• Podsumowanie sportowych zmagań

     • Sportowe zmagania tradycyjnie rozpoczęto od sztafetowych biegów przełajowych. Nasze dziewczęta zajęły I miejsce. Na II stopniu podium uplasowali się chłopcy.

      Dziewczęta wystartowały w składzie: Julia Płuska, Dominika Książek, Amelia Mońka, Michalina Wydmuch, Oliwia Balcerzak oraz Julia Pietrzak.

      Drużynę chłopców tworzli: Kacper Ząbkowski, Jakub Kulej, Igor Krajewski, Jakub Meslik, Bartosz Kasprzak oraz  Kacper Krawczyk.

      W kolejnej konkurencji – tenisie stołowym -  dziewcząta: Maja Bladocha i Klaudia Ceglorz uplasowały się na II miejscu, chłopcy: Jakub Wydmuch i Poiotr Paliwoda na III stopniu podium.

      Kolejne zawody odbyły się w Konopiskach, gdzie nasi biegacze i biegaczki rywalizowały w zawodach rejonowych.  Dziewczęta w składzie: Zuzia Gancarek, Dominika Książek, Amelia Mońka, Michalina Wydmuch, Oliwia Balcerzak oraz Julia Pietrzak zajęły wysokie III miejsce.

      Nasi biegacze  w składzie: Kacper Ząbkowski, Jakub Kulej, Igor Krajewski, Jakub Meslik, Bartosz Kasprzak oraz Kacper Krawczyk uplasowali się na IV miejscu.

      W Zawodach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego nasi piłkarze zajęli drugie miejsce. W pierwszym meczu zremisowaliśmy 0-0 z Zespołem Szkół z Krzepic. Następnie zremisowaliśmy z Zespołem Szkół nr 2 1-1 (bramka Jakuba Kuleja) W ostatnim meczu wygraliśmy 3-1 z Zespołem Szkół nr 1 (bramki strzelili: Jakub Meslik, Jakub Kulej oraz Kacper Krawczyk). Reprezentację tworzyli : Piotr Paliwoda, Hubet Kuźnik, Maciej Tałaj, Jakub Meslik, Jakub Kulej, Kacper Ząbkowski, Oliwier Wojtasik, Bartosz Kasprzak, Kacper Krawczyk.

      W październiku rozegrano  zawody dziewcząt. Nasze piłkarki mogą mówić o sporym pechu, gdyż, zdaniem obserwatorów, na boisku prezentowały się najlepiej, niestety nie przełożyło się to na sportowy sukces. Bezbramkowy remis z Zespołem Szkół z Krzepic oraz porażka 0-1 z Zespołem Szkół nr 1 z Kłobucka sprawiły, że nasze dziewczęta zajęły najniższy stopień podium. Szkołę repretentowały: Martyna Leśko, Julia Płuska, Sara Chrząstek, Natalia Słonina, Oliwia Balcerzak, Julia Lizurej, Maja Wilczyńska, Izabela Żurkowska, Kinga Zając.

       

      Naszych sportowców do zawodów przygotowują nauczyciele wychowania fizycznego: Bartłomiej Saran, Mariusz Wilk oraz Aleksandra Przygoda.

     • Fascynujący świat barw, fascynujący świat filmu - Twój Vincent

     • W ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, uczniowie klas: IIap, IIbp,  IIIdeg, IIIbg i IIIap, pod opieką nauczycieli – p. J. Sowy, p. W. Sosneckiej, p. Sz. Ziętala, p. A. Przygody i p. B. Sarana – 25 października 2021r. udali się do MOK-u w Kłobucku na projekcję  filmu Twój Vincent.

      X Muza – kino - ma własny język za pomocą którego może przekazać czas, sekwencje, dialog, piękną muzykę i wyjątkowość barw oraz wyrażać uczucia i myśli. To iście magiczne medium, które pobudza wyobraźnię, uczy i kusi coraz to nowymi formami przekazu. Jednym z nich jest film w reż. Doroty Kobieli i Hugha Welchmana – Twój Vincent. Film wyjątkowy, bowiem jest pierwszą animacją malarską, złożoną z 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na płótnie, wykonanych w ciągu 7 lat przez przeszło 100 malarzy polskich i zagranicznych techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Na jedną sekundę filmu przypada 12 obrazów, a animowane postaci, opowiadające o życiu artysty są jednocześnie bohaterami jego własnych obrazów, których przeszło 120 zostało wkomponowanych w kadry. Fabuła, opowiadająca burzliwe koleje losu artysty i jego tragiczną śmierć, osnuta jest na kanwie obrazów malarza, a narracja prowadzona jest przez znajomych Vincenta – postaci występujące na jego portretach.

      Film o van Goghu, przybliżył nie tylko postać słynnego malarza, ale dostarczył również Młodym Skorupiakom chwil pełnych wzruszeń i emocji w fantastycznej oprawie artystycznej.

      Kolejna przygoda z kinem i wyjątkowa lekcja już 16 listopada.

     • Wojewódzki Konkurs Piosenki „Mój ulubiony przebój”

     • W dniu 21 października 2021 roku uczennice III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w Kłobucku: Julia Jeziorowska – kl. Ia, Nikola Bernad – kl. Ia oraz Julia Radzioch – kl. IIIcg wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Mój ulubiony przebój” zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku pod Honorowym Patronatem Burmistrza Kłobucka.

