• Od maturzystów

     • Szanowna Dyrekcjo! Drodzy Nauczyciele!

      Jest nam bardzo przykro, że nie mamy możliwości pożegnania się w szkole z dyrekcją, wszystkimi nauczycielami, kolegami i pracownikami szkoły. Przez obecną sytuacje jesteśmy zmuszeni kontaktować się online. Mamy nadzieje, że niedługo wszystko się unormuje i spotkamy się ostatni raz w takim gronie.

      Na wstępie bardzo chcielibyśmy podziękować naszym wychowawcom Pani Profesor Annie Grygiel oraz Wioletcie Sosneckiej, Panu Profesorowi Wojciechowi Martyce i Pani Dorocie Adamus za pełne wsparcie i wyrozumiałość przez naszą trzyletnią drogę w liceum. Każdemu nauczycielowi z osobna chcemy podziękować za motywacje i wiarę w nas wszystkich. Były chwile, że walczyliście o nas bardziej niż my sami. Pani Pedagog dziękujemy za możliwość szczerej rozmowy, wsparcia i podtrzymywania na duchu. Nie jednemu z nas bardzo Pani pomogła.

      Klasa AC szczególnie chce podziękować Panu Profesorowi Markowi Tomzie. Na pewno wszyscy zapamiętamy te lekcje matematyki do końca życia. Dużo śmiechu, motywacji, jedynek... koniec końców wszyscy zdaliśmy i czekamy na maturę.

      Klasa BDE chce wyróżnić Panią Wicedyrektor Joanne Foszner za wiarę w nas wszystkich i motywację do pokonywania wszelkich życiowych trudności. Dziękujemy za te Pani „kazania” na lekcjach, które zmuszały nas do refleksji. Dziękujemy za to, że mogliśmy zawsze na Panią liczyć i nigdy nas Pani nie odrzuciła.

      Chcemy również podziękować nauczycielom języków obcych za odblokowanie w nas barier językowych.

      Wf - istom za to, że dali nam możliwość rozwijania swoich pasji. Dziękujemy Wam za przekazaną technikę gry, która doprowadziła nas do wielu zwycięstw. Dziękujemy za rozrywkę, umilanie czasu w szkole, pogawędki i motywacje na nowy dzień. Staliście się dla nas przyjaciółmi, na których zawsze mogliśmy liczyć.

      Pani Aleksandrze Ciesielskiej oraz Panu Piotrowi Witkowskiemu dziękujemy za ciekawe przekazanie nam wiedzy z historii i wiedzy o społeczeństwie. Wyrobiliście w nas własne poglądy, których nie warto ukrywać i zawsze powtarzaliście, aby robić to co podpowiada serce.

      Lata w tym liceum upłynęły bardzo szybko, ale zapamiętamy je na zawsze...

      „Nie do wiary jak szybko płynie czas, wczoraj mali dziś dorosły świat. Wciąż pamiętam pierwszy szkolny dzień. Moja szkoła jak majowy dzień, czasem słońce ,czasem chwile złe. Pierwsza miłość, pierwsze smutku łzy. Nigdy tego nie zapomnę... dzisiaj każdy ma swój dorosły świat.”
      Co złego to nie My!
      Uczniowie klas 3 ❤ rocznik 2001.

     • Powiat Kłobucki wyposażył szkoły w sprzęt komputerowy

     • Powiat Kłobucki za kwotę 80.000 zł zakupił 25 laptopów oraz tablet. Środki na zakup zostały pozyskane przez Starostwo Powiatowe ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa konkursu grantowego „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.

      Sprzęt został już przekazany do: Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, Zespołu Szkół Nr 2 w Kłobucku, Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku oraz Zespołu Szkół w Krzepicach i będzie służył uczniom i nauczycielom w realizacji zdalnego nauczania.

     • Julia Bojur wygrała „Szansę na sukces”

     • Uczennica naszej szkoły - Julia Bojur wygrała 6. odcinek programu „Szansa na sukces. Opole 2020”, którego głównym bohaterem był nieodżałowany Zbigniew Wodecki – znany polski wokalista, trębacz, skrzypek, prezenter telewizyjny, a okazjonalnie również aktor. Program wyemitowano w TVP 2 w niedzielę 5 kwietnia 2020 r. o godzinie 15.15. Na kanapie jurorskiej zasiedli: Katarzyna Wodecka – córka artysty, piosenkarka i przyjaciółka Alicja Majewska, kompozytor Włodzimierz Korcz oraz piosenkarz Sławomir Uniatowski i to właśnie oni oceniali artystów, którzy zmierzyli się z kultowymi piosenkami Wodeckiego.

