• Pożegnanie maturzystów 2020

     • Drogi Absolwencie!

      Składamy Ci serdeczne życzenia, abyś potrafił

      cieszyć się swoimi sukcesami.

       

      Życzymy Ci szczęścia, radości i osiągnięcia
      wszystkich zamierzonych celów.

      Niech te wszystkie lata Twojej determinacji, poświęcenia, nauki,

      okiełznanych stresów, zwalczonych przeciwności i braku snu

      zaowocują w szybkim tempie, wymarzonymi przez Ciebie studiami

      i karierą zawodową.

      Kłobuck, dnia 24 kwietnia 2020 roku

      Drodzy Abiturienci,

      nadszedł wreszcie tak długo wyczekiwany przez Was dzień – dzień ukończenia szkoły.

      Za Wami trzy lata spędzone w murach III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku. Tego nie da się łatwo wykreślić z pamięci.

      Czy był to owocny okres w Waszym życiu ? ... Czas pokaże.

      Dzisiejszemu wirtualnemu spotkaniu towarzyszy świadomość, że lata spędzone w naszym liceum, to już historia, a jednocześnie początek nowego czasu w Waszym życiu …. ale pamiętajcie, przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości.

      Drodzy Abiturienci, wchodzicie w kolejny, nowy etap w Waszym życiu.

      Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości...

      Myślę, że lata spędzone w liceum dobrze Was do tej drogi przygotowały i że świadectwem tego będą Wasze działania w dorosłym życiu.

      Życzymy Wam, aby doświadczenia zdobyte w czasie edukacji w naszej szkole dodały Wam w przyszłości odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i nie zgubcie tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem.

      Naszą rzeczywistość tworzyliśmy wspólnie, w atmosferze wzajemnego zrozumienia.

      Staraliśmy się, z pomocą Waszych Rodziców, wpoić Wam podstawowe wartości, takie jak szacunek, tolerancja, prawda i odpowiedzialność. Nie zawsze było nam łatwo, ale mamy nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości.

      Piszemy to wszystko, aby podkreślić szczególnie mocno osobisty wkład każdego z Was w tworzenie życia tej szkoły. Naszej szkoły. Szkoły posiadającej swoje tradycje, które nas wyróżniają.

      Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów na miarę swoich możliwości. Dziękujemy Wam za wysiłek i zaangażowanie w podejmowaniu różnych inicjatyw szkolnych, dziękujemy za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, za pracę w radiowęźle szkolnym, za aktywny udział w pracach Samorządu Uczniowskiego…. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy pracowali na dobre imię szkoły reprezentując nas na różnych szczeblach konkursów, olimpiad czy zawodów. 

      Chcemy podziękować Wam, drodzy Abiturienci, za podjęcie współpracy z nami, nauczycielami, za otwartość, za kreatywność, za młodość…

      Podziękowania za podejmowane działania i pracę na rzecz rozwoju szkoły składamy wszystkim Rodzicom. Kierujemy do Was szczególne słowa uznania i wdzięczności. Byliście dobrymi partnerami szkoły we wspólnych działaniach.

      Nie mniej gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom. Dziękujemy za odwagę, nierzadko determinację, zrozumienie, otwartość, cierpliwość i poświęcenie.

      Szczególne podziękowania składamy Wychowawcom uczniów klas trzecich.

      Maturzyści, przed Wami jeszcze ten najważniejszy egzamin – egzamin dojrzałości, którego pomyślne przejście otworzy Wam bramę do dalszego życia.

      Wierzę że odpowiedzialnie podejdziecie do tej ważnej próby.

      Życzymy Wam połamania piór i umysłów podczas czekającego Was egzaminu dojrzałości.

      Wierzymy, że Wasza praca w okresie przygotowań do matury zaowocuje sukcesem i dostaniem się na upragnione kierunki studiów.

      Wierzymy, że gdziekolwiek się znajdziecie, zawsze będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie również, że drzwi naszego liceum zawsze będą dla Was otwarte…

       

      Dziękujemy Wam

      Do zobaczenia
       

      Dyrekcja Szkoły

      Katarzyna Ściebura i Joanna Foszner

       

       

      Drodzy Absolwenci,

      czas upływa bardzo szybko. Niedawno witaliśmy się w szkolnych murach, a dziś przychodzi nam się żegnać. Nie tak wyobrażaliśmy sobie tę uroczystość. Jednak życie pisze własne scenariusze i często zaskakuje nas w sposób, jakiego najmniej się spodziewamy.

