• Konkurs walentynkowy

• W dniu 11.02.2021 w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się rozstrzygnięcie walentynkowego  konkursu plastycznego oraz wokalno-recytatorskiego pt. „All You need is love” przeznaczonego dla uczniów naszej szkoły oraz uczniów klas 8 szkół podstawowych z terenu powiatu kłobuckiego.
            Wpłynęło bardzo dużo zgłoszeń w każdej kategorii. Jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców.
            Konkurs odbył się w następujących etapach:
            - kartka walentynkowa wykonana tradycyjną techniką lub e-kartka,
            - najpiękniejsze życzenia walentynkowe,
            - piosenka lub wiersz o tematyce miłosnej.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

Kartka walentynkowa:

1. miejsce – Aleksander Zych klasa Ib

2. miejsce Natalia Oparczyk klasa Ia

3. miejsce Roksana Kalbarczyk klasa Ic

Wyróżnienia: Paweł Piskuła klasa Ib i Karolina Szczepaniak klasa Ia

Wykonanie utworu o tematyce walentynkowej:

Szkoły podstawowe:

1. miejsce Nikola Bernad – Szkoła Podstawowa w Opatowie Lewis Capaldi „Someone you loved”

2. miejsce Paulina Maliszewska – Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu Pierwszym –Adele „Someone like you”

3. miejsce Julia Bielecka – Szkoła Podstawowa w Opatowie – Coldplay „Yellow”

Wykonanie utworu o tematyce walentynkowej:

Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku:

1. miejsce – Julia Radzioch klasa IIcg – utwór „Miasto” –Ania Iwanek, Pati Sokół, Piotr Cugowski

2. miejsce – Amelia Dąbrowska 1c – Rihanna „We found love”

3. miejsce Julia Wojtowicz klasa 1b – Christina Perri „A thousand years”  / Kinga Olczyk klasa IIbp – wiersz Wisławy Szymborskiej pt.” Miłość szczęśliwa”.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za udział i zaangażowanie! Było nam niezmiernie miło móc podziwiać piękne prace i usłyszeć tak utalentowane osoby!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i wysłuchania zwycięskich występów walentynkowych piosenek.

• Telefoniczny punkt konsultacyjny

• W ramach wspomagania przedszkoli, szkół i placówek, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna kontynuuje działanie Telefonicznych Punktów Konsultacyjnych.

Kontakt z pracownikami Poradni w ramach Punktu Konsultacyjnego pod numerem telefonu:

572-143-287 lub 34 317 27 57

Zapraszamy rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 do korzystania z konsultacji i porad pracowników Poradni w terminach przygotowanych dla naszej szkoły:

08.02 (poniedziałek) w godzinach 10-12

23.02 (wtorek) 13-15

• My też pomagamy!!!

• Nasza Szkoła w tym roku po raz kolejny już weźmie udział w zbiórce pieniędzy na rzecz WOŚP. Zgłoszeni uczniowie będą kwestować przy Rynku Jana Pawła II w godzinach porannych i popołudniowych. Szczegółowe informacje wraz ze zdjęciami zostaną zamieszczone w przyszłym tygodniu.

• SPOTKANIE ZE ŚWIADKIEM HISTORII

• Uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu.

W ramach tegorocznych obchodów wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zaprasza na spotkanie online ze świadkiem historii – panią Zofią Posmysz -  p.t. Powrót "Pasażerki".

Spotkanie odbędzie się w dniu 29.01.2021 o godzinie 16.00 i będzie transmitowane na żywo w kanale You Tube.

• Audycja noworoczna

• Skorupiaki za mikrofonem zapraszają do wysłuchania audycji noworocznej i życzą Wszystkim Szczęśliwego Nowego 2021 Roku!

• Akcja MEN „ Razem na święta”

• W dniu 21.12.2020r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się finał akcji MEN „Razem na święta”.  W ramach tej inicjatywy uczniowie wykonali kartki świąteczne, które następnie wrzucili do skrzynek pocztowych najbliższych sąsiadów szkoły oraz dostarczyli do instytucji współpracujących ze szkołą.

Dodatkowo przygotowali paczki upominkowe z produktami spożywczymi, artykułami chemii domowej, zabawkami oraz ubrankami dla dzieci. Wszystkie upominki zostały wręczone w obecności pracownika socjalnego GOPS potrzebującym rodzinom mieszkającym w Kłobucku.

Wszystkim rodzicom i uczniom oraz całej społeczności szkolnej za udział w akcji, za Wasze zaangażowanie i wkład pracy, za przekazanie darów dla potrzebujących składamy najserdeczniejsze podziękowania. Cieszymy się, że są wśród Nas ludzie o tak wielkim sercu i empatii, którzy sprawiają, że na twarzach potrzebujących pojawia się uśmiech.

To za Państwa przyczyną Ich święta będą wyjątkowe!

Serdecznie podziękowania kierujemy także dla nauczycieli i uczniów bezpośrednio zaangażowanych w Finał Akcji.

Życzymy Wszystkim zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2021 Roku!