• KOMUNIKAT

     • Z uwagi na zagrożenie koronawirusem

      informuję, że w dniach 13 marca - 26 czerwca 2020r.

      SZKOŁA BĘDZIE ZAMKNIĘTA

      W razie potrzeby proszę o:

      - kontakt telefoniczny:   tel. 34/317-26-52

      - bądź e-mailowy:   zskosinski@cyberia.pl

     • Dni Otwarte 2020

     • W dniach 03 i 04 marca 2020 r. odbyły się w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku dni otwarte szkoły.
      Szkoła wystąpiła z nową ofertą edukacyjną na rok szkolny 2020/2021 skierowaną do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.
      Podczas tych dni zostały zorganizowane i przeprowadzone zajęcia oraz warsztaty z poszczególnych przedmiotów w ramach proponowanych rozszerzeń.

      Odwiedzający mieli możliwość zwiedzenia szkoły pod opieką uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku, zapoznania się z bazą dydaktyczną oferowaną przez naszą placówkę oraz uzyskania szczegółowych informacji na temat jej funkcjonowania.
      W dniach otwartych wzięły udział grupy zorganizowane oraz uczniowie indywidualni wraz z rodzicami zainteresowani ofertą edukacyjną szkoły.
      W ramach zajęć skierowanych do uczniów szkół podstawowych zaprezentowano możliwości pracy
      w specjalistycznych pracowniach przedmiotowych m.in. w biologicznej, chemicznej, fizycznej, geograficznej, językowej, humanistycznej i matematycznej oraz przeprowadzono pokazowe zajęcia klas mundurowych. Zaprezentowany został również specjalistyczny sprzęt, którym dysponuje klasa mundurowa.
      Składamy serdeczne podziękowania uczniom Zespołu Szkół nr 3 oraz absolwentom zaangażowanym
      w zorganizowanie i przeprowadzenie tegorocznych dni otwartych !

     • Kącik poezji i prozy młodych

     • DROGA UCZENNICO, DROGI UCZNIU! Jeśli piszesz wiersze, teksty piosenek, prozę, rysujesz komiksy, malujesz i wszystkie swoje prace zamykasz w szufladzie, najwyższy czas to zmienić!

      Jeśli chcesz, by inni przeczytali fragmenty lub całość Twojej twórczości, obejrzeli Twoje rysunki, szkice, prace plastyczne zgłoś się:

      -do pedagoga szkolnego - sala nr 79 lub

      -do biblioteki szkolnej- sala nr 5 lub

      -do opiekuna gazetki szkolnej „Skorupka”- sala nr 74.

      Miejsce na Twoje prace czeka w gablotce szkolnej - obok Biblioteki!

      Powyżej znajdują się fragmenty Waszych prac oraz zdjęcia z gablotki szkolnej.

      Zachęcamy do przeczytania i obejrzenia!

     • Ósmy raz Tropem Wilczym

     •  To już już kolejny, ósmy raz w Polsce, a siódmy w naszym mieście odbyła się impreza upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych, czyli Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podobnie, jak w ostatnich latach, start do Biegu miał miejsce z Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku, a meta w Zespole Szkół nr 3 na Skorupki, gdzie odbywała się dekoracja uczestników Biegu, którzy w swych kategoriach byli najszybsi, a także szereg imprez towarzyszących. W biegu wzięło udział ponad 120 uczestników.

      I tak - w kategorii dziewcząt do lat 12:

      1. Antonina Mazik
      2. Hanna Lubczyńska
      3. Kinga Grzelak
      4. Laura Zgieb

      W kategorii chłopców do lat 12:

      1. Franciszek Mazik
      2. Maksymilian Wacowski
      3. Julian Lubczyński
      4. Szymon Borowski

      W kategorii dziewcząt 13-18 lat:

      1. Michalina Wydmuch (ZS 3)
      2. Julia Wojtowicz
      3. Patrycja Bitner

      Wśród chłopców 13-18 triumfowali:

      1. Mateusz Orman
      2. Szymon Soboniak
      3. Sebastian Ściebura
      4. Patryk Galiczak

      W kategoriach open miejsca na podium zajęli:

      1. Ewa Witt
      2. Julia Pyrak (ZS 3)
      3. Dobrosława Tomaszewska
      4. Jolanta Olszewska

      A wśród mężczyzn:

