• Żonkile

     • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Żonkile, której organizatorem jest POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich. Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego „Muranów - Dzielnica Północna”. 

     • Wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

     • 14 kwietnia 2021r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pod Patronatem Starosty Kłobuckiego. 

      Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a jego uczestnicy byli  oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Należy podkreślić, że poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością zarówno w wyborze tekstów, jak i w ich interpretacji.
      Pamiątkowe dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczyła Dyrektor Szkoły Katarzyna Ściebura. Przypominamy, że pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Zuzanna Kotowicz ze Szkoły Podstawowej w Wilkowiecku, a w kategorii szkół ponadpodstawowych Mikołaj Wręczycki z Liceum Ogólnokształcącego w Krzepicach. 

      Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

     • Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2021

     • Jest nam miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat

      Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2021

      w ramach realizacji X edycji projektu „Projektanci edukacji. Od pomysłu do realizacji”.

      Warto przypomnieć, że „Projektanci edukacji” to najpopularniejszy ogólnopolski konkurs na pomysł na projekt edukacyjny. Konkurs stworzyło wydawnictwo Nowa Era, a w roli jurorów co roku występują uznani eksperci z różnych dziedzin.

      W ramach tego projektu w naszej szkole od listopada 2020r. działa grupa radiowa „Skorupiaki za mikrofonem”, która tworzy internetowe audycje radiowe prezentujące  aktualne wydarzenia szkolne, ciekawe książki do przeczytania, interesujące filmy do obejrzenia oraz własną twórczość literacką i plastyczną.

      Serdecznie zapraszamy Was do wysłuchania naszych audycji dostępnych na stronie i facebooku szkoły.

     • Kolejny sukces naszych uczniów!

     • 24 marca 2021 r. nastąpiło rozstrzygnięcie XV Regionalnego Konkursu Literackiego im. L. Marjańskiej, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Częstochowie we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy. Ze względów pandemicznych, Konkurs został zawężony tylko do części literackiej. Wyróżnienia I stopnia zdobyli nasi uczniowie Daniel Jantos z klasy IIag pod opieką Szymona Ziętala i Laura Nykiś z klasy 1bp pod opieką Wioletty Sosneckiej.
      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Nasi Stypendyści!

     • Miło nam poinformować, że uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku dołączyli do prestiżowego grona osób, które w ostatnim czasie otrzymały stypendia:

      Natalia Kalwik, uczennica klasy drugiej – otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/21. Uczennica spełniła warunki do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem uzyskując przy tym (w roku szkolnym 2019/20) średnią ocen w szkole – 5,07.
       

      Wiktoria Pytel-Baran uczennica klasy drugiej – otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/21. Uczennica spełniła warunki do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem uzyskując przy tym (w roku szkolnym 2019/20) średnią ocen w szkole – 5,47.

      Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom, ze względu na reżim sanitarny związany z pandemią koronawirusa odbyła się w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.

      Magdalena Dederko, absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego – otrzymała po raz czwarty, decyzją Ministra Edukacji i Nauki, stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2019/20. Uczennica otrzymała świadectwo promocyjne kończące szkołę z wyróżnieniem i średnią ocen 5,13 oraz uzyskała wybitne osiągnięcia edukacyjne, w tym wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym i zagranicznym.

      Stypendia Burmistrza Kłobucka dla najzdolniejszych uczniów i studentów mieszkańców Gminy Kłobuck za rok szkolny 2019/20 otrzymali następujący uczniowie:

      1. Wiktoria Pytel-Baran,
      2. Oliwia Kotkowska,
      3. Magdalena Dederko,
      4. Zuzanna Gancarek,
      5. Maciej Gosławski,
      6. Maciej Kowalczyk,
      7. Karolina Jura,
      8. Lena Rachwalik,
      9. Anna Chabrajska,
      10. Olga Kowalczyk,
      11. Laura Nykiś,
      12. Paweł Piskuła.

      Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu pasji artystycznych oraz sportowych.

      Życzymy dalszych sukcesów!

     • VI Wojewódzki Konkurs "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie"

     • W tegorocznej edycji konkursu, którego organizatorem jest Europoseł Jadwiga Wiśniewska wzięła udział rekordowa liczba 463 uczniów z całego województwa śląskiego, w tym uczennica naszej szkoły Dominika Leszczyńska z klasy II dep, która otrzymała dyplom udziału w konkursie.

      1 marca, już po raz jedenasty, obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Europoseł Jadwiga Wiśniewska podkreśliła, że dzięki prezentacjom multimedialnym, filmom, wierszom i piosenkom, które wpłynęły w tegorocznej edycji konkursu, wracają do nas imiona, nazwiska żołnierzy drugiej konspiracji.

      Wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

     • Audycja Wielkanocna

     • Z okazji Świąt Wielkanocnych Redakcja "Skorupiaków za mikrofonem" składa najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i tradycyjnie mokrego poniedziałku!

      Pozdrawiamy serdecznie!

      autor kartki: Natalia Czaja kl.Ia

     • Szkolny Konkurs na Kartkę Wielkanocną rozstrzygnięty!!!

     • W dniu 25 marca 2021r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku rozstrzygnięto szkolny konkurs na „Najpiękniejszą kartkę wielkanocną”.

      Na konkurs wpłynęło wiele bardzo ciekawych, pięknych i estetycznie wykonanych prac, w związku z tym jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzcy, dlatego postanowiło przyznać tylko I miejsce ex aequo.

      Jury konkursowe w składzie: Barbara Zielonka, Aleksandra Przygoda, Aleksandra Desperak oceniło prace pod kątem oryginalności, estetyki wykonania, pomysłowości oraz użytych materiałów i przyznało:

      I miejsce ex aequo:

      Martyna Makles kl. IIcg

      Karolina Wrobel Icp

      Aleksander Zych kl. Ibp

      Paweł Piskuła kl. Ibp

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

      Dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie pięknych prac!!!

     • Światowy Dzień Zespołu Downa

     • Wczoraj tj. 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ten wyjątkowy dzień uczciliśmy i my jako społeczność szkolna!  Z tej okazji Samorząd szkolny przygotował krótki film.

     • Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego

     • W dniu 16.03.2021r. wyłoniono zwycięzców i osoby wyróżnione w POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO zrealizowanym w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku pod honorowym patronatem Starosty Kłobuckiego.

      Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów szkół podstawowych, które zgłosiły pięćdziesięciu uczestników oraz wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, skąd wpłynęło dwadzieścia zgłoszeń. Uczestnicy byli  oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

      Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy przygotowali wiele różnorodnych nagrań połączonych z utworami muzycznymi, przepiękną scenografią oraz dopracowanym wizerunkiem osób występujących.

      Jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców, a oceniając uczestników brało pod uwagę: znajomość tekstu, interpretację utworu, oryginalność przedstawienia, kulturę i wyrazistość słowa oraz ogólny wyraz artystyczny tj. gest sceniczny, element ruchu i emocje.

      Ze względu na sytuację epidemiczną kraju oraz brak możliwości bezpośredniego spotkania wszystkich uczestników konkursu podczas uroczystej gali finałowej, informujemy Państwa, że ogłoszenie wyników nastąpi poprzez umieszczenie informacji na stronie internetowej i facebookowej Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku.

      Zdobywcy pierwszych miejsc w obu kategoriach wiekowych otrzymają nagrody, natomiast wszyscy pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy udziału w konkursie.

      O sposobie odbioru nagród poinformujemy telefonicznie lub mailowo. 

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

       

      POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

       PROTOKÓŁ JURY

      W dniu 16 marca 2021r. Jury w składzie:

      1. Szymon Ziętal,

      2. Wioletta Sosnecka,

      3. Jolanta Sowa,

      4. Aleksandra Desperak

      wyłoniło zwycięzców oraz wyróżnionych w konkursie recytatorskim:

      W kategorii: szkoły podstawowe:  I miejsce – Zuzanna Kotowicz, kl. VI,  SP Wilkowiecko

      oraz wyróżnienia:

      I stopnia:

      Oliwia Biernacka, kl.  VIII, SP Bór Zajaciński,

      Martyna Psiuch, kl. VII, SP nr 1 Kłobuck

      Mikołaj Ząbkowski, kl. VI, SP nr 3 Kłobuck,

      Lena Chrzanowska, kl. VI, SP Przystań,

      II stopnia:

      Filip Kulej, kl. VI, SP Przystań,

      Natalia Pokorska, kl. VIII, SP Opatów,

      Krzysztof Matyśkiewicz, kl. VII, SP Waleńczów,

      Natalia Chudaszek, kl. VII, SP Łobodno,

      Wyróżnienie poza konkursem:

      Izabela Szyjka, kl. V,  SP Waleńczów.

      W kategorii: Szkoły ponadpodstawowe: I  miejsce: Mikołaj Wręczycki, kl.II LO, ZS Krzepice,

      Wyróżnienie: Oliwia Macherzyńska, kl.II LO, ZS Krzepice.

       

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!