• Kursy przygotowawcze dla maturzystów

• Kursy przygotowawcze do matury, przeznaczone dla uczniów ostatnich klas szkół średnich, prowadzone są na Politechnice Częstochowskiej od już kilku lat. Początkowo były to kursy z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym prowadzone przez pracowników Katedry Matematyki. Od ubiegłego roku oferta kursów jest rozszerzana, a w bieżącym roku maturzystom oferujemy pomoc przy przygotowaniach do tego ważnego egzaminu z następujących przedmiotów:biologia, chemia, fizyka, informatyka (na poziomie rozszerzonym) oraz matematyka (na poziomie podstawowym i rozszerzonym).

Zajęcia prowadzone są przez pracowników Politechniki z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Kursy prowadzone na platformie e-learningowej Politechniki Częstochowskiej są bezpłatne i nie ma limitu miejsc. Zapisy na nie trwają od 5 października do 30 listopada 2020r. Aby zapisać się na kurs należy wejść na stronę Politechniki Częstochowskiejhttps://pcz.pl/pl/studenciak/kursy, tam "kliknąć" na e-learning.pcz.pl, założyć konto a następnie wybrać kurs/kursy, które nas interesują. Każdy maturzysta może wybrać jeden lub więcej kursów. Harmonogram i tematyka zajęć dostępne są po zapisaniu się na konkretny kurs. Zajęcia rozpoczynają się 16 listopada i trwają od do 25 kwietnia (z przerwami na święta i ferie).W każdym tygodniu zajęć na platformie umieszczone będą materiały dydaktyczne (prezentacje, filmy, dokumenty itp), ponadto na każdym z kursów będą fora dyskusyjne i konsultacje w pokojach telekonferencyjnych.

Informacje o kursach można uzyskać również mailowo: kursy@pcz.pl oraz telefonicznie: 501 050 282.

• Rozeta niepodległościowa

• Miło nam poinformować, o rozstrzygnięciu szkolnego konkursu na NAJPIĘKNIEJSZĄ ROZETĘ NIEPODLEGŁOŚCIOWĄ.

Na konkurs wpłynęło łącznie 13 prac. Wszystkie prace były wykonane kreatywnie, estetycznie i nawiązywały do tradycji. Rozety wykonano z różnych materiałów.

Jury w składzie:

Katarzyna Ściebura – Dyrektor,

Zbigniew Macherzyński – nauczyciel plastyki,

Barbara Zielonka- nauczyciel bibliotekarz,

Aleksandra Desperak-pedagog szkolny,

Aleksandra Przygoda – nauczyciel świetlicy.

Przyznało:

Miejsca I dla:

-Karoliny Szczepaniak Ia,

- Aleksandra Zycha Ib

-Miłosza Popędy Ia

Miejsca II dla:

- Anny Chabrajskiej Id

-Martyny Gabrysiak Ib

-Bianki Kozińskiej Ia

Miejsce III dla:

-Mai Wilczyńskiej Ia

Wyróżnienia dla:

Dominiki Kłyszewskiej Ib, Karoliny Wróbel Ic, Martyny Pasieki Ib, Roksany Kalbarczyk Id, Oliwii Romańskiej Ib oraz Pawła Piskuły Ib.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie GRATULUJEMY i dziękujemy za udział w konkursie!!!