• Dni Otwarte w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

     • Ostatni rok szkolny, który minął nam w cieniu pandemii mógł wpłynąć niekorzystnie na kondycję psychiczną i zachowania młodzieży. Chcąc dać rodzicom i opiekunom uczniów możliwość kontaktu ze specjalistami oraz uzyskania stosownej pomocy, serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia w ramach Dni Otwartych Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kłobucku oraz do skorzystania z bezpłatnych konsultacji i porad udzielanych przez pracowników Poradni w następujących terminach:

      • 15.05.2021r.(sobota) w godz.8.00-13.00
      • 22.05.2021r.(sobota) w godz.8.00-13.00

     • Telefoniczny punkt konsultacyjny

     • W ramach wspomagania przedszkoli, szkół i placówek, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna kontynuuje działanie Telefonicznych Punktów Konsultacyjnych.

      Zapraszamy rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 do korzystania z konsultacji i porad pracowników Poradni w terminach przygotowanych dla naszej szkoły:

      • w dniu 11.05.2021r. (wtorek) godz. 14:00 - 16:00,
      • w dniu 26.05.2021r. (środa)  godz. 8:00 - 10:00.

      Kontakt z pracownikami Poradni w ramach Punktu Konsultacyjnego pod numerem telefonu:

      572-143-287 lub 34 317 27 57

     • Żonkile

     • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Żonkile, której organizatorem jest POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich. Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego „Muranów - Dzielnica Północna”. 

     • Wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

     • 14 kwietnia 2021r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pod Patronatem Starosty Kłobuckiego. 

      Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a jego uczestnicy byli  oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Należy podkreślić, że poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością zarówno w wyborze tekstów, jak i w ich interpretacji.
      Pamiątkowe dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczyła Dyrektor Szkoły Katarzyna Ściebura. Przypominamy, że pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Zuzanna Kotowicz ze Szkoły Podstawowej w Wilkowiecku, a w kategorii szkół ponadpodstawowych Mikołaj Wręczycki z Liceum Ogólnokształcącego w Krzepicach. 

      Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

     • Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2021

     • Jest nam miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat

      Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2021

      w ramach realizacji X edycji projektu „Projektanci edukacji. Od pomysłu do realizacji”.

      Warto przypomnieć, że „Projektanci edukacji” to najpopularniejszy ogólnopolski konkurs na pomysł na projekt edukacyjny. Konkurs stworzyło wydawnictwo Nowa Era, a w roli jurorów co roku występują uznani eksperci z różnych dziedzin.

      W ramach tego projektu w naszej szkole od listopada 2020r. działa grupa radiowa „Skorupiaki za mikrofonem”, która tworzy internetowe audycje radiowe prezentujące  aktualne wydarzenia szkolne, ciekawe książki do przeczytania, interesujące filmy do obejrzenia oraz własną twórczość literacką i plastyczną.

      Serdecznie zapraszamy Was do wysłuchania naszych audycji dostępnych na stronie i facebooku szkoły.

     • Kolejny sukces naszych uczniów!

     • 24 marca 2021 r. nastąpiło rozstrzygnięcie XV Regionalnego Konkursu Literackiego im. L. Marjańskiej, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Częstochowie we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy. Ze względów pandemicznych, Konkurs został zawężony tylko do części literackiej. Wyróżnienia I stopnia zdobyli nasi uczniowie Daniel Jantos z klasy IIag pod opieką Szymona Ziętala i Laura Nykiś z klasy 1bp pod opieką Wioletty Sosneckiej.
      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Nasi Stypendyści!

     • Miło nam poinformować, że uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku dołączyli do prestiżowego grona osób, które w ostatnim czasie otrzymały stypendia:

      Natalia Kalwik, uczennica klasy drugiej – otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/21. Uczennica spełniła warunki do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem uzyskując przy tym (w roku szkolnym 2019/20) średnią ocen w szkole – 5,07.
       

      Wiktoria Pytel-Baran uczennica klasy drugiej – otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/21. Uczennica spełniła warunki do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem uzyskując przy tym (w roku szkolnym 2019/20) średnią ocen w szkole – 5,47.

      Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom, ze względu na reżim sanitarny związany z pandemią koronawirusa odbyła się w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.

      Magdalena Dederko, absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego – otrzymała po raz czwarty, decyzją Ministra Edukacji i Nauki, stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2019/20. Uczennica otrzymała świadectwo promocyjne kończące szkołę z wyróżnieniem i średnią ocen 5,13 oraz uzyskała wybitne osiągnięcia edukacyjne, w tym wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym i zagranicznym.

      Stypendia Burmistrza Kłobucka dla najzdolniejszych uczniów i studentów mieszkańców Gminy Kłobuck za rok szkolny 2019/20 otrzymali następujący uczniowie:

      1. Wiktoria Pytel-Baran,
      2. Oliwia Kotkowska,
      3. Magdalena Dederko,
      4. Zuzanna Gancarek,
      5. Maciej Gosławski,
      6. Maciej Kowalczyk,
      7. Karolina Jura,
      8. Lena Rachwalik,
      9. Anna Chabrajska,
      10. Olga Kowalczyk,
      11. Laura Nykiś,
      12. Paweł Piskuła.

      Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu pasji artystycznych oraz sportowych.

      Życzymy dalszych sukcesów!

     • VI Wojewódzki Konkurs "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie"

     • W tegorocznej edycji konkursu, którego organizatorem jest Europoseł Jadwiga Wiśniewska wzięła udział rekordowa liczba 463 uczniów z całego województwa śląskiego, w tym uczennica naszej szkoły Dominika Leszczyńska z klasy II dep, która otrzymała dyplom udziału w konkursie.

      1 marca, już po raz jedenasty, obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Europoseł Jadwiga Wiśniewska podkreśliła, że dzięki prezentacjom multimedialnym, filmom, wierszom i piosenkom, które wpłynęły w tegorocznej edycji konkursu, wracają do nas imiona, nazwiska żołnierzy drugiej konspiracji.

      Wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

     • Audycja Wielkanocna

     • Z okazji Świąt Wielkanocnych Redakcja "Skorupiaków za mikrofonem" składa najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i tradycyjnie mokrego poniedziałku!

      Pozdrawiamy serdecznie!

      autor kartki: Natalia Czaja kl.Ia