• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

      Dziś 26 czerwca 2020 roku - dzień zakończenia roku szkolnego 2019/20.

      W życiu szkoły każdy rok jest ważny i niepowtarzalny. Wraz z końcem każdego roku mija czas wytężonej nauki i pracy, czas małych i dużych sukcesów, czas podejmowania nowych wyzwań, dokonywania zmian, realizowania planów i marzeń. Nadchodzi czas upragnionych wakacji.

      U progu tegorocznej przerwy letniej, chcę wszystkim pogratulować oraz złożyć najlepsze życzenia.

      Uczniom gratuluję sukcesów, dziękuję  za wysiłek i zaangażowanie  w podejmowaniu różnych inicjatyw szkolnych. Dziękuję również wszystkim tym, którzy pracowali na dobre imię szkoły, reprezentując szkołę na różnych szczeblach zawodów, w tym także zawodów sportowych. Mam nadzieję, że ten rok był dopiero rozgrzewką przed startem w kolejny, nowy rok szkolny.

      Wszystkim, którzy zrealizowali wytyczone cele – gratuluję. Jak pewnie sami się przekonaliście – uczciwa praca przynosi wymierne efekty i satysfakcję. 

      Dziękuję jednocześnie Nauczycielom za poświęcony młodzieży czas, służący jej rozwojowi oraz za zaangażowanie na rzecz rozwoju szkoły.

      Dziękuję Zarządowi Powiatu Kłobuckiego za zaangażowanie, pomoc i wsparcie, którego każdego dnia udzielacie szkołom w dążeniu do stwarzania optymalnych warunków rozwoju naszych uczniów. Życzę wielu powodów do osobistej oraz zawodowej radości i satysfakcji.

      Podziękowania za podejmowane działania na  rzecz szkoły składam wszystkim Rodzicom. Kieruję do Was szczególne słowa uznania i wdzięczności. Jesteście dobrymi partnerami szkoły we wspólnych działaniach.

      Z okazji zakończenia roku szkolnego - wszystkim Nauczycielom,  Uczniom i ich Rodzicom,  Pracownikom Administracji i Obsługi -  składam życzenia miłych,  słonecznych a przede wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji.

      Niech będą one czasem wypoczynku i radości, wytchnieniem od pracy i codziennych obowiązków, a zgromadzona podczas letnich wakacji  energia niech pozwoli wrócić w przyszłym roku szkolnym w pełni sił do podjęcia nowych zadań i realizacji planów.

      Szanowni Państwo, droga Młodzieży -  Do zobaczenia 1 września 2020 roku 

      Dyrektor Szkoły
      Katarzyna Ściebura

      - LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 -

      Kilka słów od uczniów:

      Pragniemy podziękować dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku za trud kształcenia nas oraz stworzenie warunków sprzyjających nauce w roku szkolnym 2019/2020.

      Życzymy Państwu satysfakcji  z pracy i siły w dalszym wykonywaniu obowiązków.

      Wam - uczniowie - gratulujemy wytrwałości w tym ciężkim dla nas wszystkich  roku szkolnym. Szczególne wyrazy uznania składamy uczniom, którzy otrzymują świadectwo z wyróżnieniem. Życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz regeneracji sił przed kolejnym rokiem szkolnym.

      Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych  wakacji!

     • Martyna Kozak - lauratką Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Włącz emocje!”

     • Uczennica klasy 1dep - Martyna Kozak, zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym pod hasłem „Włącz emocje!”. Został on zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku we współpracy z Powiatową Poradnią Psychologiczno–Pedagogiczną w Kłobucku, w ramach Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Celem powyższego konkursu było poszerzenie i propagowanie wiedzy o autyzmie.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji.

     • Spotkanie ze świadkiem historii

     • Dzięki uprzejmości Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Fundacji Konrada Adenauera uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym z panią Zofią Posmysz – 97-letnią byłą więźniarką i szrajberką z Auschwitz. Spotkanie to odbyło się na zoomie w dniu 04.06. 2020 w ramach projektu „Argument – biografia” - serii spotkań ze świadkami historii.

      W spotkaniu uczestniczyło ok. 80 osób z Polski i Niemiec, w tym także nasi uczniowie - Julia Kierat (1bg), Oliwia Fikier (1bg), Marta Sośniak (1bg) oraz Mariusz Bednarczyk (2bd).

      Rozmowa z panią Zofią, która trafiła do Auschwitz w wieku 19 lat, była prowadzona według 4 wartości, jakimi są wolność, wiara, nadzieja i miłość.

      Pani Posmysz opowiadała nam o swoich wspomnieniach związanych z pełną nadziei podróżą z więzienia na Montelupich do Auschwitz, a potem o całkowitej utracie wolności.

      Nie zabrakło wspomnień o wierze, która pozwoliła szrajberce z Auschwitz przetrwać piekło obozu zagłady, przejść tyfus oraz o miłości i relacji z Tadeuszem Paolone (Lisowskim). Poznaliśmy historię medalika z „Chrystusem oświęcimskim”, który miał prowadzić panią Zofię do wolności.

      Pani Zofia od lat spotyka się z młodymi ludźmi, aby pamięć o ofiarach nie zginęła…

      Dziękujemy za pełne wzruszeń spotkanie i rozmowę.

       

      Zainteresowanych losami pani Zofii Posmysz zapraszamy:

      -  na wystawę w wersji online:

      https://drive.google.com/open?id=1-HGdykqf17Q7AKcaMPm--k8NZeVX2n9J, -

      - do obejrzenia filmu dokumentalnego o Pani Zofii „Szrajberka z Auschwitz” dostępnego w całości na youtube  https://www.youtube.com/watch?v=q_-BrqT5NwU 

      - do przeczytania choćby fragmentów „Chrystusa oświęcimskiego” dostępnego w wersji pdf https://drive.google.com/open?id=1H0GnDWgkSwMJ-CNY_N0e1D9XhhCy_Gnd

     • Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ...

     • Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu z udziałem prof. dr hab. Mariana Zembali – absolwenta Zespołu Szkół w Krzepicach, przyjaciela ziemi kłobuckiej.
      ''Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie...''
      Naprawdę warto.

      Przypominamy, że profesor Marian Zembala jest wybitnym kardiochirurgiem. W swoim życiu zajmował się transplantologią. Wspólnie ze swoim przyjacielem, profesorem Zbigniewem Religą założył Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Pełnił również funkcję ministra zdrowia.

      Miłośnikom kina warto przypomnieć, że Marian Zembala był jednym z głównych bohaterów filmu ''Bogowie''. W jego postać wcielił się Piotr Głowacki.

      Wprowadzenie w wypowiedź profesora zapewnił Henryk Kiepura - Starosta Kłobucki.