• Pobiegną Tropem Wilczym

          • Miło nam poinformować, że kolejny raz przystępujemy do Ogólnopolskiego projektu "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem biegu dostępnym TUTAJ oraz do aktywnego udziału w imprezie. Tropem Wilczym to oprócz imprezy sportowej, przede wszystkim oddanie pamięci ofiar podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963.

          • Powiatowy konkurs fotograficzny „WŁĄCZ EMOCJE!”

          • Zarząd Powiatu Kłobuckiego ogłasza POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „WŁĄCZ EMOCJE!” w ramach „Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Kłobuckiego”. Konkurs jest zorganizowany w ramach Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Tematyka zdjęć powinna być związana z szeroko rozumianymi emocjami. Więcej informacji TUTAJ.

          • Paczka dla seniora

          • W miesiącu grudniu 2019 w III LO im. K. Kosińskiego w Kłobucku po raz pierwszy zorganizowano zbiórkę żywności pod hasłem „Mikołaj dla Seniora”. Młodzież szkolna bardzo aktywnie zaangażowała się w pomoc osobom starszym. Zebrano łącznie 11 kartonów z żywnością, które jeszcze przed świętami tj.19.12.2019r. zostały przekazane na ręce pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłobucku, a następnie zostaną rozdzielone pomiędzy potrzebujących.

            Wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w szkolną akcję „Mikołaj dla Seniora” serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!

          • Konkurs angielskiej piosenki świątecznej ,,Christmas is coming”

          • Dnia 17 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się konkurs angielskiej piosenki świątecznej ,, Christmas is coming''.  Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły a także uczniowie klas VIII  szkół podstawowych  naszego powiatu. Każdy uczestnik zaprezentował wybrany przez siebie utwór w języku angielskim. Komisja konkursowa  wybrała najlepsze wykonania i wyłoniła zwycięzców.

            Kategoria dla szkół podstawowych:

            I miejsce          Maja Paruzel               ( Szkoła Podstawowa we Wręczycy Wielkiej  )

            II miejsce        Laura Nykiś                ( Szkoła Podstawowa nr 2 w  Kłobucku )

            III miejsce       Julia Wojtowicz          ( Szkoła Podstawowa nr 2 w Kłobucku )

            Wyróżnienie    Hanna Tylikowska      ( Zespół szkolno – przedszkolny w Miedznie )

             

            Kategoria dla uczniów ZS nr 3 w Kłobucku:

            I miejsce         Arkadiusz Ciszewski kl. I ag

            II miejsce        Weronika Browarska kl. I ag i Julia Radzioch kl. Icg

            III miejsce       Mateusz Czuchta i Roksana Szumilas kl. Ibg

            Wyróżnienie    klasa I ap

             

            Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwa Pearson oraz Macmillan.

            Gratulujemy !!!

          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

          • Dnia 12 stycznia 2020 roku odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane środki zostały przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W tegorocznym Finale WOŚP wśród tysięcy wolontariuszy, znalazło się również czworo uczniów naszej szkoły: Kamila Szymańska, Seweryn kosowski, Martyna Lesik i Bartosz Smoliński. Wolontariusze pracowali przez kilkanaście godzin z wielkim zaangażowaniem. Włączyli się w wielkie dzieło pomocy innym i za to im serdecznie dziękujemy.

          • Skorupki najlepsze!!

          • Reprezentantki naszej szkoły okazały się bezkonkurencyjne w zawodach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej dziewcząt.

            Reprezentacja naszej szkoły wygrywała kolejno z:
            Zespołem Szkół w Krzepicach 2:0
            Zespołem Szkół nr 2 w Kłobucku 2:0
            Zespołem Szkół nr 1 w Kłobucku 2:1

            Siatkarki ze Skorupki będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych.

            Naszą szkołę reprezentowały: Nicol Bednarska, Martyna Czyż, Kinga Olczyk, Zuzia Chabrajska, Oliwia Francik, Natalia Papież, Wiktoria Patocka, Julia Jarawka, Weronika Papież, Eliza Stefańska, Katarzyna Bujak, Olga Słomian, Kinga Głąb, Klara Łozowska oraz Edyta Rokosa.

            Opiekunami kadry są Mariusz Wilk i Bartłomiej Saran.