      1. Kajetan Wydmuch
      2. Mateusz Grzybowski
      3. Leszek Paszkiewicz
      4. Grzegorz Grzywna.
     • Sztandar dla strzelców w święto Żołnierzy Wyklętych

     • Dzień 1 marca 2020 roku stał się dniem szczególnym, zwłaszcza dla społeczności Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku. Oto bowiem jak co roku obchodziliśmy święto Żołnierzy Wyklętych, ale tym razem było ono połączone ze świętem tych, którzy ich właśnie wybrali sobie na patronów i zdecydowali się przysięgać na rotę, której słowa powołują się na te same najwyższe wartości – BOGA – HONOR i OJCZYZNĘ, na jakie przysięgali 80 lat wcześniej ich pradziadowie.

      Dzień ten stał się szczególnym także z innego jeszcze powodu. To właśnie 1 marca 2020 roku Jednostka Strzelecka ,,WARSZYC” po raz pierwszy przystąpiła do przysięgi na swój znak – sztandar jednostki, który na porannej mszy św., w kościele pod wezwaniem św. Marcina został poświęcony i im przekazany. Ceremoniał poświęcenia sztandaru przeprowadził proboszcz naszej parafii, Ksiądz Prałat płk dr Wiesław Korpeta, celebrujący następnie uroczystą mszę św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.

      Było to o tyle ważne, iż nawiązywało do tradycji przyjętej przez Jednostkę Strzelecką ,,Warszyc”, której patronem jest jeden z Niezłomnych Żołnierzy podziemia niepodległościowego, walczącego także na terenie Powiatu Kłobuckiego – Stanisław Sojczyński ,,Warszyc”, twórca Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

      Uroczysta przysięga strzelecka odbyła się na terenie Zespołu Szkół nr 3, z którego łona ruch strzelecki w Kłobucku wyrósł.

      Uroczystość obserwowali uczestnicy tegorocznej imprezy Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, po zakończeniu którego przysięga miała miejsce, ale przede wszystkim rodzice uczniów, którzy tę przysięgę składali.

      Najważniejszy odtąd symbol i znak strzelców z Kłobucka, czyli sztandar Jednostki Strzeleckiej ,,Warszyc” został wykonany własnym wysiłkiem strzelców i osób im życzliwych. Tym bardziej stał się jednak cennym w tej społeczności.

      Na stronie głównej płata sztandaru, na biało-czerwonym tle widnieje orzeł strzelecki ze złotym napisem ,,Semper Fidelis” - ,,Zawsze Wierny”, będący nawiązaniem do hasła widniejącego na herbie polskiego Lwowa, a jednocześnie wyrażający przywiązanie do systemu wartości naszej zachodnioeuropejskiej kultury i tradycji Niepodległej Rzeczypospolitej, będący świadectwem kierunku obranej przez strzelców drogi.

      Na stronie odwrotnej płata widnieje na zielonym tle tarcza Jednostki Strzeleckiej ,,Warszyc”, z symboliczną literą ,,W” – monogramem słowa ,,Warszyc”, która stylizowana jest na wstęgę Krzyża Virtuti Militari.

      Boki sztandaru obszyte zostały złotą frędzlą. Drzewce sztandaru jest dwudzielne połączone tuleją z mosiądzu. Wieńczy je orzeł – godło Rzeczypospolitej Polskiej.

      • Projekt sztandaru wykonał grafik Andrzej Gliński.
      • Matką chrzestną sztandaru jest Pani Monika Patocka która także brała udział w jego tworzeniu.
      • Chorążym pocztu jest plutonowy ZS Marcin Bączek, jeden z najstarszych strzelców jednostki.
      • Asystę stanowią: kaprale Związku Strzeleckiego: Jakub Włodarski       i Jakub Nowak.
      • Jednostką dowodzi chorąży ZS Kamil Kowalik, który dowództwo nad Jednostką Strzelecką ,,Warszyc” objął w dniu dzisiejszym   – 1 marca 2020 roku.

      Piotr Witkowski

     • Sukcesy sportowe Skorupki!

     • W ostatnim czasie nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego osiągając świetne wyniki sportowe.

      Zaczynając od naszych siatkarek, które w doskonałym stylu pokonały kolejno Zespół Szkół w Krzepicach (2:0), Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku (2:1), Zespół Szkół nr 2 w Kłobucku (2:0).

