• Plecak dla Pierwszaka!

• Szkoły ponadpodstawowe w Powiecie Kłobuckim cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem absolwentów klas ósmych.

Wysokie wyniki zdawalności egzaminów maturalnych i zawodowych, nowoczesna baza dydaktyczna, wysoki poziom bezpieczeństwa, to tylko niektóre z zalet naszych placówek. W poprzednim roku szkolnym 70% absolwentów szkół podstawowych zdecydowało się na kontynuację nauki właśnie w Powiecie Kłobuckim.

Przyszły rok szkolny będzie wyzwaniem dla szkół ponadpodstawowych. Ośmioklasistów w naszym Powiecie jest niewielu, w niektórych placówkach w ogóle nie ma klas ósmych. Powiat Kłobucki chce dodatkowo zmotywować tegorocznych absolwentów podstawówek do wyboru właśnie naszych szkół.

Każdy uczeń, który zdecyduje się na kontynuowanie nauki w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku, w Zespole Szkół Nr 2 w Kłobucku, Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku czy w Zespole Szkół w Krzepicach otrzyma od Powiatu Kłobuckiego PREZENT w postaci MARKOWEGO PLECAKA wraz z powiatowymi gadżetami.

• Noc Biologów 2024

• W dniu 12 stycznia 2024 roku uczniowie klas pierwszych o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Głównym celem wyjazdu był udział w Nocy Biologów zorganizowanej na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania najstarszych części miasta: Ostrowa Tumskiego i wrocławskiego rynku. Przewodnik przybliżył młodzieży najciekawsze miejsca: zabytkowe kościoły, kamienice, średniowieczny  ratusz oraz będący elementem wrocławskiej starówki gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Po części związanej ze zwiedzaniem miasta uczniowie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników i studentów Wydziału Nauk Biologicznych UW w ramach Nocy Biologów.

Tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji przebiegała pod hasłem  „Biologia (wokół) czterech żywiołów – tajemnice życia od komórek do biosfery”. Wśród bogatej oferty zajęć przewidzianych dla uczniów naszej Szkoły odbyły się zajęcia laboratoryjne przybliżające tajniki prowadzenia hodowli komórek nowotworowych. Uczestnicy mieli okazję samodzielnie zakładać nowe hodowle komórek nowotworowych zgodnie z zalecanymi procedurami. Na zajęciach „Mikroświat w naszym ciele”, uczniowie zapoznali się z różnorodnością świata mikroorganizmów, wykonywali posiewy mikrobiologiczne, barwili preparaty metodą Grama. Młodzież biorąca udział w zajęciach „Molekularne nożyczki” mogła wyizolować DNA plazmidowe z bakterii, poddać materiał trawieniu z zastosowaniem enzymów restrykcyjnych, rozdzielić uzyskany materiał elektroforetycznie, a następnie wykrywać go dzięki zastosowaniu światła UV. Podczas godzinnej wycieczki po największej sali wystawowej Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego, także zapoznała się z okazami zagrożonych i wymarłych gatunków zwierząt epoki antropocenu.

Noc Biologów to doskonała okazja do odkrywania tajników pracy naukowej oraz zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności, które z pewnością ułatwią uczniom przyswajanie niełatwej wiedzy biologicznej.

• Stypendium artystyczne 2024

• Informuję Państwa, że istnieje możliwość ubiegania się o stypendium artystyczne, przyznawane corocznie przez Zarząd Powiatu Kłobuckiego za osiągnięcia artystyczne w roku kalendarzowym poprzedzającym przyznanie stypendium.

Stypendia przyznawane są najbardziej uzdolnionym artystycznie uczniom i studentom, mają na celu wspomaganie rozwoju wybitnie utalentowanych osób.

W załączeniu link do stosownych uchwał wraz z wnioskiem:

Zachęcam do zapoznania się z informacją.