• Sportowych zmagań ciąg dalszy!

• Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi biegacze na zawodach rejonowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta zajęły 2 miejsce, wyprzedzając IV LO Sienkiewicza oraz ZS Krzepice, bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki IX LO Norwida. Chłopaki mimo walki musieli uznać wyższość pozostałych szkół i uplasowali się na 4 miejscu. Serdecznie gratulujemy, walczymy dalej bo "Sukcesu nie mierzy się ilością pucharów, ale tym jaki dystans musiałaś przebyć, aby dotrzeć w miejsce, w którym jesteś, stamtąd gdzie byłeś”.

Drużyna dziewcząt w składzie: Katarzyna Otwinowska, Adrianna Trzepizur, Amelia Mońka, Zosia Kwak, Oliwia Balcerzak, Maja Bladocha, Mariia Valkovska

Drużyna chłopców: Kamil Kierlik, Nikodem Korzekwa, Hieronim Cajler, Kamil Szklarski, Jakub Chwalana, Ivan Zmieiev

Opiekunowie: Aleksandra Orłowska, Mariusz Wilk

(MW)

• Salon Maturzystów 2024

• W czwartek, dnia 19.09.2024 r. uczniowie wszystkich klas czwartych pod opieką wychowawców uczestniczyli w Śląskim Salonie Maturzystów, który odbywał się na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Przyszli abiturienci mieli możliwość wzięcia udziału w spotkaniach dotyczących Matury 2025 z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym, w tym w części pisemnej i ustnej z języka polskiego oraz języków obcych, które były prowadzone przez ekspertów OKE w Jaworznie, a tym samym uzyskania bieżących i aktualnych informacji odnośnie procedur, wymagań i arkuszy maturalnych.

Podczas prezentacji licznych uczelni krajowych czwartoklasiści mogli zapoznać się na stoiskach z szeroką ofertą studiów, porozmawiać z przedstawicielami (studentami i wykładowcami), a także uzyskać porady w sprawie wyboru dalszego kierunku kształcenia w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami. Na stoiskach wydawniczych można było zaopatrzyć się w dodatkowe materiały przygotowujące do egzaminów z korzystną dla uczniów zniżką. Każdy zarejestrowany uczestnik wyjazdu otrzymał również na własny użytek bezpłatny „Informator dla Maturzystów 2025” z wykazem poszczególnych uczelni i kierunków studiów. Mamy nadzieję, iż wizyta na targach edukacyjnych pomoże naszym abiturientom w podjęciu decyzji dotyczących przyszłości. Życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym oraz podczas rekrutacji na wymarzone uczelnie!

• Konkurs Historyczny pt. ,,Jan Długosz i jego czasy”

• 18 września w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kłobucku odbył się XXIII Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Historyczny pt. ,,Jan Długosz i jego czasy”.

W konkursie udział wzięło 12 szkól z całej Polski.

W kategorii szkół średnich swoich przedstawicieli miał również ZS NR 3 w Kłobucku.

Nasze liceum reprezentowali uczniowie:

Jakub Kałuża z klasy 2b1 oraz Maksymilian Majewski z klasy 2e. Opiekunem uczniów był nauczyciel historii -  Emil Makles.

• Szkolenie wspinaczkowe Oddziału Przygotowania Wojskowego

• We wrześniu odbyło się szkolenie wspinaczkowe Oddziału Przygotowania Wojskowego. Pierwszego dnia szkolenia młodzież zaznajomiła się ze sprzętem wspinaczkowym I jego zastosowaniem. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Podczas gdy jedna stawaiała pierwsze kroki na ściance wspinaczkowej, druga zajmowała się medycyną pola walki I praktycznym zastosowaniem procedury M.A.R.C.H.E  stanowiącą podstawę pierwszej pomocy na polu walki jak i przygotowania meldunku MEDEVAC. Intensywny był drugi dzień wyjazdu. Oprócz stawiania kolejnych kroków w dziedzinie poznania technik linowych klasa OPW odbyła zajęcia inżynieryjno-saperskie dla sekcji lekkiej piechoty.Kadeci wykonywali stanowiska strzeleckie w terenie przygodnym i maskowali je. Niektóre aspekty obejmowały elementy szkoleń specjalistycznych, znacząco wykraczające poza program klas OPW.