      Reprezentacja w składzie: Nicol Bednarska, Martyna Czyż, Kinga Olczyk, Oliwia Francik, Kinga Głąb, Wiktoria Patocka, Julia Jarawka, Natalia Papież, Weronika Papież, Zuzanna Chabrajska, Olga Słomian, Edyta Rokosa, Klara Łozowska, Eliza Stefańska, Katarzyna Bujak

      Tym samym nasze dziewczyny zostały mistrzyniami Powiatu Kłobuckiego i mogły nas reprezentować na zawodach rejonowych.

      Na zawodach rejonowych gościliśmy w swojej hali zawodniczki IX Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Częstochowie, na co dzień występujące w drużynie KS Częstochowianka. Mimo ambitnej postawy naszych zawodniczek było widać różnice między drużynami i nasze dziewczęta uległy przeciwniczkom w stosunku 0:3

      Doskonałe zawody rozegrali nasi piłkarze w halowej odmianie tej dyscypliny. Chłopaki wygrali w pierwszym meczu z Zespołem Szkół w Krzepicach (3:1), zremisowali z Zespołem Szkół nr 1 w Kłobucku (1:1) i na koniec wygrali z Zespołem Szkół nr 2 w Kłobucku (4:1).

      Reprezentacja w składzie: Piotr Marchwiński, Maciej Zagórski, Kacper Krawczyk, Michał Chłąd, Piotr Grudziński, Piotr Paliwoda, Jakub Łańczak, Mateusz Grot

      Potwierdziła się świetna dyspozycja naszych zawodników, którzy zdobyli w tym roku szkolnym podwójną koronę, zostając mistrzami Powiatu Kłobuckiego w zawodach rozgranych na orliku oraz w halówce.

      Po raz pierwszy po długiej przerwie do kalendarza powróciły zawody SZS w piłce ręcznej dziewcząt i mężczyzn. W ramach zawodów rozegraliśmy mecze z Zespołem Szkół w Krzepicach.

      Dziewczęta potwierdziły swoją klasę pokonując zawodniczki z Krzepic w stosunku 10 do 2, chłopaki po dramatycznej walce wygrali ze swoimi rówieśnikami 4 do 3, przegrywając po pierwszej połowie 1:3.

      W nagrodę nasze piłkarki ręczne pojechały na zawody rejonowe do Częstochowy. Tam przyszło nam się zmierzyć z V LO im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, dziewczyny po wyrównanej walce uległy rywalkom w stosunku 17:11. Jednak wynik zupełnie nie odzwierciedla tego co działo się tego dnia na parkiecie. Naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny o podobnym potencjale co pokazała świetna pierwsza połowa w wykonaniu naszych dziewcząt, po której prowadziliśmy 6:5. W drugi części spotkania naszych zawodniczkom zaczęło brakować sił. Zespół z Częstochowy wyszedł na prowadzenie 11:8, dziewczyny ze Skorupki jednak nie poddawały się i doprowadziły do stanu 11:10. Niestety w końcówce rywalki odskoczyły naszym i mecz skończył się przewagą 6 bramek dla naszych rywalek.

      Dziewczyny pokazały naprawdę wysoki poziom i do tego ogromną determinację. Warto dodać że nasza drużyna głównie składa się z uczennic pierwszych klas, natomiast w popularnym „Mickiewiczu” większość dziewcząt to uczennice klas trzecich.

      Reprezentacja w składzie: Oliwia Plaza, Zuzanna Ułamek, Marlena Dao Ngoc, Julia Jarawka, Edyta Rokosa, Julia Pietrzak, Julia Lizurej, Klara Łozowska, Nicol Bednarska, Wiktoria Szultz

      Gratulujemy sukcesów!

      Opiekunowie: Mariusz Wilk, Bartłomiej Saran

     • Zatraceni w tańcu – Studniówka 2020

     • Wierni obyczajom poprzednich pokoleń maturzystów, także tegoroczni przyszli absolwenci 10 stycznia 2020 roku uczynili  zadość pięknej tradycji. Na 100 dni przed maturą wspaniale zatańczyli poloneza, rozpoczynając w ten sposób całonocną zabawę. W tę jedyną noc zarówno uczniowie, jak i maturzyści mogli zapomnieć o oczekujących ich w maju wyzwaniach, maturalnym stresie…

      Życzymy im równie udanej sesji maturalnej Anno Domini 2020!