• Wyjazd do Energylandii

     • W dniu 18 czerwca 2021 uczniowie klas 1bp, 1dp, 2ap, 2bp, 2ag i 2dp mieli niewątpliwą przyjemność brać udział w wycieczce do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Opiekę nad nimi sprawowały panie: Bożena Dewódzka, Agnieszka Sroka-Adamus, Beata Wojtowicz, Aleksandra Przygoda i pan Szymon Ziętal.

      Energylandia jest największym Parkiem Rozrywki w Polsce, oferującym kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczonym dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

      Młodzież skorzystała z wszelkich atrakcji poczynając od relaksującego pobytu w strefie wodnej Water Park, Strefie Familijnej, Smoczym Grodzie przypominającym średniowieczne miasteczko, na ekstremalnych rozrywkach na skrzypiącej Zadrze oraz niesamowicie szybkim i wysokim Hyperionie kończąc.  Pogoda dopisała, a poznawane atrakcje wywoływały niemały dreszczyk emocji i dużo uśmiechu.

      Celem wyjazdu było pokazanie ciekawej formy spędzania wolnego czasu i oczywiście odstresowanie się, co udało się w stu procentach.

     • Rozstrzygnięcie konkursu „Wdzięczni Powstańcom Śląskim”

     • W dniu 11.06.2021 roku w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się posiedzenie Komisji Jury w konkursie na pracę literacką pn. „Wdzięczni Powstańcom Śląskim”. Konkurs odbył się w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia – pamięci bohaterskich Obrońców Śląska”, współfinansowanego ze środków Ministra Obrony Narodowej.

      Organizatorami konkursu byli: Powiat Kłobucki oraz Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku.

      Na konkurs wpłynęło 31 prac.

      Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce – Laura Nykiś z Zespołu Szkół nr 3 Kłobuck

      II miejsce – Anita Sitek z Zespołu Szkół w  Krzepicach

      III miejsce – Daniel Jantos z Zespołu Szkół nr 3 w Kłobuck

      Komisja postanowiła również przyznać wyróżnienia dla: Oliwii Leszczyny, Malwiny Sykuły, Oliwii Macherzyńskiej, Natalii Kamińskiej i Mai Hyry z Zespołu Szkół w Krzepicach oraz dla Weroniki Nykiś i Martyny Mazik z Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku.

      Nadesłane prace prezentowały wysoki poziom literacki.

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki:

      - Oliwia Szymaczek (Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku)

      - Klaudia Luzińska, Martyna Cendal, Honorata Molis, Karolina Szczepaniak, Natalia Pytel, Roksana Ranoszek, Oliwier Kołodziej, Igor Krajewski (Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku)

      - Weronika Jędrak, Klaudia Okoń, Damian Stasiak, Aleksandra Olszewska, Jakub Olczyk, Patrycja Wojtyra, Julia Dudkowska, Wiktoria Jagieła, Antoni Mrugacz, Nina Randak, Joanna Kopacz, Maciej Cieślak (Zespół Szkół w Krzepicach)

      We wrześniu wszyscy uczestnicy konkursu, w ramach realizowanego przez Powiat Kłobucki projektu, będą mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

     • Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

     • Już od 10 lat głównym celem Tygodnia Świadomości Czerniaka jestbudowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiemwśród różnych grup Polaków. W ramach jubileuszowej, X edycjikampanii realizowanej pod hasłem #Czerniak18+, Akademia Czerniakapostanowiła poruszyć wyobraźnię odbiorców. Wraz z tegorocznymiAmbasadorami akcji, znanymi aktorami Katarzyną Ptasińską i ArturemBarcisiem, przygotowała film, w którym bohaterowie w niespodziewanysposób przenoszeni są do nieznanej przyszłości, gdzie mogąprzekonać się, jakie są konsekwencje niestosowania się do zasadprewencji pierwotnej lub wtórnej, w tym przede wszystkim do ochronyprzed słońcem i kontroli znamion u specjalistów.

     • Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

     • Już od 10 lat głównym celem Tygodnia Świadomości Czerniaka jest budowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiem wśród różnych grup Polaków. W ramach jubileuszowej, X edycji kampanii realizowanej pod hasłem #Czerniak18+, Akademia Czerniaka postanowiła poruszyć wyobraźnię odbiorców. Wraz z tegorocznymi Ambasadorami akcji, znanymi aktorami Katarzyną Ptasińską i Arturem Barcisiem, przygotowała film, w którym bohaterowie w niespodziewany sposób przenoszeni są do nieznanej przyszłości, gdzie mogą przekonać się, jakie są konsekwencje niestosowania się do zasad prewencji pierwotnej lub wtórnej, w tym przede wszystkim do ochrony przed słońcem i kontroli znamion u specjalistów.

     • Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

     • Znajomość cech charakterystycznych czerniaka i regularna obserwacja znamion może pomóc we wcześniejszym wykryciu podejrzanych zmian, atym samym dać szansę na całkowite wyleczenie.
      • A, jak asymetria – znamię wylewające się na jedną stronę;
      • B, jak brzegi poszarpane – znamię, którego brzegi nie sągładkie, które nie jest okrągłe/owalne;
      • C, jak czerwony, czarny, niejednolity kolor znamienia;
      • D, jak duży rozmiar – znamię o wielkości powyżej 6 mm;
      • E, jak ewolucja – znamię, które zmieniło się w krótkimczasie, powiększa się, unosi nad powierzchnię skóry, swędzi, pęka,piecze, wokół którego powstało kilka nowych znamion.

     • Wyniki Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

     • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego, w którym Martyna Czyż - uczennica klasy drugiej III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego zdobyła pierwsze miejsce w grupie uczniów szkół ponadpodstawowych w eliminacjach wojewódzkich pt.: „Zapobiegajmy Pożarom”.

      Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „100 – lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi”

      Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarządy Oddziałów Związku przy współpracy z innymi instytucjami i organizacjami. Po eliminacjach środowiskowych, gminnych, miejskich, wojewódzkich do konkursu na finał centralny wpłynęło 208 prac z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego.

      Komisja konkursowa oceniając prace plastyczne wzięła pod uwagę ich zgodność z tematem, estetykę wykonania oraz wykorzystaną technikę plastyczną.

      Dziękujemy wszystkim autorom prac za udział w konkursie, ich zaangażowanie, pomysłowość oraz zaprezentowanie swoich zdolności plastycznych.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym !!!

     • Słodkie rozpoczęcie lata

     • W dniu 15 czerwca 2021 roku Samorząd Uczniowski wraz opiekunami oraz pedagogiem szkolnym zorganizował „Słodkie rozpoczęcie lata”. W ramach akcji zaproponowano uczniom zakup pysznych ciast. Społeczność szkolna kolejny raz nie zawiodła i bardzo chętnie nabywała i zjadała zakupione przysmaki. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup drobnych upominków dla uczniów naszej szkoły. W związku z tym, że rok szkolny 2020/2021 dobiega już końca chcemy życzyć Wam udanych wakacji, pełnych radości, beztroski, ale przeżytych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że spędzicie je najlepiej jak tylko można i pełni energii wrócicie do szkoły w kolejnym roku szkolnym 2021/2022.

     • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

     • W miesiącach marzec - czerwiec 2021 roku w szkołach w całej Polsce został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Tematem tegorocznej jubileuszowej 25. edycji była Księga Ezechiela oraz Ewangelia wg św. Jana wraz z przypisami, komentarzami i słownikiem.

      W Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku do I etapu konkursu, który odbył się w marcu, przystąpiło sześcioro uczniów. Troje z nich z najwyższymi wynikami: Laura Nykiś, Weronika Nykiś i Daniel Jantos, zostało zakwalifikowanych do II etapu zmagań, który odbył się 21 kwietnia tego roku. 19 maja nasza reprezentacja szkolna wzięła udział w III etapie zmagań.  17 czerwca w Sali Papieskiej na Jasnej Górze odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu w archidiecezji częstochowskiej. Trzy pierwsze miejsca zdobyli uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku:

      I miejsce - Daniel Jantos (kl. IIag)

      II miejsce – Laura Nykiś (kl. Ib)

      III miejsce – Weronika Nykiś (kl. IIbp)

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

     • Wyjście integracyjne

     • Powoli mija pierwszy w tym roku kalendarzowym stacjonarny miesiąc nauki. Jednym z elementów „oswajania się” młodzieży z ”nową,” stacjonarną rzeczywistością są wyjścia reintegracyjne młodzieży.  Z tego też powodu w dniu 16 czerwca klasy I a i I c pod opieką wychowawców p. Justyny Garus-Kempy i p. Karoliny Wysowskiej oraz p. Aleksandry Przygody z pełną werwą i pogodą ducha, rozpoczęli wspólną zabawę reintegracyjną.

      Na pieszą wędrówkę w piękny czerwcowy poranek uczniowie wyruszyli spod budynku szkoły. Celem naszej wędrówki były spokojne i pełne uroku lasy Nadleśnictwa Kłobuck, gdzie młodzież mogła się zrelaksować po trudach zdalnego nauczania. Spotkanie młodzieży w plenerze pokazała, że ta forma integracji była im niezbędna a śmiech i rozmowy grały tego dnia główną rolę. Wspólny posiłek, gry i zabawy oraz pieczenie kiełbasek znacznie zbliżyło do siebie młodych ludzi, którzy przez ostatnie miesiące nie mieli zbyt wielu możliwości przebywania ze sobą. Miejmy nadzieję, że ten dzień na długo zapisze się w ich pamięci i zbuduje trwałe więzi między naszymi Skorupiakami.