      Odcinek miał charakter specjalny. Przepełniony był wspomnieniami o artyście – zarówno bardzo osobistymi, jak i dotyczącymi jego kariery zawodowej od jej początków aż po ostatnie dni życia. Wspominali go ludzie, którzy spletli z nim swoje losy: córka, bliscy przyjaciele ze świata muzyki oraz prezenterzy telewizyjni. Ciepłe wypowiedzi o artyście przeplatały wstawki fragmentów filmów oraz zdjęcia z różnych okresów z życia piosenkarza. Uczestnicy programu oddali hołd Zbigniewowi Wodeckiemu, wykonując na najwyższym poziomie piosenki, pochodzące z różnych okresów jego twórczości. Julia Bojur wystąpiła jako szósta i zarazem przedostatnia uczestniczka, wykonując piękny, ale zarazem bardzo trudny utwór „Izolda”.

      Julia pochodzi z Zawad w gminie Popów i jest uczennicą klasy II ac o profilu prawniczo – dziennikarskim. Wielokrotnie uświetniała swoimi występami nasze szkolne akademie oraz uroczystości powiatowe, reprezentując z godnością III Liceum Ogólnokształcące w Kłobucku. Na zakończenie programu finalistka usłyszała z ust Włodzimierza Korcza budujące słowa uznania dla jej talentu oraz pracy włożonej w doskonalenie warsztatu wokalnego. Znany i ceniony kompozytor wyraził w podsumowaniu przekonanie, iż za rok czy dwa Julia ma szansę zostać profesjonalną artystką na polskim rynku muzycznym.

      Pełni dumy i uznania dla  pracy i talentu Julii dziękujemy za wspaniałe emocje oraz życzymy dalszego rozwoju i nieustających sukcesów w karierze muzycznej.

     • Dni Otwarte 2020

     • W dniach 03 i 04 marca 2020 r. odbyły się w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku dni otwarte szkoły.
      Szkoła wystąpiła z nową ofertą edukacyjną na rok szkolny 2020/2021 skierowaną do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.
      Podczas tych dni zostały zorganizowane i przeprowadzone zajęcia oraz warsztaty z poszczególnych przedmiotów w ramach proponowanych rozszerzeń.

      Odwiedzający mieli możliwość zwiedzenia szkoły pod opieką uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku, zapoznania się z bazą dydaktyczną oferowaną przez naszą placówkę oraz uzyskania szczegółowych informacji na temat jej funkcjonowania.
      W dniach otwartych wzięły udział grupy zorganizowane oraz uczniowie indywidualni wraz z rodzicami zainteresowani ofertą edukacyjną szkoły.
      W ramach zajęć skierowanych do uczniów szkół podstawowych zaprezentowano możliwości pracy
      w specjalistycznych pracowniach przedmiotowych m.in. w biologicznej, chemicznej, fizycznej, geograficznej, językowej, humanistycznej i matematycznej oraz przeprowadzono pokazowe zajęcia klas mundurowych. Zaprezentowany został również specjalistyczny sprzęt, którym dysponuje klasa mundurowa.
      Składamy serdeczne podziękowania uczniom Zespołu Szkół nr 3 oraz absolwentom zaangażowanym
      w zorganizowanie i przeprowadzenie tegorocznych dni otwartych !

     • Kącik poezji i prozy młodych

     • DROGA UCZENNICO, DROGI UCZNIU! Jeśli piszesz wiersze, teksty piosenek, prozę, rysujesz komiksy, malujesz i wszystkie swoje prace zamykasz w szufladzie, najwyższy czas to zmienić!

      Jeśli chcesz, by inni przeczytali fragmenty lub całość Twojej twórczości, obejrzeli Twoje rysunki, szkice, prace plastyczne zgłoś się:

      -do pedagoga szkolnego - sala nr 79 lub

      -do biblioteki szkolnej- sala nr 5 lub

      -do opiekuna gazetki szkolnej „Skorupka”- sala nr 74.

      Miejsce na Twoje prace czeka w gablotce szkolnej - obok Biblioteki!

      Powyżej znajdują się fragmenty Waszych prac oraz zdjęcia z gablotki szkolnej.

      Zachęcamy do przeczytania i obejrzenia!

     • Ósmy raz Tropem Wilczym

     •  To już już kolejny, ósmy raz w Polsce, a siódmy w naszym mieście odbyła się impreza upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych, czyli Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podobnie, jak w ostatnich latach, start do Biegu miał miejsce z Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku, a meta w Zespole Szkół nr 3 na Skorupki, gdzie odbywała się dekoracja uczestników Biegu, którzy w swych kategoriach byli najszybsi, a także szereg imprez towarzyszących. W biegu wzięło udział ponad 120 uczestników.

