• Warsztaty ekonomiczne na Politechnice Częstochowskiej

• W ramach realizowanego programu Moje przedsiębiorstwo – Zonopoly,  w dniu 15.11.23 - uczniowie klas 2e i 3de wzięli udział w warsztatach ekonomicznych na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Skorupiaki mierzyli się w grze strategicznej prowadząc własne mini-przedsiębiorstwa. Dzięki czemu mogli nie tylko poznać podstawowe zasady funkcjonowania rynku, planowania strategii rozwoju firmy oraz walki konkurencyjnej między przedsiębiorstwami, ale także doskonalić umiejętności pracy w grupie, podziału zadań i podejmowaniu wspólnych decyzji w zmieniających się warunkach rynkowych. Nad sprawnym przebiegiem gry czuwała dr inż. Manuela Ingaldi.

Natomiast podczas warsztatów Niekonwencjonalne formy marketingu kierowane do młodego konsumenta, młodzież odkrywała znaczenie barw w markentingu i ich dopasowania w zależności od preferowanego przekazu, a także tajniki dobrze wykonanych logotypów. Ponadto, pod czujnym okiem prowadzącej dr inż. Joanny Pikuły-Małachowskiej, uczniowie zaprojektowali logo dla określonych marek usług, a także opracowywali wybrane elementy kampanii promującej ich produkt.

Dziękujemy Politechnice Częstochowskiej za przyjęcie nas w swoje progi i możliwość doskonalenia naszych ekonomicznych umiejętności.

• XXIII Gminny Turniej Tenisa Stołowego

• Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w dniu 13 listopada został rozegrany w hali sportowej SP nr 1 w Kłobucku XXIII Gminny Turniej Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza Kłobucka. Nie mogło wśród najlepszych zabraknąć Skorupiaków, którzy wykazali się sportowym duchem walki, zajmując miejsca w czołówce i na podium.

W kategorii dziewcząt:

I miejsce zajęła Maja Bladocha

III miejsce - Oliwia Balcerzak

V miejsce - Wiktoria Paruzel

W kategorii chłopców:

IV miejsce zajął Bartosz Adamik.

Gratulujemy!!!

• Szkolenie specjalistyczne dla przyszłych komandosów

• Młodzież Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku, stanowiąca Oddział Przygotowania Wojskowego, odbyła pierwsze szkolenie w jednostce patronackiej, jaką jest Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu. Zgodnie z nakreślonym przez MON planem, uczniowie zapoznali się ze sprzętem i uzbrojeniem Wojska Polskiego, używanym wyłącznie przez polskie siły specjalne. Ponadto pogłębiła swą wiedzę na temat medycyny pola walki, głównych zagrożeń dla żołnierzy w trakcie działań wojennych oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy w warunkach bojowych.

Kolejną dziedziną wiedzy przekazaną przez lublinieckich specjalistów, były elementy terenoznawstwa i topografii wojskowej, służące zarówno do wykonywania działań militarnych, jak i uprawiania turystyki, czy szeroko pojętego bushcraftu.

Młodzież zapoznała się także ze strzelnicą wirtualną dla wojska, będącą jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów wojskowych w Polsce.

Efektem tego szkolenia stał się zarówno nowy zasób wiedzy wojskowej, jak i ogromna satysfakcja ze szkolenia przez tak elitarną jednostkę.