• Hej kolęda, kolęda!

     • W dzień narodzenia,
      Syna Jedynego,
      Ojca przedwiecznego,
      Boga prawdziwego,
      Wesoło śpiewajmy,
      Chwałę Bogu dajmy!
      Hej kolęda, kolęda!

      Zapraszamy do galerii z dzisiejszego kolędowania.

     • "Dopalacze! Bieg do śmierci"

     • W dniu 12 grudnia 2019 roku młodzież klas trzecich i drugich III Liceum Ogólnokształcącego im. K.Kosińskiego w Kłobucku uczestniczyła w  inauguracji projektu profilaktycznego "Dopalacze! Bieg do śmierci”. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, a jego organizatorami byli kłobuccy mundurowi wspólnie z policjantami z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wydarzenie odbywało się pod patronatem Starosty Kłobuckiego.

      Podstawowym założeniem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości młodych osób oraz uzmysłowienie im jak niebezpieczne dla zdrowia  i życia są dopalacze oraz narkotyki.

      Imprezę poprowadzili Andrzej Wystalski reprezentujący Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego oraz sierż. sztab. Adam Doleżych z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach.

      Oficjalnego otwarcia czwartkowego spotkania dokonali: Wicestarosta Powiatu Kłobuckiego Zdzisława Kall oraz Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Tomasz Górka.

      Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych samorządów terytorialnych, dyrektorzy miejscowych placówek oświatowych i pedagodzy, harcerze, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

      Przed wystąpieniami prelegentów, zebrani zobaczyli spot profilaktyczny "Dopalacze! Bieg do śmierci!”, który został opracowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Miał on na celu zwrócić uwagę odbiorców i przestrzec przed zażywaniem substancji psychoaktywnych.

      Po wyświetleniu spotu profilaktycznego, wykład przeprowadziła profilaktyk społeczny kłobuckiej komendy st.sierż. Marlena Wiśniewska. Policjantka w swoim wystąpieniu wskazała, że dopalacze stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! Mundurowa przekazała, że są to substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Sprzedawane są w sklepach lub przez internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Policjantka podkreślała, że skład chemiczny dopalaczy nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom.

      Następnie w roli eksperta wystąpiła Karolina Rakocz - Kierownik Młodzieżowego Ośrodka Leczenia Uzależnień w Częstochowie, która przygotowała dla uczestników konferencji wykład pt. "By nie potrzebować środków zastępczych”.

      Ostatnim elementem konferencji było wyświetlenie filmu - „Mój Piękny Syn” - związanego z tematyką uzależnień.

      W trakcie spotkania jak i bezpośrednio po projekcji filmu, każdy chętny mógł zasięgnąć informacji od prowadzących wykłady ekspertów.

     • Daniel Jantos z I Ag wyróżniony!

     • Miło nam poinformować, że Daniel Jantos z klasy I Ag zdobył wyróżnienie w XX Konkursie Literackim im. Zofii Martusewicz organizowanym przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater w Częstochowie pod patronatem Jadwigi Wiśniewskiej, posłanki do Parlamentu Europejskiego. Daniel miał wielu konkurentów, ponieważ, jak poinformowali organizatorzy, do konkursu zgłoszono 70 prac, z których sprawdzano 51. Wszyscy laureaci otrzymali wartościowe nagrody. Podkreślmy, że nagrodą za I miejsce był tygodniowy wyjazd do Brukseli!

      Zachęcamy do udziału w różnych konkursach nie tylko dla trofeów i laurów, ale również dla sprawdzenia swoich sił, możliwości i … odwagi w konfrontacji intelektualnej z licealistami z innych szkół.
      Danielowi gratulujemy sukcesu!

     • Konkurs angielskiej piosenki świątecznej

     • Zespół Szkól nr 3 w Kłobucku organizuje dnia 17 grudnia 2019 r.  Konkurs angielskiej piosenki świątecznej. Przeznaczony on jest dla uczniów klas VIII szkól podstawowych oraz uczniów naszej szkoły. Zadaniem uczestników będzie wykonanie wybranej piosenki świątecznej  bądź kolędy w języku angielskim ( mile widziane instrumenty muzyczne ). Konkurs rozpocznie się o godz. 10.00 i podzielony będzie na dwie części - pierwszą przeznaczoną na występy uczniów szkół podstawowych, drugą dla uczniów naszej szkoły. Trzy najlepsze wykonania zostaną nagrodzone dyplomami oraz nagrodami. Wszyscy pozostali uczniowie otrzymają dyplomy uczestnictwa. Na zakończenie przewidujemy słodki poczęstunek oraz wspólne wykonanie znanej  piosenki ,, Merry Christmas everyone''.  Zapraszamy do udziału w konkursie. Organizator gwarantuje  magiczną atmosferę nadchodzących Świąt oraz niezapomniane wrażenia.

      Regulamin konkursu

     • XII Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

     • W ramach obchodów Dnia Walki z HIV/AIDS, które przypadają corocznie w dniu 1 grudnia w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się XII Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o profilaktyce zakażeń wirusem HIV i możliwościami postępowania w przypadku tak zwanych „ryzykownych zachowań”. Konkurs składał się z testu wiedzy oraz plakatu wykonanego dowolną techniką promującego zachowania prozdrowotne. W ramach akcji uświadamiania zagrożenia zakażeniem wirusem HIV przygotowano audycję tematyczną przedstawioną przez uczniów przez radiowęzeł szkolny.

