• Wyróżnienie w Konkursie Jednego Wiersza O złote pióro Anioła

     • Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublincu, zorganizowało I edycję Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza  O złote pióro Anioła. Jury konkursu w swojej ocenie kierowało się oryginalnością treściową utworów, zwłaszcza w zakresie religijnym, patriotycznym, poznawczym i moralnym, zaprezentowanymi wartościami oraz poziomem literackim nadesłanych tekstów.

      Miło jest nam zakomunikować, że uczennica klasy Ib – Laura Nykiś otrzymała wyróżnienie za tekst pt. Eden. Serdecznie gratulujemy.

     • Certyfikat „Lekcje z Temidą”

     • Jest nam miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Lekcje z Temidą” potwierdzający udział w ogólnopolskim programie przeciwdziałania przyczynom przestępczości skierowanym do dzieci i młodzieży. 

      „Lekcje z Temidą” to program edukacyjny sfinansowany ze środków Ministerstwa  Sprawiedliwości zrealizowany przez Fundację Altum, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Temida w mitologii greckiej to bogini i uosobienie sprawiedliwości, prawa i wiecznego porządku,  przedstawiana z wagą i mieczem - symbolami sprawiedliwości i nieuchronnej kary. Opaska na oczach Temidy symbolizuje bezstronność.

      Podczas „Lekcji z Temidą”  kształtowany jest i umacniany szacunek do prawa oraz promowane są postawy proobywatelskie. 

      W ramach projektu w miesiącu lutym 2021r. odbyły się w III Liceum Ogólnokształcącym im. K. Kosińskiego zajęcia on-line w klasach I, II i III prowadzone przez adwokata Tomasza Całusa. 
      Na spotkaniach uczniowie poznali tajniki pracy prawnika, obejrzeli filmy edukacyjne. Dowiedzieli się czym zajmują się: adwokat, sędzia, notariusz lub komornik oraz otrzymali informacje dotyczące studiów prawniczych oraz uzyskali wiele innych ciekawych informacji. Na koniec został wykonany krótki test sprawdzający wiedzę uzyskaną na zajęciach. 
      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w „Lekcjach z Temidą”.

     • Audycja z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn

     • Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji  z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn przygotowanej przez "Skorupiaki za mikrofonem" i Samorząd szkolny. Przesyłamy najlepsze życzenia! Pozdrawiamy Wszystkich bardzo serdecznie!

     • Roztrzygnięcie konkursu

     • Miło nam poinformować, o rozstrzygnięciu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,100-lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi”, w którym w kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zdobyła Martyna Czyż, a wyróżnienie uzyskała Weronika Nykiś, obie uczennice z klasy II bp III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w Kłobucku.

      Organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Kłobucku, we współpracy z Komendą Powiatową PSP. Komisja konkursowa podkreśliła wysoki poziom nadesłanych prac plastycznych oraz przyznała miejsca w klasyfikacji końcowej. Zwycięskie prace zostały przesłane do kolejnego konkursu na poziomie wojewódzkim. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

      Serdecznie gratulujemy!!!

     • Konkurs walentynkowy

     • W dniu 11.02.2021 w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się rozstrzygnięcie walentynkowego  konkursu plastycznego oraz wokalno-recytatorskiego pt. „All You need is love” przeznaczonego dla uczniów naszej szkoły oraz uczniów klas 8 szkół podstawowych z terenu powiatu kłobuckiego.
      Wpłynęło bardzo dużo zgłoszeń w każdej kategorii. Jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców.
      Konkurs odbył się w następujących etapach:
      - kartka walentynkowa wykonana tradycyjną techniką lub e-kartka,
      - najpiękniejsze życzenia walentynkowe,
      - piosenka lub wiersz o tematyce miłosnej.

      Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

      Kartka walentynkowa:

      1. miejsce – Aleksander Zych klasa Ib

      2. miejsce Natalia Oparczyk klasa Ia

      3. miejsce Roksana Kalbarczyk klasa Ic

      Wyróżnienia: Paweł Piskuła klasa Ib i Karolina Szczepaniak klasa Ia

      Wykonanie utworu o tematyce walentynkowej:

      Szkoły podstawowe:

      1. miejsce Nikola Bernad – Szkoła Podstawowa w Opatowie Lewis Capaldi „Someone you loved”

      2. miejsce Paulina Maliszewska – Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu Pierwszym –Adele „Someone like you”

      3. miejsce Julia Bielecka – Szkoła Podstawowa w Opatowie – Coldplay „Yellow”

      Wykonanie utworu o tematyce walentynkowej:

      Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku:

      1. miejsce – Julia Radzioch klasa IIcg – utwór „Miasto” –Ania Iwanek, Pati Sokół, Piotr Cugowski

      2. miejsce – Amelia Dąbrowska 1c – Rihanna „We found love”

      3. miejsce Julia Wojtowicz klasa 1b – Christina Perri „A thousand years”  / Kinga Olczyk klasa IIbp – wiersz Wisławy Szymborskiej pt.” Miłość szczęśliwa”.

      Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za udział i zaangażowanie! Było nam niezmiernie miło móc podziwiać piękne prace i usłyszeć tak utalentowane osoby!

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

      Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i wysłuchania zwycięskich występów walentynkowych piosenek.

     • Telefoniczny punkt konsultacyjny

     • W ramach wspomagania przedszkoli, szkół i placówek, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna kontynuuje działanie Telefonicznych Punktów Konsultacyjnych.

      Kontakt z pracownikami Poradni w ramach Punktu Konsultacyjnego pod numerem telefonu:

      572-143-287 lub 34 317 27 57

      Zapraszamy rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 do korzystania z konsultacji i porad pracowników Poradni w terminach przygotowanych dla naszej szkoły:

      08.02 (poniedziałek) w godzinach 10-12

      23.02 (wtorek) 13-15