      Dziękując Wam dziś za wspólnie spędzone lata w III Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku mamy wciąż przed oczyma Wasz obraz jak kadry zatrzymanych zdjęć. Pamiętamy Was z sal lekcyjnych i ze szkolnych korytarzy; z naszych wycieczek, przedsięwzięć, warsztatów i z różnych uroczystości. Widzimy jak się śmiejecie, rozmawiacie i jak jesteście skupieni. Widzimy naszych kolegów i koleżanki, przyjaciół ze szkolnych lat – ludzi, którzy na zawsze zostaną w naszej pamięci i w naszych sercach.

      Zamykacie dziś pewien etap, by wkroczyć za moment w nowy. Wierzymy, że świat stoi dla Was otworem. Bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę, dojrzali i odpowiedzialni - bierzecie dziś w ręce swój los. Cały swój bagaż chowacie w sercu i w myślach, by za chwilę wyruszyć w drogę ku realizacji własnych marzeń i planów.

      Na tę podróż w nieznane składamy Wam dziś najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam wiary i nadziei, abyście nigdy nie poddali się  i nie ustali w dążeniu do celu. Żebyście nigdy nie zgubili w sobie Człowieka i byli zawsze Człowiekiem dla ludzi. By nie złamały Was żadne trudności i niepowodzenia, ale abyście odnajdywali w sobie siłę, by wstać i dalej iść - nawet gdyby przyszło Wam upaść. Żeby to wszystko, co czasem najgorszego w życiu spotyka - wyzwalało w Was to, co najlepszego w sobie macie.  Żebyście zawsze umieli zaakceptować to, czego zmienić nie potraficie. I zmieniali to, co zmienić jesteście w stanie. Życzymy Wam zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym oraz zawodowym. Powodzenia na maturze i podczas rekrutacji na studia. Obrania kierunku, który da Wam spełnienie i satysfakcję. Szczęśliwej drogi, już czas…. Powodzenia!!!

      A oto jak Was zapamiętaliśmy…

     • Od maturzystów

     • Szanowna Dyrekcjo! Drodzy Nauczyciele!

      Jest nam bardzo przykro, że nie mamy możliwości pożegnania się w szkole z dyrekcją, wszystkimi nauczycielami, kolegami i pracownikami szkoły. Przez obecną sytuacje jesteśmy zmuszeni kontaktować się online. Mamy nadzieje, że niedługo wszystko się unormuje i spotkamy się ostatni raz w takim gronie.

      Na wstępie bardzo chcielibyśmy podziękować naszym wychowawcom Pani Profesor Annie Grygiel oraz Wioletcie Sosneckiej, Panu Profesorowi Wojciechowi Martyce i Pani Dorocie Adamus za pełne wsparcie i wyrozumiałość przez naszą trzyletnią drogę w liceum. Każdemu nauczycielowi z osobna chcemy podziękować za motywacje i wiarę w nas wszystkich. Były chwile, że walczyliście o nas bardziej niż my sami. Pani Pedagog dziękujemy za możliwość szczerej rozmowy, wsparcia i podtrzymywania na duchu. Nie jednemu z nas bardzo Pani pomogła.

      Klasa AC szczególnie chce podziękować Panu Profesorowi Markowi Tomzie. Na pewno wszyscy zapamiętamy te lekcje matematyki do końca życia. Dużo śmiechu, motywacji, jedynek... koniec końców wszyscy zdaliśmy i czekamy na maturę.

      Klasa BDE chce wyróżnić Panią Wicedyrektor Joanne Foszner za wiarę w nas wszystkich i motywację do pokonywania wszelkich życiowych trudności. Dziękujemy za te Pani „kazania” na lekcjach, które zmuszały nas do refleksji. Dziękujemy za to, że mogliśmy zawsze na Panią liczyć i nigdy nas Pani nie odrzuciła.

      Chcemy również podziękować nauczycielom języków obcych za odblokowanie w nas barier językowych.

