• SPOTKANIE ZE ŚWIADKIEM HISTORII

     • Uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu.

      W ramach tegorocznych obchodów wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zaprasza na spotkanie online ze świadkiem historii – panią Zofią Posmysz -  p.t. Powrót "Pasażerki".

      Spotkanie odbędzie się w dniu 29.01.2021 o godzinie 16.00 i będzie transmitowane na żywo w kanale You Tube.

      Zapraszamy

     • Audycja noworoczna

     • Skorupiaki za mikrofonem zapraszają do wysłuchania audycji noworocznej i życzą Wszystkim Szczęśliwego Nowego 2021 Roku!

     • Akcja MEN „ Razem na święta”

     • W dniu 21.12.2020r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się finał akcji MEN „Razem na święta”.  W ramach tej inicjatywy uczniowie wykonali kartki świąteczne, które następnie wrzucili do skrzynek pocztowych najbliższych sąsiadów szkoły oraz dostarczyli do instytucji współpracujących ze szkołą.

      Dodatkowo przygotowali paczki upominkowe z produktami spożywczymi, artykułami chemii domowej, zabawkami oraz ubrankami dla dzieci. Wszystkie upominki zostały wręczone w obecności pracownika socjalnego GOPS potrzebującym rodzinom mieszkającym w Kłobucku.

      Wszystkim rodzicom i uczniom oraz całej społeczności szkolnej za udział w akcji, za Wasze zaangażowanie i wkład pracy, za przekazanie darów dla potrzebujących składamy najserdeczniejsze podziękowania. Cieszymy się, że są wśród Nas ludzie o tak wielkim sercu i empatii, którzy sprawiają, że na twarzach potrzebujących pojawia się uśmiech.

      To za Państwa przyczyną Ich święta będą wyjątkowe!

      Serdecznie podziękowania kierujemy także dla nauczycieli i uczniów bezpośrednio zaangażowanych w Finał Akcji.

      Życzymy Wszystkim zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2021 Roku!

     • Audycja Świąteczna

     • Grupa radiowa "Skorupiaki za mikrofonem" zapraszają do wysłuchania audycji świątecznej:)

      Życzymy Wszystkim wesołych Świąt!

     • Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika

     • W czasie festiwalu, w którym udział wzięły uczennice naszej szkoły: Julia Radzioch z klasy IIcg i Laura Nykiś z klasy Ibp,  można było wysłuchać online 321 kolęd śpiewanych przez 140 wykonawców z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Kazachstanu oraz Włoch.

      Festiwalowe Jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Urszuli Kryger z Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi, przyznało 27 wyróżnień i 31 nagród.

      Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

      Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

     • Szkolny Konkurs na Kartkę świąteczną rozstrzygnięty!!!

     • W dniu 15 grudnia 2020r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną”. Konkurs został ogłoszony w następujących kategoriach: najpiękniejsza kartka wykonana w grafice komputerowej oraz kartka wykonana ręcznie w dowolnej technice plastycznej. Na konkurs wpłynęło wiele bardzo ciekawych i estetycznie wykonanych prac.

      Jury konkursowe w składzie: Katarzyna Ściebura, Zbigniew Macherzyński, Agnieszka Brzozowska, Barbara Zielonka, Aleksandra Przygoda, Aleksandra Desperak oceniło prace pod kątem oryginalności, estetyki wykonania, pomysłowości oraz użytych materiałów i przyznało:

       

      W kategorii świąteczna e-kartka:

      I miejsce: Szymon Szczepaniak kl. III bde,

      Wyróżnienia: Adrian Kopacz kl. II deg, Natalia Kusmierska kl. II deg.

       

      W kategorii kartek wykonanych ręcznie:

      I miejsce ex aequo: Justyna Szewczyk kl.  IIdep, Miłosz Popęda kl. I ap, Zuzanna Choryłek kl. Iap, Natalia Czaja kl. Iap.

      II miejsce ex aequo: Julia Wojtowicz kl. Ibp, Karolina Wróbel  kl. Icp, Aleksander Zych               kl. Ibp, Kinga Kosowska kl. Ibp.

      III miejsce ex aequo: Hanna Tylikowska kl. Ibp, Oliwia Kotkowska kl.  Idp, Martyna Cendal kl. Iap.

       

      Wyróżnienia:

      Emilia Chmura kl. Ibp, Julia Raszewska kl. Ibp, Jakub Banaś kl. Idp, Laura Nykiś kl. Ibp, Jessica Karbowska kl. Ibp, Julia Szleper kl.  Idp, Paweł Piskuła kl. Ibp.

      E-kartki zostały dodatkowo zgłoszone do X Powiatowego Konkursu pt.: „Pocztówka świąteczna”. Komisja konkursowa wyróżniła pracę Adriana Kopacz z kl. II deg.

      Wszystkie kartki świąteczne wezmą udział w akcji MEN „Razem na święta” i zostaną wraz z życzeniami przekazane do instytucji współpracujących ze szkołą oraz do mieszkańców Kłobucka – bezpośrednich sąsiadów szkoły.

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie pięknych prac.

     • Konkurs plastyczny „100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi.”

     • W poniedziałek 30 listopada 2020r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. K. Kosińskiego w Kłobucku zakończyły się szkolne eliminacje konkursu „100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi.”