      W wokalnych zmaganiach wystąpiło łącznie 74 wykonawców w 4 kategoriach konkursowych. Komisja w składzie: Lesław Podolski, Ewa Trzepióra, Kevin Wysocki, Kacper Polis,  podkreśliła wyskoki poziom wokalny wszystkich uczestników, trafny wybór piosenek konkursowych i przyznała naszym uczennicom dyplomy i podziękowania za udział.

     • Spotkania z doradcami zawodowymi

     • Jeśli jeszcze nie wiesz, co chciałbyś robić w przyszłości, nie masz konkretnych zainteresowań lub nie potrafisz samodzielnie rozpoznać swoich mocnych i słabych stron, bądź też nie wiesz jak zbudować swoją przyszłość zawodową, to znak, że zajęcia prowadzone przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Częstochowie są stworzone właśnie dla Ciebie.

      Spotkanie, które odbyło się w naszej szkole w dniu jedenastego października 2021 roku, poświęcone było uczniom klas trzecich, którzy w tym roku szkolnym będą podejmować decyzje związane z planowaniem dalszej kariery zawodowej oraz z odpowiednim zaprezentowaniem się podczas przyszłych rozmów kwalifikacyjnych.

      Doradcy zawodowi: p. Justyna Sendelewska i p. Zbigniew Garski z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie OHP wsparli uczniów w wyborze przyszłego kierunku nauki, przekazali aktualną informację o najbardziej pożądanych zawodach w roku 2022 i placówkach oświatowych, które kształcą młodzież i dorosłych.

      Udzielili również porad i informacji dotyczących indywidualnych predyspozycji zawodowych oraz obecnej sytuacji na rynku pracy.

      Serdecznie dziękujemy za owocne spotkania!

     • Akcja „Święty Mikołaj na Kresach” 2021

     • Wesprzyj naszych rodaków na Kresach Wschodnich!

      Co roku nasza szkoła bierze udział w akcji pomocy Polakom mieszkającym na terenach dawnych Kresów Wschodnich. Postanowiliśmy, że również i w tym, jakże niełatwym czasie, okażemy solidarność z naszymi rodakami w akcji „Święty Mikołaj z Polakami  na Kresach”.

      Wyrażamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych także i w tym roku będziemy mogli liczyć na Wasze wsparcie i zaangażowanie.

      Tegoroczna akcja, wzorem lat ubiegłych, obejmować będzie pomoc materialną dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich: terenów Litwy - Wileńszczyzny, Ukrainy – ziemi lwowskiej , a szczególnie Białoruś.

      W tym roku przebieg akcji, jest determinowany przez ciągle trwający stan epidemii. Z uwagi na powyższe tegoroczna akcja obejmować będzie zbiórkę środków pieniężnych za które Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie - Ogólnopolski Organizator Akcji – zakupi artykuły, które następnie przekaże naszym Rodakom.

      Datki do puszki będzie można składać na terenie szkoły. Oddelegowani uczniowie ze szkolnego Koła Wolontariatu będą przemierzać korytarze szkolne oraz odwiedzać uczniów w klasach.

      Zbiórka trwa od 19.09.2021 r. do 21.10.2021 r.

      DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ POMOC

     • GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE  - 13.12.1981 - PAMIĘTAMY

     • Nasza szkoła przystąpiła do projektu upamiętniającego 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - „GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE  - 13.12.1981 - PAMIĘTAMY".

      Organizowany jest on przez Śląskiego Kuratora Oświaty Panią Urszulę Bauer. Partnerami projektu są: NSZZ "Solidarność, IPN Oddział w Katowicach, Stowarzyszenie "Dumni z Polski", Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. Patronat nad projektem objęli:  Pani Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz  Pan Jakub Chełstowski - Marszałek Województwa Śląskiego.

      W ramach projektu planowane są przedsięwzięcia:

      1. Organizacja w szkole pokazu filmu „Nie zabierajcie mamy”.
      2. Przeprowadzenie przez nauczycieli lekcji historii na temat stanu wojennego.
      3. Przygotowanie szkolnego kącika patriotyczno- historycznego: 40 LAT PO STANIE WOJENNYM.
      4. Udział uczniów w konkursie literackim.
      5. Zaprezentowanie na terenie szkoły wystawy przygotowanej przez IPN.

      Szczegóły na stronie: http://pamiec81.pl/

     • Artystyczne wyzwanie

     • W dniu 8.10.2021 r. w Węglowicach odbył się plener malarski, zorganizowany dla młodzieży ze szkół Powiatu Kłobuckiego pod hasłem ,,POWIAT KŁOBUCKI-OKNO NA ŚWIAT".  W plenerze udział wzięły dwie uczennice klasy 3bg - Martyna Leśko i Oliwia Fikier.

      Każdy uczestnik pleneru miał przydzielonego opiekuna-artystę i pod jego czujnym okiem przez kilka godzin tworzył dzieło malarskie. Uczniowie mieli do dyspozycji sztalugi, farby, pędzle oraz inne akcesoria plastyczne. Powstałe w ten sposób obrazy prezentowały  piękno powiatu kłobuckiego oraz otaczającej młodych adeptów sztuki przyrody.

      Spotkanie z artystami z pewnością poszerzyło horyzonty młodzieży. Umożliwiło dzielenie się doświadczeniem plastycznym z młodzieżą z różnych szkół oraz zapewniło rozwinięcie umiejętności twórczych.

      Dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Zielonki, który udostępnił nam swoje fotografie, możemy zaprezentować Państwu przepiękne prace Martyny, Oliwii oraz pozostałych uczestników pleneru.