• Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

      Dziś 25 czerwca 2021 roku - dzień zakończenia roku szkolnego 2020/21.

      W życiu szkoły każdy rok jest ważny i niepowtarzalny. Wraz z końcem każdego roku mija czas wytężonej nauki i pracy, czas małych i dużych sukcesów, czas podejmowania nowych wyzwań, dokonywania zmian, realizowania planów i marzeń. Nadchodzi czas upragnionych wakacji. U progu tegorocznej przerwy letniej, chcę wszystkim pogratulować oraz złożyć najlepsze życzenia.

      Uczniom gratuluję sukcesów, dziękuję za wysiłek oraz zaangażowanie w podejmowaniu różnych inicjatyw szkolnych. Dziękuję również wszystkim tym, którzy pracowali na dobre imię szkoły, reprezentując szkołę na różnych szczeblach zawodów, w tym także zawodów sportowych. Mam nadzieję, że ten rok był dopiero rozgrzewką przed startem w kolejny, nowy rok szkolny. Wszystkim, którzy zrealizowali wytyczone cele – gratuluję. Jak pewnie sami się przekonaliście – uczciwa praca przynosi wymierne efekty i satysfakcję.

      Dziękuję jednocześnie Nauczycielom za poświęcony młodzieży czas, służący jej rozwojowi oraz za zaangażowanie na rzecz rozwoju szkoły. Szczególnie dziękuję za ciężką i rzetelną pracę w tym trudnym dla nas wszystkich roku "pracy zdalnej".

      Podziękowania za podejmowane działania na rzecz szkoły składam także wszystkim Rodzicom. Kieruję do Was szczególne słowa uznania i wdzięczności. Jesteście dobrymi partnerami szkoły we wspólnych działaniach.

      Z okazji zakończenia roku szkolnego - wszystkim Nauczycielom, Uczniom i ich Rodzicom, Pracownikom Administracji i Obsługi - składam życzenia miłych, słonecznych a przede wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji. Niech będą one czasem wypoczynku i radości, wytchnieniem od pracy i codziennych obowiązków, a zgromadzona podczas letnich wakacji energia niech pozwoli wrócić w przyszłym roku szkolnym w pełni sił do podjęcia nowych zadań i realizacji planów.

      Szanowni Państwo, droga Młodzieży - do zobaczenia 1 września 2021 roku

      Z poważaniem
      Katarzyna Ściebura
      Dyrektor szkoły

     • Szczepienie uczniów w wieku 12-18 lat

     • Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

     • Środowiskowy Dom Samopomocy

     • Dnia 23.06.2021 roku Samorząd Uczniowski wraz z Pedagogiem Szkolnym przekazał na ręce p. Andrzeja Ujmy – Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzepicach upominki dla podopiecznych placówki. Ośrodek wspiera i pomaga funkcjonować w społeczeństwie osobom przewlekle chorym psychicznie i niepełnosprawnym intelektualnie. Funkcjonowanie placówki można na bieżąco śledzić w mediach społecznościowych.  Samorząd Uczniowski naszego liceum planuje dalszą współpracę z ośrodkiem.

     • Akcja dla Domu Dziecka

     • W dniu 21.06.2021 roku Samorząd Uczniowski III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w Kłobucku wraz z opiekunami złożył wizytę w Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku oraz przekazał słodycze, chemię gospodarczą i ubrania, które to licealiści podarowali podopiecznym.

      Nasi uczniowie wzięli również udział w licytacji wystawionych przedmiotów na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Kłobucku. Zebraną kwotą wsparliśmy akcję organizowaną przez Dom Dziecka.

      Jako społeczność szkolna cieszymy się, że na twarzach wychowanków Domu Dziecka pojawił się uśmiech.

     • Wyjazd do Energylandii

     • W dniu 18 czerwca 2021 uczniowie klas 1bp, 1dp, 2ap, 2bp, 2ag i 2dp mieli niewątpliwą przyjemność brać udział w wycieczce do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Opiekę nad nimi sprawowały panie: Bożena Dewódzka, Agnieszka Sroka-Adamus, Beata Wojtowicz, Aleksandra Przygoda i pan Szymon Ziętal.

      Energylandia jest największym Parkiem Rozrywki w Polsce, oferującym kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczonym dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

      Młodzież skorzystała z wszelkich atrakcji poczynając od relaksującego pobytu w strefie wodnej Water Park, Strefie Familijnej, Smoczym Grodzie przypominającym średniowieczne miasteczko, na ekstremalnych rozrywkach na skrzypiącej Zadrze oraz niesamowicie szybkim i wysokim Hyperionie kończąc.  Pogoda dopisała, a poznawane atrakcje wywoływały niemały dreszczyk emocji i dużo uśmiechu.

      Celem wyjazdu było pokazanie ciekawej formy spędzania wolnego czasu i oczywiście odstresowanie się, co udało się w stu procentach.

     • Rozstrzygnięcie konkursu „Wdzięczni Powstańcom Śląskim”

     • W dniu 11.06.2021 roku w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się posiedzenie Komisji Jury w konkursie na pracę literacką pn. „Wdzięczni Powstańcom Śląskim”. Konkurs odbył się w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia – pamięci bohaterskich Obrońców Śląska”, współfinansowanego ze środków Ministra Obrony Narodowej.

      Organizatorami konkursu byli: Powiat Kłobucki oraz Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku.

      Na konkurs wpłynęło 31 prac.

      Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce – Laura Nykiś z Zespołu Szkół nr 3 Kłobuck

      II miejsce – Anita Sitek z Zespołu Szkół w  Krzepicach

      III miejsce – Daniel Jantos z Zespołu Szkół nr 3 w Kłobuck

      Komisja postanowiła również przyznać wyróżnienia dla: Oliwii Leszczyny, Malwiny Sykuły, Oliwii Macherzyńskiej, Natalii Kamińskiej i Mai Hyry z Zespołu Szkół w Krzepicach oraz dla Weroniki Nykiś i Martyny Mazik z Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku.

      Nadesłane prace prezentowały wysoki poziom literacki.

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki:

      - Oliwia Szymaczek (Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku)

      - Klaudia Luzińska, Martyna Cendal, Honorata Molis, Karolina Szczepaniak, Natalia Pytel, Roksana Ranoszek, Oliwier Kołodziej, Igor Krajewski (Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku)

      - Weronika Jędrak, Klaudia Okoń, Damian Stasiak, Aleksandra Olszewska, Jakub Olczyk, Patrycja Wojtyra, Julia Dudkowska, Wiktoria Jagieła, Antoni Mrugacz, Nina Randak, Joanna Kopacz, Maciej Cieślak (Zespół Szkół w Krzepicach)

      We wrześniu wszyscy uczestnicy konkursu, w ramach realizowanego przez Powiat Kłobucki projektu, będą mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!