      Pomysłodawcą konkursu plastycznego dla uczniów naszej szkoły jest Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku oraz Starosta Kłobucki.

       

       

       

       

      Celem konkursu było zainteresowanie dzieci,  młodzieży i twórców nieprofesjonalnych tematyką strażacką, ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich.

      Tematyka konkursu była dość szeroka i obejmowała udział środowiska strażackiego                        w szkoleniach, zawodach, akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych, jak również tematykę historii pożarnictwa.

      Szkolne Jury (Katarzyna Ściebura – Dyrektor, Aleksandra Przygoda- nauczyciel świetlicy, Aleksandra Desperak – pedagog szkolny) wyłoniło następujących zwycięzców:

      Martynę Czyż -  kl. II bp oraz   Weronikę Nykiś -   kl. IIbp.

      Obie uczennice otrzymają szkolny Dyplom za udział w konkursie. Następnie obie prace plastyczne zostaną przekazane do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kłobucku, gdzie będą uczestniczyć w kolejnych etapach konkursowych.

      Nagrody zostaną wręczone Zwycięzcom konkursu przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w finale centralnym, który odbędzie się 31.03.2021r.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     • Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS

     • W ramach upamiętnienia corocznego Światowego Dnia Walki z HIV/AIDS, które przypada dnia 1 grudnia, w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się XIII Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS w formie prezentacji multimedialnych oraz konkursu plastycznego. Celem wszystkich działań podjętych przez szkołę jest propagowanie wiedzy o profilaktyce zakażeń wirusem HIV i możliwości postępowania w przypadku tak zwanych „ryzykownych zachowań”.

      Konkurs podzielony był na etapy:

      Etap I: wykonanie prezentacji multimedialnych pt.: „Co wiem na temat HIV/AIDS? Profilaktyka zakażeń”

      Etap II: wykonanie plakatu promującego zachowania prozdrowotne.

      Na konkurs wpłynęło łącznie 37 prac. Wszystkie prace zostały ocenione pod względem:

      -zgodności z wymaganiami (12 slajdów o ściśle określonej tematyce),

      -poprawności merytorycznej,

      -szaty graficznej,

      -przejrzystości,

      -pomysłowości.

      Prace, które wpłynęły na konkurs były bardzo ciekawe. Jury miało problem z wyłonieniem najlepszych prezentacji.

      Miejsce I:

      Edyta Nabiałczyk kl. Ib PREZENTACJA

      Julia Płuska kl. IIbg PREZENTACJA

      Marta Płaczkiewicz kl. IIIac PREZENTACJA

      Miejsce II:

      Laura Nykiś kl. Ib

      Wiktoria Pytel – Baran kl. IIbg

      Miejsce III

      Karolina Jura kl. Id

      Na konkurs wpłynęły także ciekawe prace plastyczne. Jury postanowiło wyróżnić następujące osoby: Aleksandra Zycha z klasy Ib oraz Aleksandrę Kałmuk z klasy IIcp.

      W ramach akcji uświadamiania młodzieży ewentualnym zakażeniem wirusem HIV przygotowano także internetową audycję, która oprócz podstawowych informacji dotyczących HIV/AIDS zawiera historię 17-letniej Ewy, nosicielki wirusa HIV. Serdecznie zachęcamy Was do zapoznania się z nagraniem.

      Konkurs został zorganizowany przez: p. Joannę Foszner, p. Justynę Garus – Kempa, p. Aleksandrę Desperak, p. Aleksandrę Przygoda.

       

      WSZYSTKIM UCZNIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

     • Kursy przygotowawcze dla maturzystów

     • Kursy przygotowawcze do matury, przeznaczone dla uczniów ostatnich klas szkół średnich, prowadzone są na Politechnice Częstochowskiej od już kilku lat. Początkowo były to kursy z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym prowadzone przez pracowników Katedry Matematyki. Od ubiegłego roku oferta kursów jest rozszerzana, a w bieżącym roku maturzystom oferujemy pomoc przy przygotowaniach do tego ważnego egzaminu z następujących przedmiotów:biologia, chemia, fizyka, informatyka (na poziomie rozszerzonym) oraz matematyka (na poziomie podstawowym i rozszerzonym).

      Zajęcia prowadzone są przez pracowników Politechniki z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Kursy prowadzone na platformie e-learningowej Politechniki Częstochowskiej są bezpłatne i nie ma limitu miejsc. Zapisy na nie trwają od 5 października do 30 listopada 2020r. Aby zapisać się na kurs należy wejść na stronę Politechniki Częstochowskiejhttps://pcz.pl/pl/studenciak/kursy, tam "kliknąć" na e-learning.pcz.pl, założyć konto a następnie wybrać kurs/kursy, które nas interesują. Każdy maturzysta może wybrać jeden lub więcej kursów. Harmonogram i tematyka zajęć dostępne są po zapisaniu się na konkretny kurs. Zajęcia rozpoczynają się 16 listopada i trwają od do 25 kwietnia (z przerwami na święta i ferie).W każdym tygodniu zajęć na platformie umieszczone będą materiały dydaktyczne (prezentacje, filmy, dokumenty itp), ponadto na każdym z kursów będą fora dyskusyjne i konsultacje w pokojach telekonferencyjnych.

      Informacje o kursach można uzyskać również mailowo: kursy@pcz.pl oraz telefonicznie: 501 050 282.