• Dzień integracyjny

     • W dniu 23.09.2021 odbył się dzień integracyjny klas pierwszych Skorupiaków. Samorząd Uczniowski, wraz z nauczycielami, przygotowali dla naszych pierwszaków gry i zabawy, w trakcie których mieli okazję wykazać się nie tylko współpracą, ale i zdrową rywalizacją.

      Poszczególne klasy – na czele ze swoimi wychowawcami, musieli wykazać się sprawnością, szybkością, kreatywnością i umiejętnością współdziałania i pracy w grupie. Wszystkie konkurencje przeprowadzone zostały bez przeszkód. Wśród śmiechu i ogólnej wesołości, ostatecznie wygranymi byli wszyscy uczestnicy. Po skończonych konkurencjach, na uczniów czekała pyszna kiełbaska z ogniska. Dobry nastrój towarzyszył wszystkim do końca dnia.

     • Wycieczka do Energylandii

     • W dniu 22 września 2021 roku,  uczniowie klas 1 ap, 2ap, 2cp, 3bg, 3deg  uczestniczyli w wycieczce do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Opiekę nad nimi sprawowały panie: Justyna Garus-Kempa, Karolina Wysowska i pan Dawid Skwarczyński. Celem wyjazdu było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręcznościowej oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja uczniów. To także świetna okazja do poznawania nowych miejsc i spędzenia czasu razem.

      Energylandia to najnowocześniejszy rodzinny park rozrywki w Polsce. Na przestrzeni 26 hektarów znajduje się ponad 60 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych.

      Oczywiście my oddawaliśmy się karuzelowym szaleństwom przede wszystkim w strefie ekstremalnej. Uczniowie mogli m.in. przejechać się Viking Roller-Coasterem, czyli ogromną kolejką górską, usiąść na Tsunami Dropie – 40-metrowej Wieży Zrzutu. Najwięcej emocji różnego rodzaju udzielało się podczas szaleństw na Apocalipto, czyli ogromnej ławie, która wprowadzana jest w ruch obrotowy po okręgu i wokół własnej osi, Aztec Swing, Space Gun oraz Space Booster. Tylko nieliczni śmiałkowie zasiedli w Mega Roller- Coasterze Hyperion czy też skorzystali z Zadry - najwyższego na świecie Wooden Roller-Costera. Były okrzyki zarówno radości, jak i przerażenia

      Uczestnicy w doskonałych humorach spędzali czas, a siły regenerowali odwiedzając punkty gastronomiczne usytuowane na terenie Energylandii. Wspaniała zabawa, moc przeżyć, ekstremalna rozrywka i uśmiechy na twarzach - takie wspomnienia pozostaną uczniom i ich opiekunom po wyjątkowo barwnej wycieczce.

     • Punkt szczepień w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku

     • W dniu 16 września 2021 r. w naszej szkole uruchomiono punkt szczepień dla uczniów. Jesteśmy jedną z nielicznych szkół w regionie, w której powstał punkt szczepień przeciwko COVID-19. Z deklaracji uczniów i rodziców/opiekunów prawnych wynikało, iż jest 26 uczniów chętnych do szczepień.

      W miesiącu czerwcu oraz w pierwszym tygodniu września (1.09-5.09.) odbywały się lekcje wychowawcze z uczniami i spotkania z rodzicami uczniów o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Drugi tydzień września (6.09-12.09.) był czasem na przygotowanie do szczepień – zbieranie przez wychowawców zgód od pełnoletnich uczniów oraz rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie młodzieży. Trzeci tydzień września (13.09.-19.09.) był tygodniem, w którym organizowane były szczepienia. Ze względu na ilość chętnych do szczepień, podjęto decyzję o uruchomieniu punktu na terenie szkoły.

      Organizacją szczepień zajął się dyrektor szkoły wraz z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Kłobucku. W skład zespołu szczepiennego wchodził lekarz i pielęgniarka. Tworzenie punktu szczepień w szkole nadzorował Pan Maciej Biernacki - Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego.

      Informacja o uruchomieniu punktu szczepień w naszej szkole odbiła się szerokim echem w mediach. W dniu 15 września w szkole gościła redakcja TVP Katowice. W Aktualnościach pojawił się materiał nt. tutejszego punktu szczepień i wzorowej postawy uczniów „kłobuckiej trójki”.

     • Szlakiem renesansu

     • Święty Augustyn mawiał - Świat jest jak książka. Ci, którzy nie podróżują, czytają jedynie pierwszą stronę. Jednakże uczniowie klas: II bp, II dp, IIc i IIIag, w ostatnim czasie tych kart książkowego świata przeczytali znacznie więcej.

      Otóż w dniach 13.09-15.09.2021  - wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami: p. Wiolettą Sosnecką, p. Wojciechem Martyką i p. Adamem Nowakiem – młodzi i ciekawi świata podróżnicy, udali się do malowniczych miast naszego kraju.

      Podróż swą zaczęliśmy od Puław i zwiedzania Muzeum Czartoryskich, zlokalizowanego we wnętrzach klasycystycznego pałacu, będącego siedzibą tego magnackiego rodu. Następnie był spacer po malowniczym parku pałacowym w stylu angielskim, pośród drzew pomnikowych do Domku Gotyckiego oraz Świątyni Sybilli.

      Kolejnym etapem była wyjątkowa perełka, a mianowicie Kazimierz Dolny. Znakiem rozpoznawczym tego miejsca są barwnie zdobione kamienice i artystyczna atmosfera. Zwiedziliśmy kościoła farnego p.w. św. Jana Chrzciciela, który został ufundowany przez Kazimierza Wielkiego, ruiny zamku - zespół fortyfikacji miejskich z Wieżą Łokietka, kościół i Klasztor Franciszkanów. Przeszliśmy również na Górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się przepiękny widok na dolinę Wisły. A potem spacer po rynku z zabytkowymi kamieniczkami i studnią.

      Wieczorem udaliśmy się do Lublina do hotelu Arche, w którym gościliśmy przez dwie doby.

      Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania  szczególnego miejsca – miejsca, przepełnionego ogromnym cierpieniem człowieka - obozu koncentracyjnego w Lublinie nazywanego Majdankiem, który powstał na mocy decyzji Heinricha Himmlera w lipcu 1941.

      Następnie spacer z Placu Łokietka przez Bramę Krakowską w pozostałościach dawnych murów obronnych na odrestaurowane Stare Miasto, które zachwyca mnogością barwnych renesansowych i klasycystycznych kamieniczek oraz przytulnych kafejek. Zwiedziliśmy również kaplicę Trójcy Świętej, basztę, Ratusz, Archikatedrę Lubelską.

      Lublin zachwycał również wieczorną porą.

      Ostatnim etapem naszej wycieczki był Sandomierz. Świadectwem tysiącletniej historii miasta jest ponad 120 znajdujących się tu zabytków, a o uroku tego miejsca decyduje także malownicze położenie na nadwiślańskiej skarpie i wyjątkowy klimat ujmujących uliczek i zaułków.

      Podróż szlakiem renesansowych miast  była dla wszystkich  wspaniałą lekcją geografii, przyrody i historii. W pamięci pozostały mądre przekazy przewodników, niezapomniane chwile w promieniach pięknego słońca, a w sercach tysiące zdjęć.

     • Ocalić od zapomnienia – pamięci bohaterskich Obrońców Śląska

     • W dniu 9 września w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia – pamięci bohaterskich Obrońców Śląska” odbyła się wycieczka naszych uczniów –uczestników konkursu historycznego i literackiego wraz z opiekunem Panem Szymonem Ziętalem do Muzeum Powstań Śląskich do Świętochłowic. Muzeum to powstało zgodnie z najnowszymi trendami muzealnictwa, jako muzeum narracyjne.

      Mieliśmy okazję zobaczyć zarówno eksponaty, jak i repliki oraz reprodukcje związane z Powstaniami Śląskimi. Za pomocą elementów multimedialnych oraz wiodącej ścieżki filmowej, zostaliśmy przeniesieni w realia życia na Górnym Śląsku początku XX wieku. Scenografia pomieszczeń nawiązuje do miejsc najważniejszych wydarzeń. Dostępne stanowiska multimedialne, pozwoliły na indywidualne pogłębianie wiedzy. Takie prezentowanie materiałów historycznych dało możliwość poznania ich w sposób nowoczesny, kompleksowy i interesujący.

     • Kiermasz podręczników

     • W dniach 6 i 7 września, w naszej szkole odbył się kiermasz podręczników dla uczniów klas III po gimnazjum oraz klas II i I po szkole podstawowej. Dostarczone książki, zostały przez opiekunów świetlicy wcześniej zdezynfekowane, aby uczniowie w bezpiecznych warunkach mogli zaopatrzyć się w potrzebne pozycje.

      Jak co roku, kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród sprzedających, jak i tych, którym posłużą zakupione pozycje do nauki przez następny rok szkolny.

     • Infolinia 800 800 605

     • Od 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl.

      Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

      Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

      Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.

      W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

      Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

     • Telefoniczny punkt konsultacyjny

     • W ramach wspomagania przedszkoli, szkół i placówek, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna kontynuuje działanie Telefonicznych Punktów Konsultacyjnych.

      Kontakt z pracownikami Poradni w ramach Punktu Konsultacyjnego pod numerem telefonu:

      572-143-287 lub 34 317 27 57

      Zapraszamy rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 do korzystania z konsultacji i porad pracowników Poradni w terminach przygotowanych dla naszej szkoły:

      17.09 (piątek) w godzinach 14.00-16.00

      21.09 (wtorek) 11.00-13.00