• Kiermasz podręczników

     • W dniach 6 i 7 września, w naszej szkole odbył się kiermasz podręczników dla uczniów klas III po gimnazjum oraz klas II i I po szkole podstawowej. Dostarczone książki, zostały przez opiekunów świetlicy wcześniej zdezynfekowane, aby uczniowie w bezpiecznych warunkach mogli zaopatrzyć się w potrzebne pozycje.

      Jak co roku, kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród sprzedających, jak i tych, którym posłużą zakupione pozycje do nauki przez następny rok szkolny.

     • Infolinia 800 800 605

     • Od 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl.

      Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

      Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

      Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.

      W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

      Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

     • Telefoniczny punkt konsultacyjny

     • W ramach wspomagania przedszkoli, szkół i placówek, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna kontynuuje działanie Telefonicznych Punktów Konsultacyjnych.

      Kontakt z pracownikami Poradni w ramach Punktu Konsultacyjnego pod numerem telefonu:

      572-143-287 lub 34 317 27 57

      Zapraszamy rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 do korzystania z konsultacji i porad pracowników Poradni w terminach przygotowanych dla naszej szkoły:

      17.09 (piątek) w godzinach 14.00-16.00

      21.09 (wtorek) 11.00-13.00

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

      Dziś 25 czerwca 2021 roku - dzień zakończenia roku szkolnego 2020/21.

      W życiu szkoły każdy rok jest ważny i niepowtarzalny. Wraz z końcem każdego roku mija czas wytężonej nauki i pracy, czas małych i dużych sukcesów, czas podejmowania nowych wyzwań, dokonywania zmian, realizowania planów i marzeń. Nadchodzi czas upragnionych wakacji. U progu tegorocznej przerwy letniej, chcę wszystkim pogratulować oraz złożyć najlepsze życzenia.

      Uczniom gratuluję sukcesów, dziękuję za wysiłek oraz zaangażowanie w podejmowaniu różnych inicjatyw szkolnych. Dziękuję również wszystkim tym, którzy pracowali na dobre imię szkoły, reprezentując szkołę na różnych szczeblach zawodów, w tym także zawodów sportowych. Mam nadzieję, że ten rok był dopiero rozgrzewką przed startem w kolejny, nowy rok szkolny. Wszystkim, którzy zrealizowali wytyczone cele – gratuluję. Jak pewnie sami się przekonaliście – uczciwa praca przynosi wymierne efekty i satysfakcję.

      Dziękuję jednocześnie Nauczycielom za poświęcony młodzieży czas, służący jej rozwojowi oraz za zaangażowanie na rzecz rozwoju szkoły. Szczególnie dziękuję za ciężką i rzetelną pracę w tym trudnym dla nas wszystkich roku "pracy zdalnej".

      Podziękowania za podejmowane działania na rzecz szkoły składam także wszystkim Rodzicom. Kieruję do Was szczególne słowa uznania i wdzięczności. Jesteście dobrymi partnerami szkoły we wspólnych działaniach.

      Z okazji zakończenia roku szkolnego - wszystkim Nauczycielom, Uczniom i ich Rodzicom, Pracownikom Administracji i Obsługi - składam życzenia miłych, słonecznych a przede wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji. Niech będą one czasem wypoczynku i radości, wytchnieniem od pracy i codziennych obowiązków, a zgromadzona podczas letnich wakacji energia niech pozwoli wrócić w przyszłym roku szkolnym w pełni sił do podjęcia nowych zadań i realizacji planów.

      Szanowni Państwo, droga Młodzieży - do zobaczenia 1 września 2021 roku

      Z poważaniem
      Katarzyna Ściebura
      Dyrektor szkoły

     • Szczepienie uczniów w wieku 12-18 lat

     • Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.