      Uczniowie, którzy otrzymali najwyższe wyniki z testu wiedzy to:

      1. Martyna Makles I cg
      2. Marcelina Mrowiec I bg
      3. Marta Płaczkiewicz II ac

      Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac plastycznych. Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

      pierwsze miejsce: Martyna Kozioł - klasa II bde, Hanna Klimaszewska – II ac

      drugie miejsce: Oliwia Gloc-I bp

      trzecie miejsce: Julia Balas – II bde

      oraz wyróżnienie: Marta Płaczkiewicz – II ac

      Konkurs w szkole zorganizowały: p.Joanna Foszner, p.Justyna Garus – Kempa, p.Aleksandra Desperak, p.Barbara Zielonka, p.Anna Pytel.

      SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM UZYSKANYCH WYNIKÓW!

     • "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie oraz bezpiecznie w ruchu kolejowym"

     • W ramach akcji "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie oraz bezpiecznie w ruchu kolejowym" funkcjonariusze Policji z kłobuckiej drogówki spotkali się z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w Kłobucku.

      W dniu dwudziestego piątego listopada 2019r. policjanci z kłobuckiej drogówki: starszy aspirant Roman Hofman oraz sierżant sztabowy Kamil Matyjewicz wspólnie z rzecznikiem Prasowym Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku młodszym aspirantem Kamilem Raczyńskim spotkali się z młodzieżą naszej szkoły w celu edukowania młodych kierowców, ale także przyszłych posiadaczy prawa jazdy.

      W czasie prelekcji młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się ze statystyką i rodzajem zdarzeń drogowych powodowanych przez kierowców. Stróże prawa wyjaśniali najczęstsze przyczyny wypadków powodowanych przez uczestników ruchu drogowego, tłumaczyli również, co należy zrobić na miejscu zdarzenia drogowego, a także przestrzegali przed konsekwencjami spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

      Oprócz tego omówili sytuacje dotyczące bezpiecznego przejazdu kolejowego oraz  uświadamiali jak prawidłowo przechodzić i przejeżdżać przez przejazdy lub przejścia kolejowe. Szczególną uwagę poświęcono bezpiecznemu zachowaniu na terenach kolejowych. Uczniowie poznali najważniejsze znaki kolejowe oraz nabyli wiedzę o tym, czego nie wolno robić w pobliżu torów. Poza tym dowiedzieli się jak powiadamiać o niebezpiecznych sytuacjach wykorzystując informacje z żółtych naklejek PLK, umieszczonych na przejazdach. Uzupełnieniem spotkania były filmy edukacyjne, oraz filmy z autentycznych zdarzeń drogowych i kolejowych wyświetlone „ku przestrodze” oglądających.

     • Koniec turystyki jaką znamy?

     • Pod tym hasłem w Bibliotece Publicznej Gminy Kłobuck w dniu 21.11.2019 r odbyły się warsztaty świadomej turystyki, w których uczestniczyła młodzież z klas I ap, Ibp i Iag. Szkolenie było częścią projektu post-turysta.pl mającego na celu poszerzenie świadomości polskich turystów i turystek o globalnych współzależnościach i mechanizmach, jakim podlega szeroko pojęte zjawisko turystyki oraz o przyczynach i konsekwencjach zachowań turystycznych. Młodzież wysłuchała wykładów oraz brała udział w zajęciach warsztatowych na których min.  projektowała własną dzielnicę turystyczną. Tegoroczna edycja warsztatów była współfinansowana w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2019 r.

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2019 – „Wyobraź sobie”

     • Już po raz dwudziesty na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Aby  zwrócić uwagę na znaczącą rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych  w październiku i listopadzie młodzież z klas pierwszych uczestniczyła w  zajęciach bibliotecznych w Publicznej Bibliotece Gminy Kłobuck im. Jana Długosza w Kłobucku.

      Młodzież nie tylko poznała historię, warsztat informacyjny biblioteki miejskiej i zgromadzony w niej księgozbiór, miała również możliwość zobaczenia biblioteki od zaplecza i pomyszkowania wśród regałów w poszukiwaniu ciekawej książki.

     • AKCJA CHARYTATYWNA - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA NA KRESACH 2019

     • Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej: „Mikołaj na Kresy”.  Polegała ona na zbiórce: artykułów szkolnych, maskotek i artykułów spożywczych. Rzeczy te poprzez głównego organizatora akcji - Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie zostaną w najbliższych dniach przekazane, jako paczki od Świętego Mikołaja dla 1000 dzieci z polskich szkół na Litwie, Ukrainie i Białorusi.

     • Szkoła pamięta

     • Z przyjemnością informujemy, że nasze liceum otrzymało podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego za włączenie się do akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności. W ramach akcji „Szkoła pamięta” nasi uczniowie odwiedzali groby poległych żołnierzy podczas II wojny światowej.

      Dyplom za udział w akcji - "Szkoła pamięta"