• Sztandar dla strzelców w święto Żołnierzy Wyklętych

     • Dzień 1 marca 2020 roku stał się dniem szczególnym, zwłaszcza dla społeczności Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku. Oto bowiem jak co roku obchodziliśmy święto Żołnierzy Wyklętych, ale tym razem było ono połączone ze świętem tych, którzy ich właśnie wybrali sobie na patronów i zdecydowali się przysięgać na rotę, której słowa powołują się na te same najwyższe wartości – BOGA – HONOR i OJCZYZNĘ, na jakie przysięgali 80 lat wcześniej ich pradziadowie.

      Dzień ten stał się szczególnym także z innego jeszcze powodu. To właśnie 1 marca 2020 roku Jednostka Strzelecka ,,WARSZYC” po raz pierwszy przystąpiła do przysięgi na swój znak – sztandar jednostki, który na porannej mszy św., w kościele pod wezwaniem św. Marcina został poświęcony i im przekazany. Ceremoniał poświęcenia sztandaru przeprowadził proboszcz naszej parafii, Ksiądz Prałat płk dr Wiesław Korpeta, celebrujący następnie uroczystą mszę św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.

      Było to o tyle ważne, iż nawiązywało do tradycji przyjętej przez Jednostkę Strzelecką ,,Warszyc”, której patronem jest jeden z Niezłomnych Żołnierzy podziemia niepodległościowego, walczącego także na terenie Powiatu Kłobuckiego – Stanisław Sojczyński ,,Warszyc”, twórca Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

      Uroczysta przysięga strzelecka odbyła się na terenie Zespołu Szkół nr 3, z którego łona ruch strzelecki w Kłobucku wyrósł.

      Uroczystość obserwowali uczestnicy tegorocznej imprezy Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, po zakończeniu którego przysięga miała miejsce, ale przede wszystkim rodzice uczniów, którzy tę przysięgę składali.

      Najważniejszy odtąd symbol i znak strzelców z Kłobucka, czyli sztandar Jednostki Strzeleckiej ,,Warszyc” został wykonany własnym wysiłkiem strzelców i osób im życzliwych. Tym bardziej stał się jednak cennym w tej społeczności.

      Na stronie głównej płata sztandaru, na biało-czerwonym tle widnieje orzeł strzelecki ze złotym napisem ,,Semper Fidelis” - ,,Zawsze Wierny”, będący nawiązaniem do hasła widniejącego na herbie polskiego Lwowa, a jednocześnie wyrażający przywiązanie do systemu wartości naszej zachodnioeuropejskiej kultury i tradycji Niepodległej Rzeczypospolitej, będący świadectwem kierunku obranej przez strzelców drogi.

      Na stronie odwrotnej płata widnieje na zielonym tle tarcza Jednostki Strzeleckiej ,,Warszyc”, z symboliczną literą ,,W” – monogramem słowa ,,Warszyc”, która stylizowana jest na wstęgę Krzyża Virtuti Militari.

      Boki sztandaru obszyte zostały złotą frędzlą. Drzewce sztandaru jest dwudzielne połączone tuleją z mosiądzu. Wieńczy je orzeł – godło Rzeczypospolitej Polskiej.

      • Projekt sztandaru wykonał grafik Andrzej Gliński.
      • Matką chrzestną sztandaru jest Pani Monika Patocka która także brała udział w jego tworzeniu.
      • Chorążym pocztu jest plutonowy ZS Marcin Bączek, jeden z najstarszych strzelców jednostki.
      • Asystę stanowią: kaprale Związku Strzeleckiego: Jakub Włodarski       i Jakub Nowak.
      • Jednostką dowodzi chorąży ZS Kamil Kowalik, który dowództwo nad Jednostką Strzelecką ,,Warszyc” objął w dniu dzisiejszym   – 1 marca 2020 roku.

      Piotr Witkowski

     • Sukcesy sportowe Skorupki!

     • W ostatnim czasie nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego osiągając świetne wyniki sportowe.

