• Audycja Wielkanocna

• Z okazji Świąt Wielkanocnych Redakcja "Skorupiaków za mikrofonem" składa najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i tradycyjnie mokrego poniedziałku!

Pozdrawiamy serdecznie!

autor kartki: Natalia Czaja kl.Ia

• Szkolny Konkurs na Kartkę Wielkanocną rozstrzygnięty!!!

• W dniu 25 marca 2021r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku rozstrzygnięto szkolny konkurs na „Najpiękniejszą kartkę wielkanocną”.

Na konkurs wpłynęło wiele bardzo ciekawych, pięknych i estetycznie wykonanych prac, w związku z tym jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzcy, dlatego postanowiło przyznać tylko I miejsce ex aequo.

Jury konkursowe w składzie: Barbara Zielonka, Aleksandra Przygoda, Aleksandra Desperak oceniło prace pod kątem oryginalności, estetyki wykonania, pomysłowości oraz użytych materiałów i przyznało:

I miejsce ex aequo:

Martyna Makles kl. IIcg

Karolina Wrobel Icp

Aleksander Zych kl. Ibp

Paweł Piskuła kl. Ibp

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie pięknych prac!!!

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• Wczoraj tj. 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ten wyjątkowy dzień uczciliśmy i my jako społeczność szkolna!  Z tej okazji Samorząd szkolny przygotował krótki film.

• Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego

• W dniu 16.03.2021r. wyłoniono zwycięzców i osoby wyróżnione w POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO zrealizowanym w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku pod honorowym patronatem Starosty Kłobuckiego.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów szkół podstawowych, które zgłosiły pięćdziesięciu uczestników oraz wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, skąd wpłynęło dwadzieścia zgłoszeń. Uczestnicy byli  oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy przygotowali wiele różnorodnych nagrań połączonych z utworami muzycznymi, przepiękną scenografią oraz dopracowanym wizerunkiem osób występujących.

Jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców, a oceniając uczestników brało pod uwagę: znajomość tekstu, interpretację utworu, oryginalność przedstawienia, kulturę i wyrazistość słowa oraz ogólny wyraz artystyczny tj. gest sceniczny, element ruchu i emocje.

Ze względu na sytuację epidemiczną kraju oraz brak możliwości bezpośredniego spotkania wszystkich uczestników konkursu podczas uroczystej gali finałowej, informujemy Państwa, że ogłoszenie wyników nastąpi poprzez umieszczenie informacji na stronie internetowej i facebookowej Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku.

Zdobywcy pierwszych miejsc w obu kategoriach wiekowych otrzymają nagrody, natomiast wszyscy pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy udziału w konkursie.

O sposobie odbioru nagród poinformujemy telefonicznie lub mailowo.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

PROTOKÓŁ JURY

W dniu 16 marca 2021r. Jury w składzie:

1. Szymon Ziętal,

2. Wioletta Sosnecka,

3. Jolanta Sowa,

4. Aleksandra Desperak

wyłoniło zwycięzców oraz wyróżnionych w konkursie recytatorskim:

W kategorii: szkoły podstawowe:  I miejsce – Zuzanna Kotowicz, kl. VI,  SP Wilkowiecko

oraz wyróżnienia:

I stopnia:

Oliwia Biernacka, kl.  VIII, SP Bór Zajaciński,

Martyna Psiuch, kl. VII, SP nr 1 Kłobuck

Mikołaj Ząbkowski, kl. VI, SP nr 3 Kłobuck,

Lena Chrzanowska, kl. VI, SP Przystań,

II stopnia:

Filip Kulej, kl. VI, SP Przystań,

Natalia Pokorska, kl. VIII, SP Opatów,

Krzysztof Matyśkiewicz, kl. VII, SP Waleńczów,

Natalia Chudaszek, kl. VII, SP Łobodno,

Wyróżnienie poza konkursem:

Izabela Szyjka, kl. V,  SP Waleńczów.

W kategorii: Szkoły ponadpodstawowe: I  miejsce: Mikołaj Wręczycki, kl.II LO, ZS Krzepice,

Wyróżnienie: Oliwia Macherzyńska, kl.II LO, ZS Krzepice.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

• Wyróżnienie w Konkursie Jednego Wiersza O złote pióro Anioła

• Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublincu, zorganizowało I edycję Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza  O złote pióro Anioła. Jury konkursu w swojej ocenie kierowało się oryginalnością treściową utworów, zwłaszcza w zakresie religijnym, patriotycznym, poznawczym i moralnym, zaprezentowanymi wartościami oraz poziomem literackim nadesłanych tekstów.

Miło jest nam zakomunikować, że uczennica klasy Ib – Laura Nykiś otrzymała wyróżnienie za tekst pt. Eden. Serdecznie gratulujemy.

• Audycja z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn

• Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji  z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn przygotowanej przez "Skorupiaki za mikrofonem" i Samorząd szkolny. Przesyłamy najlepsze życzenia! Pozdrawiamy Wszystkich bardzo serdecznie!