• Hej kolęda, kolęda!

Wesoło śpiewajmy,
            Chwałę Bogu dajmy!
            Hej kolęda, kolęda!

Zapraszamy do galerii z dzisiejszego kolędowania.

• "Dopalacze! Bieg do śmierci"

• W dniu 12 grudnia 2019 roku młodzież klas trzecich i drugich III Liceum Ogólnokształcącego im. K.Kosińskiego w Kłobucku uczestniczyła w  inauguracji projektu profilaktycznego "Dopalacze! Bieg do śmierci”. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, a jego organizatorami byli kłobuccy mundurowi wspólnie z policjantami z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wydarzenie odbywało się pod patronatem Starosty Kłobuckiego.

Podstawowym założeniem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości młodych osób oraz uzmysłowienie im jak niebezpieczne dla zdrowia  i życia są dopalacze oraz narkotyki.

Imprezę poprowadzili Andrzej Wystalski reprezentujący Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego oraz sierż. sztab. Adam Doleżych z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach.

Oficjalnego otwarcia czwartkowego spotkania dokonali: Wicestarosta Powiatu Kłobuckiego Zdzisława Kall oraz Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Tomasz Górka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych samorządów terytorialnych, dyrektorzy miejscowych placówek oświatowych i pedagodzy, harcerze, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Przed wystąpieniami prelegentów, zebrani zobaczyli spot profilaktyczny "Dopalacze! Bieg do śmierci!”, który został opracowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Miał on na celu zwrócić uwagę odbiorców i przestrzec przed zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Po wyświetleniu spotu profilaktycznego, wykład przeprowadziła profilaktyk społeczny kłobuckiej komendy st.sierż. Marlena Wiśniewska. Policjantka w swoim wystąpieniu wskazała, że dopalacze stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! Mundurowa przekazała, że są to substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Sprzedawane są w sklepach lub przez internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Policjantka podkreślała, że skład chemiczny dopalaczy nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom.

Następnie w roli eksperta wystąpiła Karolina Rakocz - Kierownik Młodzieżowego Ośrodka Leczenia Uzależnień w Częstochowie, która przygotowała dla uczestników konferencji wykład pt. "By nie potrzebować środków zastępczych”.

Ostatnim elementem konferencji było wyświetlenie filmu - „Mój Piękny Syn” - związanego z tematyką uzależnień.

W trakcie spotkania jak i bezpośrednio po projekcji filmu, każdy chętny mógł zasięgnąć informacji od prowadzących wykłady ekspertów.

• Daniel Jantos z I Ag wyróżniony!

• Miło nam poinformować, że Daniel Jantos z klasy I Ag zdobył wyróżnienie w XX Konkursie Literackim im. Zofii Martusewicz organizowanym przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater w Częstochowie pod patronatem Jadwigi Wiśniewskiej, posłanki do Parlamentu Europejskiego. Daniel miał wielu konkurentów, ponieważ, jak poinformowali organizatorzy, do konkursu zgłoszono 70 prac, z których sprawdzano 51. Wszyscy laureaci otrzymali wartościowe nagrody. Podkreślmy, że nagrodą za I miejsce był tygodniowy wyjazd do Brukseli!

Zachęcamy do udziału w różnych konkursach nie tylko dla trofeów i laurów, ale również dla sprawdzenia swoich sił, możliwości i … odwagi w konfrontacji intelektualnej z licealistami z innych szkół.
            Danielowi gratulujemy sukcesu!

• Konkurs angielskiej piosenki świątecznej

• Zespół Szkól nr 3 w Kłobucku organizuje dnia 17 grudnia 2019 r.  Konkurs angielskiej piosenki świątecznej. Przeznaczony on jest dla uczniów klas VIII szkól podstawowych oraz uczniów naszej szkoły. Zadaniem uczestników będzie wykonanie wybranej piosenki świątecznej  bądź kolędy w języku angielskim ( mile widziane instrumenty muzyczne ). Konkurs rozpocznie się o godz. 10.00 i podzielony będzie na dwie części - pierwszą przeznaczoną na występy uczniów szkół podstawowych, drugą dla uczniów naszej szkoły. Trzy najlepsze wykonania zostaną nagrodzone dyplomami oraz nagrodami. Wszyscy pozostali uczniowie otrzymają dyplomy uczestnictwa. Na zakończenie przewidujemy słodki poczęstunek oraz wspólne wykonanie znanej  piosenki ,, Merry Christmas everyone''.  Zapraszamy do udziału w konkursie. Organizator gwarantuje  magiczną atmosferę nadchodzących Świąt oraz niezapomniane wrażenia.

• XII Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

• W ramach obchodów Dnia Walki z HIV/AIDS, które przypadają corocznie w dniu 1 grudnia w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się XII Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o profilaktyce zakażeń wirusem HIV i możliwościami postępowania w przypadku tak zwanych „ryzykownych zachowań”. Konkurs składał się z testu wiedzy oraz plakatu wykonanego dowolną techniką promującego zachowania prozdrowotne. W ramach akcji uświadamiania zagrożenia zakażeniem wirusem HIV przygotowano audycję tematyczną przedstawioną przez uczniów przez radiowęzeł szkolny.

Uczniowie, którzy otrzymali najwyższe wyniki z testu wiedzy to:

1. Martyna Makles I cg
            2. Marcelina Mrowiec I bg
            3. Marta Płaczkiewicz II ac

Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac plastycznych. Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

pierwsze miejsce: Martyna Kozioł - klasa II bde, Hanna Klimaszewska – II ac

drugie miejsce: Oliwia Gloc-I bp

trzecie miejsce: Julia Balas – II bde

oraz wyróżnienie: Marta Płaczkiewicz – II ac

Konkurs w szkole zorganizowały: p.Joanna Foszner, p.Justyna Garus – Kempa, p.Aleksandra Desperak, p.Barbara Zielonka, p.Anna Pytel.

SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM UZYSKANYCH WYNIKÓW!