      Zaczynając od naszych siatkarek, które w doskonałym stylu pokonały kolejno Zespół Szkół w Krzepicach (2:0), Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku (2:1), Zespół Szkół nr 2 w Kłobucku (2:0).

      Reprezentacja w składzie: Nicol Bednarska, Martyna Czyż, Kinga Olczyk, Oliwia Francik, Kinga Głąb, Wiktoria Patocka, Julia Jarawka, Natalia Papież, Weronika Papież, Zuzanna Chabrajska, Olga Słomian, Edyta Rokosa, Klara Łozowska, Eliza Stefańska, Katarzyna Bujak

      Tym samym nasze dziewczyny zostały mistrzyniami Powiatu Kłobuckiego i mogły nas reprezentować na zawodach rejonowych.

      Na zawodach rejonowych gościliśmy w swojej hali zawodniczki IX Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Częstochowie, na co dzień występujące w drużynie KS Częstochowianka. Mimo ambitnej postawy naszych zawodniczek było widać różnice między drużynami i nasze dziewczęta uległy przeciwniczkom w stosunku 0:3

      Doskonałe zawody rozegrali nasi piłkarze w halowej odmianie tej dyscypliny. Chłopaki wygrali w pierwszym meczu z Zespołem Szkół w Krzepicach (3:1), zremisowali z Zespołem Szkół nr 1 w Kłobucku (1:1) i na koniec wygrali z Zespołem Szkół nr 2 w Kłobucku (4:1).

      Reprezentacja w składzie: Piotr Marchwiński, Maciej Zagórski, Kacper Krawczyk, Michał Chłąd, Piotr Grudziński, Piotr Paliwoda, Jakub Łańczak, Mateusz Grot

      Potwierdziła się świetna dyspozycja naszych zawodników, którzy zdobyli w tym roku szkolnym podwójną koronę, zostając mistrzami Powiatu Kłobuckiego w zawodach rozgranych na orliku oraz w halówce.

      Po raz pierwszy po długiej przerwie do kalendarza powróciły zawody SZS w piłce ręcznej dziewcząt i mężczyzn. W ramach zawodów rozegraliśmy mecze z Zespołem Szkół w Krzepicach.

      Dziewczęta potwierdziły swoją klasę pokonując zawodniczki z Krzepic w stosunku 10 do 2, chłopaki po dramatycznej walce wygrali ze swoimi rówieśnikami 4 do 3, przegrywając po pierwszej połowie 1:3.

      W nagrodę nasze piłkarki ręczne pojechały na zawody rejonowe do Częstochowy. Tam przyszło nam się zmierzyć z V LO im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, dziewczyny po wyrównanej walce uległy rywalkom w stosunku 17:11. Jednak wynik zupełnie nie odzwierciedla tego co działo się tego dnia na parkiecie. Naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny o podobnym potencjale co pokazała świetna pierwsza połowa w wykonaniu naszych dziewcząt, po której prowadziliśmy 6:5. W drugi części spotkania naszych zawodniczkom zaczęło brakować sił. Zespół z Częstochowy wyszedł na prowadzenie 11:8, dziewczyny ze Skorupki jednak nie poddawały się i doprowadziły do stanu 11:10. Niestety w końcówce rywalki odskoczyły naszym i mecz skończył się przewagą 6 bramek dla naszych rywalek.

      Dziewczyny pokazały naprawdę wysoki poziom i do tego ogromną determinację. Warto dodać że nasza drużyna głównie składa się z uczennic pierwszych klas, natomiast w popularnym „Mickiewiczu” większość dziewcząt to uczennice klas trzecich.

      Reprezentacja w składzie: Oliwia Plaza, Zuzanna Ułamek, Marlena Dao Ngoc, Julia Jarawka, Edyta Rokosa, Julia Pietrzak, Julia Lizurej, Klara Łozowska, Nicol Bednarska, Wiktoria Szultz

      Gratulujemy sukcesów!

