• Warsztaty dla rodziców uczniów przeżywających trudności po doświadczeniach związanych z pandemią

• Szanowni Państwo,
            Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kłobucku zaprasza na „Warsztaty dla rodziców uczniów przeżywających trudności po doświadczeniach związanych z pandemią”, które poprowadzą psycholog Agnieszka Kubara oraz pedagog Marta Jastrzębska.
            Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM w dniu 11 czerwca 2021 roku o godz. 16.30 oraz 15 czerwca 2021 roku o godz. 16.30.
            Link do warsztatów zostanie umieszczony na stronie PPP-P w Kłobucku (http://ppppklobuck.pl/) w dniu 11 czerwca 2021 roku o godz. 15.00 oraz 15 czerwca 2021 roku o godz. 15.00.
            Zapraszamy do udziału!

• Dzień kolorów

• Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dni integracyjnych zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski z okazji powrotu do szkoły po 7 miesiącach nauczania zdalnego. Jednym z nich był "dzień kolorów". Uczniowie mieli za zadanie ubrać kolorowe skarpetki, bluzki, spodnie lub inną część garderoby. W tym dniu w naszej szkole królowały wszystkie dostępne kolory: żółcie, pomarańcze, błękity, róże, zielenie itp. Do akcji samorządu dołączyli się również wszyscy nauczyciele. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej na korytarzach naszej szkoły oraz w pracowniach zrobiło się bardzo kolorowo i wiosennie. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

• Integracja

• W drugiej połowie maja Samorząd Uczniowski wraz z pedagogiem szkolnym przeprowadził integrację w poszczególnych klasach naszej szkoły. Zaproponowane zabawy miały na celu ponowne zintegrowanie uczniów po powrocie ze dalnego nauczania do nauki stacjonarnej. Gry, zabawy, quizy oraz kalambury zostały poprowadzone przez samorząd z wykorzystaniem radiowęzła szkolnego. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w zaproponowanych zabawach, co można zobaczyć w galerii zdjęć. Miło nam, że tak chętnie braliście udział w naszej akcji. Mamy nadzieję, że wywołała ona uśmiech i pomogła w ponownym nawiązaniu dobrych relacji w klasach.

• Dzień Dziecka

• Samorząd Uczniowski nie zapomniał o Dniu Dziecka obchodzonym 1 czerwca. Z tej okazji uczniom oraz pracownikom szkoły rozdane zostały cukierki. Ten miły akcent wywołał radość i uśmiech na twarzach wszystkich. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy ten dzień spędzić z Wami w szkole. Z okazji dzisiejszego święta Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, mile spędzonego czasu w szkole i podczas nadchodzących wakacji, niezapomnianych przygód oraz wielu sukcesów na polu naukowym oraz sportowym. Do życzeń dołączają się wszyscy nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku.

• III miejsce Zosi w Mistrzostwach Polski Juniorów

• Miło nam poinformować, że Zosia Cichoń - uczennica klasy drugiej III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku swoją siłę walki pokazuje w sporcie, jakim jest taekwon-do! Podczas XXX Mistrzostw Polski Juniorów w Bystrzycy Kłodzkiej, które odbyły się w dniach 14-16.05.2021r. po wielu wygranych pojedynkach, Zosia zdobyła III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

• Akcja rekrutacja

• Szanowni Państwo!

Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy działanie Systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku pokazując na żywo działanie systemu.

Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00, będzie trwać maksymalnie 90 minut. Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

Adres strony rozprowadzającej: https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja

• Zmarł Pan Leszek Bakunowicz

• Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 12 maja 2021 roku zmarł Pan Leszek Bakunowicz - konserwator w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.

Msza żałobna w jego intencji zostanie odprawiona w sobotę 15.05.2021 roku o godz. 13.00 w Kościele św. Marcina w Kłobucku, po czym nastąpi odprowadzenie Urny z Prochami Zmarłego na Cmentarz w Kłobucku.
            Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku łączą się w bólu z rodziną i najbliższymi Zmarłego.

• Tydzień Bibliotek 2021 „Znajdziesz mnie w bibliotece”

• Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Również nasza biblioteka szkolna we współpracy z Samorządem Uczniowskim i Pedagogiem włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek. Zaproponowaliśmy wspólną zabawę skierowaną do uczniów i pracowników szkoły, która polegała na wykonaniu zdjęcia z książką i przesłaniu w celu utworzenia na stronie szkoły wspólnego albumu czytelników. Samorząd uczniowski chętnie włączył się do zabawy i wykonał zdjęcia pracownikom szkoły. Również audycja internetowa „Skorupiaki za mikrofonem” tworzona przez naszych uczniów, przygotowała i przedstawiła krótką informację o tych dniach. Zapraszamy Was do obejrzenia efektów naszej pracy! Pozdrawiamy Was serdecznie!

• II miejsce Zosi Cichoń GRAND PRIX POLSKI JUNIOłRÓW

• Miło nam poinformować, że Zosia Cichoń - uczennica klasy drugiej naszego liceum, będąca jednoczesnie Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, swoją siłę walki pokazuje również w sporcie jakim jest taekwon-do!
            Podczas GRAND PRIX POLSKI JUNIORÓW W PRUSZCZU GDAŃSKIM, które odbyły się w terminie 19-21.03.2021r. po wielu wygranych pojedynkach,  Zosia zdobyła II miejsce.
            Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów !!!