• III miejsce Zosi w Mistrzostwach Polski Juniorów

     • Miło nam poinformować, że Zosia Cichoń - uczennica klasy drugiej III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku swoją siłę walki pokazuje w sporcie, jakim jest taekwon-do! Podczas XXX Mistrzostw Polski Juniorów w Bystrzycy Kłodzkiej, które odbyły się w dniach 14-16.05.2021r. po wielu wygranych pojedynkach, Zosia zdobyła III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

     • Akcja rekrutacja

     • Szanowni Państwo!

      Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy działanie Systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku pokazując na żywo działanie systemu.

      Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00, będzie trwać maksymalnie 90 minut. Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

      Adres strony rozprowadzającej: https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja

     • Zmarł Pan Leszek Bakunowicz

     • Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 12 maja 2021 roku zmarł Pan Leszek Bakunowicz - konserwator w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.

      Msza żałobna w jego intencji zostanie odprawiona w sobotę 15.05.2021 roku o godz. 13.00 w Kościele św. Marcina w Kłobucku, po czym nastąpi odprowadzenie Urny z Prochami Zmarłego na Cmentarz w Kłobucku.
      Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku łączą się w bólu z rodziną i najbliższymi Zmarłego.

     • Tydzień Bibliotek 2021 „Znajdziesz mnie w bibliotece”

     • Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

      Również nasza biblioteka szkolna we współpracy z Samorządem Uczniowskim i Pedagogiem włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek. Zaproponowaliśmy wspólną zabawę skierowaną do uczniów i pracowników szkoły, która polegała na wykonaniu zdjęcia z książką i przesłaniu w celu utworzenia na stronie szkoły wspólnego albumu czytelników. Samorząd uczniowski chętnie włączył się do zabawy i wykonał zdjęcia pracownikom szkoły. Również audycja internetowa „Skorupiaki za mikrofonem” tworzona przez naszych uczniów, przygotowała i przedstawiła krótką informację o tych dniach. Zapraszamy Was do obejrzenia efektów naszej pracy! Pozdrawiamy Was serdecznie!

     • II miejsce Zosi Cichoń GRAND PRIX POLSKI JUNIOłRÓW

     • Miło nam poinformować, że Zosia Cichoń - uczennica klasy drugiej naszego liceum, będąca jednoczesnie Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, swoją siłę walki pokazuje również w sporcie jakim jest taekwon-do!
      Podczas GRAND PRIX POLSKI JUNIORÓW W PRUSZCZU GDAŃSKIM, które odbyły się w terminie 19-21.03.2021r. po wielu wygranych pojedynkach,  Zosia zdobyła II miejsce.
      Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów !!!

     • Pożegnanie Maturzystów 2021

     • Słowo od Starosty:

      W imieniu Samorządu Powiatu Kłobuckiego wszystkim Maturzystom życzymy powodzenia na jednym z najważniejszych egzaminów w życiu. Niewątpliwie wiedza i doświadczenie, które zdobyliście podczas nauki w szkołach, dla których Powiat Kłobucki jest organem prowadzącym, zaowocuje wysokimi wynikami. Jesteśmy pewni, że zdana matura będzie wspaniałym wstępem w dorosłe życie.

      POWODZENIA!!!!!!!


      Słowo od Dyrekcji Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku:

      Drodzy Abiturienci,

      nadszedł wreszcie tak długo wyczekiwany przez Was dzień – dzień ukończenia szkoły.

      Za Wami trzy lata spędzone w III Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku, w tym prawie rok w formie nauki zdalnej z powodu pandemii. Nie był to łatwy czas – nowe wyzwania, dodatkowy stres, … .Tego nie da się łatwo wykreślić z pamięci.

      Czy był to owocny okres w Waszym życiu ? ... Czas pokaże.

      Dzisiejszemu wirtualnemu spotkaniu towarzyszy świadomość, że lata spędzone w naszym liceum, to już historia, a jednocześnie początek nowego czasu w Waszym życiu …. ale pamiętajcie, przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości.

      Drodzy Abiturienci, wchodzicie w kolejny, nowy etap w Waszym życiu.

      Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości...

      Myślę, że lata spędzone w liceum dobrze Was do tej drogi przygotowały i że świadectwem tego będą Wasze działania w dorosłym życiu.

      Życzymy Wam, aby doświadczenia zdobyte w czasie edukacji w naszej szkole dodały Wam w przyszłości odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i nie zgubcie tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem.

      Naszą rzeczywistość tworzyliśmy wspólnie, w atmosferze wzajemnego zrozumienia.

      Staraliśmy się, z pomocą Waszych Rodziców, wpoić Wam podstawowe wartości, takie jak szacunek, tolerancja, prawda i odpowiedzialność. Nie zawsze było nam łatwo, ale mamy nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości.

      Piszemy to wszystko, aby podkreślić szczególnie mocno osobisty wkład każdego z Was w tworzenie życia tej szkoły. Naszej szkoły. Szkoły posiadającej swoje tradycje, które nas wyróżniają.

      Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów na miarę swoich możliwości. Dziękujemy Wam za wysiłek i zaangażowanie w podejmowaniu różnych inicjatyw szkolnych, dziękujemy za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, za pracę w radiowęźle szkolnym, za aktywny udział w pracach Samorządu Uczniowskiego…. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy pracowali na dobre imię szkoły reprezentując nas na różnych szczeblach konkursów, olimpiad czy zawodów. 

      Chcemy podziękować Wam, drodzy Abiturienci, za podjęcie współpracy z nami, nauczycielami, za otwartość, za kreatywność, za młodość…

      Podziękowania za podejmowane działania i pracę na rzecz rozwoju szkoły składamy wszystkim Rodzicom. Kierujemy do Was szczególne słowa uznania i wdzięczności. Byliście dobrymi partnerami szkoły we wspólnych działaniach.

      Nie mniej gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom. Dziękujemy za odwagę, nierzadko determinację, zrozumienie, otwartość, cierpliwość i poświęcenie.

      Szczególne podziękowania składamy Wychowawcom uczniów klas trzecich.

      Maturzyści, przed Wami jeszcze ten najważniejszy egzamin – egzamin dojrzałości, którego pomyślne przejście otworzy Wam bramę do dalszego życia.

      Wierzę że odpowiedzialnie podejdziecie do tej ważnej próby.

      Życzymy Wam połamania piór i umysłów podczas czekającego Was egzaminu dojrzałości.

      Wierzymy, że Wasza praca w okresie przygotowań do matury zaowocuje sukcesem i dostaniem się na upragnione kierunki studiów.

      Wierzymy, że gdziekolwiek się znajdziecie, zawsze będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie również, że drzwi naszego liceum zawsze będą dla Was otwarte…

       

      Dziękujemy Wam

      Do zobaczenia
       

      Dyrekcja Szkoły

      Katarzyna Ściebura i Joanna Foszner

       

       

      Szanowni Nauczyciele, 

      Zwracamy się do Państwa, ze słowami serdecznych podziękowań za pracę i trud włożony w naszą edukację.  Przez ostatnie 3 lata spędzaliśmy razem niezliczoną ilości godzin, niestety nie było nam dane spędzić ostatniego roku w szkolnych ławkach. Jednak dzięki Państwa zaangażowaniu i oddaniu, nawet będąc we własnych pokojach, mogliśmy poczuć tę namiastkę normalności, jaką jest bycie uczniem. Uczestniczyliście w naszej drodze ku dorosłości, pomagaliście kształtować nasze charaktery, uczyliście patrzeć na problemy z innej perspektywy i zawsze służyliście dobrą radą.

      Dziękujemy za pochwały, ale również słowa krytyki, które uświadomiły nam, że w dorosłym życiu czeka na nas wiele rzeczy, których musimy się jeszcze nauczyć. Każdemu uczniowi życzylibyśmy tak oddanych i cierpliwych nauczycieli, jakich było dane nam poznać. 

      Jeszcze raz bardzo dziękujemy i jednocześnie chcielibyśmy życzyć, abyście na koniec dnia mogli z satysfakcją i uśmiechem powspominać swoich byłych uczniów, ponieważ my z pewnością właśnie tak będziemy wspominać lata spędzone w murach tej szkoły.

      Maturzyści 2021

       

     • Audycja

     • Witamy Was serdecznie! Tu szkolne radio internetowe "Skorupiaki za mikrofonem". W dzisiejszej audycji omówimy najbliższe święta i wydarzenia. Na początek pożegnamy uczniów klas trzecich, życząc im jak najlepiej zdanej matury, potem opowiemy o 1, 2, 3 maja następnie o Tygodniu Bibliotek, a na koniec przypomnimy wam o naszych Mamach, które 26 maja obchodzą swoje święto - nie zapomnijcie złożyć Im życzeń. Tak więc zapraszamy was do wysłuchania naszego nagrania!

     • Dni Otwarte w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

     • Ostatni rok szkolny, który minął nam w cieniu pandemii mógł wpłynąć niekorzystnie na kondycję psychiczną i zachowania młodzieży. Chcąc dać rodzicom i opiekunom uczniów możliwość kontaktu ze specjalistami oraz uzyskania stosownej pomocy, serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia w ramach Dni Otwartych Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kłobucku oraz do skorzystania z bezpłatnych konsultacji i porad udzielanych przez pracowników Poradni w następujących terminach:

      • 15.05.2021r.(sobota) w godz.8.00-13.00
      • 22.05.2021r.(sobota) w godz.8.00-13.00

     • Telefoniczny punkt konsultacyjny

     • W ramach wspomagania przedszkoli, szkół i placówek, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna kontynuuje działanie Telefonicznych Punktów Konsultacyjnych.

      Zapraszamy rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 do korzystania z konsultacji i porad pracowników Poradni w terminach przygotowanych dla naszej szkoły:

      • w dniu 11.05.2021r. (wtorek) godz. 14:00 - 16:00,
      • w dniu 26.05.2021r. (środa)  godz. 8:00 - 10:00.

      Kontakt z pracownikami Poradni w ramach Punktu Konsultacyjnego pod numerem telefonu:

      572-143-287 lub 34 317 27 57