      Opiekunowie: Mariusz Wilk, Bartłomiej Saran

     • Zatraceni w tańcu – Studniówka 2020

     • Wierni obyczajom poprzednich pokoleń maturzystów, także tegoroczni przyszli absolwenci 10 stycznia 2020 roku uczynili  zadość pięknej tradycji. Na 100 dni przed maturą wspaniale zatańczyli poloneza, rozpoczynając w ten sposób całonocną zabawę. W tę jedyną noc zarówno uczniowie, jak i maturzyści mogli zapomnieć o oczekujących ich w maju wyzwaniach, maturalnym stresie…

      Życzymy im równie udanej sesji maturalnej Anno Domini 2020!

     • Baśń prawdę Ci powie...

     • 27 lutego 2020 młodzi, zdolni i kto wie czy nie przyszli artyści wielkiej sceny – uczniowie naszej szkoły – gościli w Przedszkolu nr 2 w Kłobucku z przedstawieniem Śpiąca królewna.

      Dzięki Ani Macoch, Kasi Koch – tegorocznym maturzystkom, Wiktorii Patockiej, Julii Jarawce, Julii Lizurej, Jakubowi Dądeli, Sewerynowi Kossowskiemu, Piotrowi Choberowi i Adamowi Bednarskiemu – uczniom klasy Idg, Natalii Pilśniak, Julii Nowak, Wiktorii Sówce, Oliwii Świącik, Zofii Cichoń, Angeliki Mani – uczennicom klasy Iap oraz Julii Radzioch – uczennicy klasy Icg, dzieci zostały wprowadzone w fantastyczny świat baśni, zaludniony parą królewską, księciem i księżniczką, wróżkami, damami dworu, złą jędzą, kucharzem i figlarnym kuchcikiem. Młodzi aktorzy wprowadzili zasłuchane dzieci w świat pełen czaru i piękna. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami, młodzież cukierkami, a "sprawczynie" przedsięwzięcia – p. Beata Wojtowicz i p. Wioletta Sosnecka – pięknymi podziękowaniami.

      Uwagę skupiała również dekoracja, której autorami byli: Kinga Jamrozik, Arkadiusz Ciszewski – uczniowie klasy Iag , Kinga Głąb, Julia Radzioch – uczennice klasy Icg. Dziękujemy.

     • Warsztaty z doradztwa zawodowego

     • W dniach 11 i 14 lutego 2020r. uczniowie klas drugich i trzecich III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w Kłobucku uczestniczyli w cyklu warsztatów z zakresu doradztwa zawodowego zrealizowanych przez p. Katarzynę Zielonkę i p. Martę Wilczyńską z Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

      Bezpośrednim celem było wsparcie młodzieży i pomoc w zaplanowaniu ścieżki kariery zawodowej. Ponadto w ramach w/w warsztatów młodzież uczyła się jak zarządzać wolnym czasem oraz jak wyznaczać sobie nowe cele i skutecznie je realizować. W trakcie zajęć został przeprowadzony trening kreatywno-motywacyjny oraz została przedstawiona oferta dydaktyczna Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

     • Kartka walentynkowa 2020

     • Z okazji Walentynek zorganizowano szkolny konkurs plastyczny na "Kartkę walentynkową". Ciekawe, oryginalne prace wykonały Martyna Makles, Zofia Cichoń, Julia Pluska. Gratulujemy i dziękujemy za udział.

     • Pobiegną Tropem Wilczym

     • Miło nam poinformować, że kolejny raz przystępujemy do Ogólnopolskiego projektu "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem biegu dostępnym TUTAJ oraz do aktywnego udziału w imprezie. Tropem Wilczym to oprócz imprezy sportowej, przede wszystkim oddanie pamięci ofiar podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963.

     • Powiatowy konkurs fotograficzny „WŁĄCZ EMOCJE!”

     • Zarząd Powiatu Kłobuckiego ogłasza POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „WŁĄCZ EMOCJE!” w ramach „Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Kłobuckiego”. Konkurs jest zorganizowany w ramach Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Tematyka zdjęć powinna być związana z szeroko rozumianymi emocjami. Więcej informacji TUTAJ.