odbyły się w dniach 14-16.05.2021r. po wielu wygranych pojedynkach, Zosia zdobyła III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

     • Akcja rekrutacja

     • Szanowni Państwo!

      Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy działanie Systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku pokazując na żywo działanie systemu.

      Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00, będzie trwać maksymalnie 90 minut. Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

      Adres strony rozprowadzającej: https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja