• Skorupki najlepsze!!

• Reprezentantki naszej szkoły okazały się bezkonkurencyjne w zawodach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej dziewcząt.

Reprezentacja naszej szkoły wygrywała kolejno z:
            Zespołem Szkół w Krzepicach 2:0
            Zespołem Szkół nr 2 w Kłobucku 2:0
            Zespołem Szkół nr 1 w Kłobucku 2:1

Siatkarki ze Skorupki będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych.

Naszą szkołę reprezentowały: Nicol Bednarska, Martyna Czyż, Kinga Olczyk, Zuzia Chabrajska, Oliwia Francik, Natalia Papież, Wiktoria Patocka, Julia Jarawka, Weronika Papież, Eliza Stefańska, Katarzyna Bujak, Olga Słomian, Kinga Głąb, Klara Łozowska oraz Edyta Rokosa.

Opiekunami kadry są Mariusz Wilk i Bartłomiej Saran.

• Skorupki w stolicy

• W ostatni dzień stycznia 2020 budząca się Warszawa przywitała klasy 1dg i 1bp deszczowo. Schronieniem okazał się być Teatr Kamienica, w którym uczniowie obejrzeli spektakl profilaktyczny „Wszechmocni w sieci” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Działo się…

W sztuce, w sposób zdecydowanie wykraczający poza moralizatorskie tony, został poruszony problem przemocy w cyberprzestrzeni. W nowatorski sposób przedstawiono konsekwencje bezmyślnego poruszania się młodych ludzi w wirtualnym świecie gier i nieodpowiedzialnego korzystania z portali społecznościowych. Podczas spektaklu aktorzy postawili publiczność zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy cyberprzemocy. Młodych widzów wciągnięto w emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, o ich zachowaniach i wyborach, odnoszeniu się do innych oraz o często nieprzemyślanym korzystaniu z Internetu i złudnym byciu wszechmocnym w sieci.

Po spektaklu, z głowami pełnymi kotłujących się myśli, Skorupki z klas pierwszych wyruszyły na zimowy spacer wielkomiejskimi ulicami, by w końcu dotrzeć do Centrum Nauki Kopernik. A tam każdy mógł  samodzielnie eksperymentować, poznawać i odkrywać otaczający świat nauki. Atrakcji nie brakowało.

Na koniec jeszcze krótki spacer po Starówce, a urokliwa Warszawa by night - znowu deszczowa - pożegnała kłobuckich uczniów.

Jak było? – Sami zobaczcie w galerii zdjęć!

• E-dziennik UONET+

• Rodzicu,otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+).

Aby zobaczyć informacje o swoim dziecku:

1.W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego: https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatklobucki lub kliknij na baner dziennika na stronie internetowej szkoły. Wyświetli się powitalna strona systemu.

2.Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy.

3.Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.

4.Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.

5.Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk  Ustaw nowe hasło.

6.Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

7.Przeglądaj informacje o swoim dziecku, otwierając poszczególne zakładki.Informacje na temat poruszania się w programie znajdziesz na zakładce Pomoc.

Poniżej zamieszczone zostały filmy instruktażowe do pierwszego logowania oraz do pomocy przy  odzyskaniu hasła.

Rodzicu, jeśli nie podałeś swojego adresu e-mail, możesz to zrobić u wychowawcy swojego dziecka.