          • Skorupki w stolicy

          • W ostatni dzień stycznia 2020 budząca się Warszawa przywitała klasy 1dg i 1bp deszczowo. Schronieniem okazał się być Teatr Kamienica, w którym uczniowie obejrzeli spektakl profilaktyczny „Wszechmocni w sieci” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Działo się…

            W sztuce, w sposób zdecydowanie wykraczający poza moralizatorskie tony, został poruszony problem przemocy w cyberprzestrzeni. W nowatorski sposób przedstawiono konsekwencje bezmyślnego poruszania się młodych ludzi w wirtualnym świecie gier i nieodpowiedzialnego korzystania z portali społecznościowych. Podczas spektaklu aktorzy postawili publiczność zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy cyberprzemocy. Młodych widzów wciągnięto w emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, o ich zachowaniach i wyborach, odnoszeniu się do innych oraz o często nieprzemyślanym korzystaniu z Internetu i złudnym byciu wszechmocnym w sieci.

            Po spektaklu, z głowami pełnymi kotłujących się myśli, Skorupki z klas pierwszych wyruszyły na zimowy spacer wielkomiejskimi ulicami, by w końcu dotrzeć do Centrum Nauki Kopernik. A tam każdy mógł  samodzielnie eksperymentować, poznawać i odkrywać otaczający świat nauki. Atrakcji nie brakowało.

            Na koniec jeszcze krótki spacer po Starówce, a urokliwa Warszawa by night - znowu deszczowa - pożegnała kłobuckich uczniów.

            Jak było? – Sami zobaczcie w galerii zdjęć!

          • E-dziennik UONET+

          • Rodzicu,otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+).

            Aby zobaczyć informacje o swoim dziecku:

            1.W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego: https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatklobucki lub kliknij na baner dziennika na stronie internetowej szkoły. Wyświetli się powitalna strona systemu.

            2.Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy.

            3.Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.

            4.Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.

            5.Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk  Ustaw nowe hasło.

            6.Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

            7.Przeglądaj informacje o swoim dziecku, otwierając poszczególne zakładki.Informacje na temat poruszania się w programie znajdziesz na zakładce Pomoc.

            Poniżej zamieszczone zostały filmy instruktażowe do pierwszego logowania oraz do pomocy przy  odzyskaniu hasła.

            Rodzicu, jeśli nie podałeś swojego adresu e-mail, możesz to zrobić u wychowawcy swojego dziecka.

          • Hej kolęda, kolęda!

          • W dzień narodzenia,
            Syna Jedynego,
            Ojca przedwiecznego,
            Boga prawdziwego,
            Wesoło śpiewajmy,
            Chwałę Bogu dajmy!
            Hej kolęda, kolęda!

            Zapraszamy do galerii z dzisiejszego kolędowania.

          • "Dopalacze! Bieg do śmierci"

          • W dniu 12 grudnia 2019 roku młodzież klas trzecich i drugich III Liceum Ogólnokształcącego im. K.Kosińskiego w Kłobucku uczestniczyła w  inauguracji projektu profilaktycznego "Dopalacze! Bieg do śmierci”. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, a jego organizatorami byli kłobuccy mundurowi wspólnie z policjantami z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wydarzenie odbywało się pod patronatem Starosty Kłobuckiego.

            Podstawowym założeniem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości młodych osób oraz uzmysłowienie im jak niebezpieczne dla zdrowia  i życia są dopalacze oraz narkotyki.

            Imprezę poprowadzili Andrzej Wystalski reprezentujący Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego oraz sierż. sztab. Adam Doleżych z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach.

            Oficjalnego otwarcia czwartkowego spotkania dokonali: Wicestarosta Powiatu Kłobuckiego Zdzisława Kall oraz Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Tomasz Górka.

            Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych samorządów terytorialnych, dyrektorzy miejscowych placówek oświatowych i pedagodzy, harcerze, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

            Przed wystąpieniami prelegentów, zebrani zobaczyli spot profilaktyczny "Dopalacze! Bieg do śmierci!”, który został opracowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Miał on na celu zwrócić uwagę odbiorców i przestrzec przed zażywaniem substancji psychoaktywnych.

            Po wyświetleniu spotu profilaktycznego, wykład przeprowadziła profilaktyk społeczny kłobuckiej komendy st.sierż. Marlena Wiśniewska. Policjantka w swoim wystąpieniu wskazała, że dopalacze stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! Mundurowa przekazała, że są to substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Sprzedawane są w sklepach lub przez internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Policjantka podkreślała, że skład chemiczny dopalaczy nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom.

            Następnie w roli eksperta wystąpiła Karolina Rakocz - Kierownik Młodzieżowego Ośrodka Leczenia Uzależnień w Częstochowie, która przygotowała dla uczestników konferencji wykład pt. "By nie potrzebować środków zastępczych”.

            Ostatnim elementem konferencji było wyświetlenie filmu - „Mój Piękny Syn” - związanego z tematyką uzależnień.

            W trakcie spotkania jak i bezpośrednio po projekcji filmu, każdy chętny mógł zasięgnąć informacji od prowadzących wykłady ekspertów.