      Wf - istom za to, że dali nam możliwość rozwijania swoich pasji. Dziękujemy Wam za przekazaną technikę gry, która doprowadziła nas do wielu zwycięstw. Dziękujemy za rozrywkę, umilanie czasu w szkole, pogawędki i motywacje na nowy dzień. Staliście się dla nas przyjaciółmi, na których zawsze mogliśmy liczyć.

      Pani Aleksandrze Ciesielskiej oraz Panu Piotrowi Witkowskiemu dziękujemy za ciekawe przekazanie nam wiedzy z historii i wiedzy o społeczeństwie. Wyrobiliście w nas własne poglądy, których nie warto ukrywać i zawsze powtarzaliście, aby robić to co podpowiada serce.

      Lata w tym liceum upłynęły bardzo szybko, ale zapamiętamy je na zawsze...

      „Nie do wiary jak szybko płynie czas, wczoraj mali dziś dorosły świat. Wciąż pamiętam pierwszy szkolny dzień. Moja szkoła jak majowy dzień, czasem słońce ,czasem chwile złe. Pierwsza miłość, pierwsze smutku łzy. Nigdy tego nie zapomnę... dzisiaj każdy ma swój dorosły świat.”
      Co złego to nie My!
      Uczniowie klas 3 ❤ rocznik 2001.

     • Powiat Kłobucki wyposażył szkoły w sprzęt komputerowy

     • Powiat Kłobucki za kwotę 80.000 zł zakupił 25 laptopów oraz tablet. Środki na zakup zostały pozyskane przez Starostwo Powiatowe ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa konkursu grantowego „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.

      Sprzęt został już przekazany do: Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, Zespołu Szkół Nr 2 w Kłobucku, Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku oraz Zespołu Szkół w Krzepicach i będzie służył uczniom i nauczycielom w realizacji zdalnego nauczania.

     • Julia Bojur wygrała „Szansę na sukces”

     • Uczennica naszej szkoły - Julia Bojur wygrała 6. odcinek programu „Szansa na sukces. Opole 2020”, którego głównym bohaterem był nieodżałowany Zbigniew Wodecki – znany polski wokalista, trębacz, skrzypek, prezenter telewizyjny, a okazjonalnie również aktor. Program wyemitowano w TVP 2 w niedzielę 5 kwietnia 2020 r. o godzinie 15.15. Na kanapie jurorskiej zasiedli: Katarzyna Wodecka – córka artysty, piosenkarka i przyjaciółka Alicja Majewska, kompozytor Włodzimierz Korcz oraz piosenkarz Sławomir Uniatowski i to właśnie oni oceniali artystów, którzy zmierzyli się z kultowymi piosenkami Wodeckiego.

      Odcinek miał charakter specjalny. Przepełniony był wspomnieniami o artyście – zarówno bardzo osobistymi, jak i dotyczącymi jego kariery zawodowej od jej początków aż po ostatnie dni życia. Wspominali go ludzie, którzy spletli z nim swoje losy: córka, bliscy przyjaciele ze świata muzyki oraz prezenterzy telewizyjni. Ciepłe wypowiedzi o artyście przeplatały wstawki fragmentów filmów oraz zdjęcia z różnych okresów z życia piosenkarza. Uczestnicy programu oddali hołd Zbigniewowi Wodeckiemu, wykonując na najwyższym poziomie piosenki, pochodzące z różnych okresów jego twórczości. Julia Bojur wystąpiła jako szósta i zarazem przedostatnia uczestniczka, wykonując piękny, ale zarazem bardzo trudny utwór „Izolda”.

      Julia pochodzi z Zawad w gminie Popów i jest uczennicą klasy II ac o profilu prawniczo – dziennikarskim. Wielokrotnie uświetniała swoimi występami nasze szkolne akademie oraz uroczystości powiatowe, reprezentując z godnością III Liceum Ogólnokształcące w Kłobucku. Na zakończenie programu finalistka usłyszała z ust Włodzimierza Korcza budujące słowa uznania dla jej talentu oraz pracy włożonej w doskonalenie warsztatu wokalnego. Znany i ceniony kompozytor wyraził w podsumowaniu przekonanie, iż za rok czy dwa Julia ma szansę zostać profesjonalną artystką na polskim rynku muzycznym.

      Pełni dumy i uznania dla  pracy i talentu Julii dziękujemy za wspaniałe emocje oraz życzymy dalszego rozwoju i nieustających sukcesów w karierze muzycznej.