• Koncert charytatywny ,,Petarda"

     • Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą - Adam Asnyk

      Radny Rady Miasta w  Kłobucku - Tomasz Wałęga i Komitet Społeczny Lepsze jutro, zapraszają na niezwykły koncert charytatywny Petarda, który odbędzie się w Kłobucku w MOK-u 24 września 2022 roku. To kolejny projekt muzyczny, skupiający wokół siebie wrażliwych ludzi kultury i sztuki. Cel przedsięwzięcia  wyjątkowo szczytny, bowiem dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony Stowarzyszeniu Mila i Przyjaciele, działającemu na rzecz osób niepełnosprawnych i autystycznych.

      Moi drodzy, w tym dniu nie powinno zabraknąć i nas, czyli Skorupiaków, dlatego też, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu będą  podczas koncertu prowadzić sprzedaż przygotowanych smacznych przekąsek i napojów.

      Nie bądźmy obojętni - przyjdźmy i pomóżmy!

      Serdecznie zapraszamy.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • Jeszcze nie tak dawno dziękowaliśmy sobie nawzajem za spędzony czas roku szkolnego 2021/2022, jednocześnie ciesząc się rozpoczynającymi wakacjami. Ale, jak to mawiał Heraklit z Efezu Panta rhei, czyli Wszystko płynie. I tak, po dwumiesięcznej przerwie odświętni i pełni wigoru do pracy, spotykamy się 1 września na sali gimnastycznej naszego wyjątkowego liceum, rozpoczynając rok szkolny 2022/23. W tym dniu gospodarzami uroczystej akademii, której przewodnim hasłem były słowa Lwa Tołstoja – Nauka to pokarm dla rozumu. byli uczniowie klas IIIap i IIIbp wraz ze swoimi wychowawcami – p. Justyną Garus-Kempą i p. Wiolettą Sosnecką.

      Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniu hymnu, p. Dyrektor Katarzyna Ściebura powitała uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły, a także przybyłego gościa p. Macieja Biernackiego - członka Zarządu Powiatu Kłobuckiego. Zarówno p. Dyrektor, jak i p. Maciej Biernacki  życzyli wszystkim wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, aby nadchodzący rok szkolny okazał się udany, a czas spędzony w murach naszej szkoły zaowocował licznymi sukcesami.

      Podczas rozpoczęcia roku szkolnego byliśmy świadkami ślubowania pierwszoklasistów, którzy przystąpili do społeczności uczniowskiej III LO im. Kazimierza Kosińskiego, stając się pełnoprawnymi Skorupkami.

      Konferansjerami podczas uroczystości byli Roksana Ranoszek i Mikołaj Kupka, których słowa były przeplatane piosenkami lat 70-tych: Nie wrócą te lata, Najtrudniejszy pierwszy krok,  Tyle słońca w całym mieście. Swój wyjątkowy wokal zaprezentowały: Nikola Bernad, Julia Jeziorowska i Julia Wojtowicz.

      Druga część akademii została poświęcona rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie  upamiętnili tragiczne wydarzenia minionego wieku związane z napadem hitlerowskich Niemiec na Polskę. Karolina Szczepaniaki  Martyna Cendal recytowały wiersz na tle podkładu z filmu Polskie drogi, Olga Kowalik  wzruszająco wykonała utwor Rozkwitały pąki białych róż, a Tomasz Rokosa  zagrał na saksofonie. W świadomości Polaków wybuch II wojny światowej był początkiem dramatycznych doświadczeń nie tylko dla naszego państwa, ale również dla całej Europy i świata. Szanujmy więc dzisiaj to, że możemy rozpocząć spokojną naukę i nauczanie oraz fakt, że jesteśmy wolni i bezpieczni.

      W końcowej części uroczystości wystąpiła Małgosia Cieśla, wypowiadając słowa, które powinny stać się mottem całej naszej społeczności szkolnej – Niech nasza szkoła będzie czymś więcej.

      I pamiętajmy, że ważne są te dni, których jeszcze nie znamy. Te słowa na zakończenie wyśpiewały:  Nikola Bernad, Julia Jeziorowska, Julia Wojtowicz. i Olga Kowalik.

      Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego wszystkim uczniom życzymy, aby każdy dzień wzbogacał w wiedzę i nowe doświadczenia, a szkoła była dla Was miejscem,  do którego zawsze z chęcią będziecie przychodzić.

      Za pomoc w przygotowaniu akademii dziękujemy również p. Piotrowi Witkowskiemu i uczniom klas mundurowych z pocztu sztandarowego.

     • Stypendium socjalne 2022

     • OGŁOSZENIE
      w sprawie stypendium szkolnego
      dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Kłobuck.
      znajduje się -TUTAJ-.

      Więcej informacji u pedagoga szkolnego - p. Aleksandry Desperak.