      I tak - w kategorii dziewcząt do lat 12:

      1. Antonina Mazik
      2. Hanna Lubczyńska
      3. Kinga Grzelak
      4. Laura Zgieb

      W kategorii chłopców do lat 12:

      1. Franciszek Mazik
      2. Maksymilian Wacowski
      3. Julian Lubczyński
      4. Szymon Borowski

      W kategorii dziewcząt 13-18 lat:

      1. Michalina Wydmuch (ZS 3)
      2. Julia Wojtowicz
      3. Patrycja Bitner

      Wśród chłopców 13-18 triumfowali:

      1. Mateusz Orman
      2. Szymon Soboniak
      3. Sebastian Ściebura
      4. Patryk Galiczak

      W kategoriach open miejsca na podium zajęli:

      1. Ewa Witt
      2. Julia Pyrak (ZS 3)
      3. Dobrosława Tomaszewska
      4. Jolanta Olszewska

      A wśród mężczyzn:

      1. Kajetan Wydmuch
      2. Mateusz Grzybowski
      3. Leszek Paszkiewicz
      4. Grzegorz Grzywna.
     • Sztandar dla strzelców w święto Żołnierzy Wyklętych

     • Dzień 1 marca 2020 roku stał się dniem szczególnym, zwłaszcza dla społeczności Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku. Oto bowiem jak co roku obchodziliśmy święto Żołnierzy Wyklętych, ale tym razem było ono połączone ze świętem tych, którzy ich właśnie wybrali sobie na patronów i zdecydowali się przysięgać na rotę, której słowa powołują się na te same najwyższe wartości – BOGA – HONOR i OJCZYZNĘ, na jakie przysięgali 80 lat wcześniej ich pradziadowie.

      Dzień ten stał się szczególnym także z innego jeszcze powodu. To właśnie 1 marca 2020 roku Jednostka Strzelecka ,,WARSZYC” po raz pierwszy przystąpiła do przysięgi na swój znak – sztandar jednostki, który na porannej mszy św., w kościele pod wezwaniem św. Marcina został poświęcony i im przekazany. Ceremoniał poświęcenia sztandaru przeprowadził proboszcz naszej parafii, Ksiądz Prałat płk dr Wiesław Korpeta, celebrujący następnie uroczystą mszę św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.

      Było to o tyle ważne, iż nawiązywało do tradycji przyjętej przez Jednostkę Strzelecką ,,Warszyc”, której patronem jest jeden z Niezłomnych Żołnierzy podziemia niepodległościowego, walczącego także na terenie Powiatu Kłobuckiego – Stanisław Sojczyński ,,Warszyc”, twórca Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

      Uroczysta przysięga strzelecka odbyła się na terenie Zespołu Szkół nr 3, z którego łona ruch strzelecki w Kłobucku wyrósł.

      Uroczystość obserwowali uczestnicy tegorocznej imprezy Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, po zakończeniu którego przysięga miała miejsce, ale przede wszystkim rodzice uczniów, którzy tę przysięgę składali.

      Najważniejszy odtąd symbol i znak strzelców z Kłobucka, czyli sztandar Jednostki Strzeleckiej ,,Warszyc” został wykonany własnym wysiłkiem strzelców i osób im życzliwych. Tym bardziej stał się jednak cennym w tej społeczności.

      Na stronie głównej płata sztandaru, na biało-czerwonym tle widnieje orzeł strzelecki ze złotym napisem ,,Semper Fidelis” - ,,Zawsze Wierny”, będący nawiązaniem do hasła widniejącego na herbie polskiego Lwowa, a jednocześnie wyrażający przywiązanie do systemu wartości naszej zachodnioeuropejskiej kultury i tradycji Niepodległej Rzeczypospolitej, będący świadectwem kierunku obranej przez strzelców drogi.

      Na stronie odwrotnej płata widnieje na zielonym tle tarcza Jednostki Strzeleckiej ,,Warszyc”, z symboliczną literą ,,W” – monogramem słowa ,,Warszyc”, która stylizowana jest na wstęgę Krzyża Virtuti Militari.

      Boki sztandaru obszyte zostały złotą frędzlą. Drzewce sztandaru jest dwudzielne połączone tuleją z mosiądzu. Wieńczy je orzeł – godło Rzeczypospolitej Polskiej.

      • Projekt sztandaru wykonał grafik Andrzej Gliński.
      • Matką chrzestną sztandaru jest Pani Monika Patocka która także brała udział w jego tworzeniu.
      • Chorążym pocztu jest plutonowy ZS Marcin Bączek, jeden z najstarszych strzelców jednostki.
      • Asystę stanowią: kaprale Związku Strzeleckiego: Jakub Włodarski       i Jakub Nowak.
      • Jednostką dowodzi chorąży ZS Kamil Kowalik, który dowództwo nad Jednostką Strzelecką ,,Warszyc” objął w dniu dzisiejszym   – 1 marca 2020 roku.

      Piotr Witkowski