• Akcja #challenge4agatka

     • Serdecznie dziękujemy za nominację do udziału w akcji #challenge4agatka Szkole Podstawowej nr 2 w Kłobucku😊 Społeczność szkolna III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w Kłobucku już w grudniu 2021r.przekazała na konto Agatki środki finansowe.  Nasi uczniowie pełni zapału zatańczyli dla chorej dziewczynki, czego efekty możecie podziwiać w załączonym filmiku. Całym sercem jesteśmy z tą małą wojowniczką, trzymamy za Nią mocno kciuku i pozdrawiamy!

      Do udziału w zabawie nominujemy:

      Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku

      Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobodnie

      Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamyku

      W filmikach z realizacji wpisujemy #challenge4agatka.                                                                                          

      Dla wszystkich chętnych chcących wesprzeć leczenie Agatki zostawiamy link do akcji:

      https://www.siepomaga.pl/en/challenge4agatka?fbclid=IwAR0DM2ilTjoLOPW8Hmwdvl97nT15XPAs4BEasp48yBsr6tO7ils1NQQKZYg

     • Nasi Stypendyści!

     • Miło nam poinformować, że uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku dołączyli do prestiżowego grona osób, które w ostatnim czasie otrzymali stypendia:
      Stypendia Prezesa Rady Ministrów:
      Michał Wośtak - uczeń klasy trzeciej, otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/21. Uczeń spełnił warunki do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem, uzyskując  w roku szkolnym 2020/21 średnią ocen 5,57.
      Karolina Jura - uczennica klasy drugiej, otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/21. Uczennica spełniła warunki do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem, uzyskując w roku szkolnym 2020/21 średnią ocen w szkole 5,13.

      Uroczystość wręczenia Stypendystom dyplomów, ze względu na reżim sanitarny związany z pandemią koronawirusa, odbyła się w dniu 14.01.2022r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.

      Stypendia Burmistrza Kłobucka dla najzdolniejszych uczniów i studentów z Gminy Kłobuck za rok szkolny 2020/21 otrzymali następujący uczniowie:

      1. Zofia Cichoń    
      2. Dagmara Cajler 
      3. Kacper Paciepnik   

      Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w pogłębianiu wiedzy oraz rozwijaniu pasji sportowych.

     • Akcja charytatywna na rzecz Agatki

     • Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w ZS nr 3 w Kłobucku bardzo aktywnie włączyli się w listopadzie i grudniu  2021 roku w akcję charytatywną na rzecz wsparcia finansowego chorej na guza mózgu 7-letniej Agatki Kuberskiej z Częstochowy. Koszt leczenia dziewczynki w Stanach Zjednoczonych to aż 8 mln złotych, dlatego również i my postanowiliśmy pomóc.

      W dniach 22 – 24.11 nasi wolontariusze zbierali datki do puszek. W grudniu zorganizowaliśmy sprzedaż pączków, czapek i strojów mikołajowych oraz drewnianych ornamentów choinkowych, z których całkowity dochód został przeznaczony na wsparcie chorej Agatki. Nasi wolontariusze okazali także wielkie serce, piekąc ciasta i babeczki, które były przekazane do akcji pomocowej w restauracji Eldorado w dniu 6 grudnia.

      Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, empatii i hojności ofiarodawców udało nam się zebrać kwotę 1035,93 zł . Zebrana suma została wpłacona na konto fundacji „Siepomaga”.

      Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i wsparli akcję. Wierzymy, że Agatka dzielnie przejdzie terapię i wróci do pełnego zdrowia. Trzymamy za nią kciuki !!!

     • Telefoniczny punkt konsultacyjny

     • W ramach wspomagania przedszkoli, szkół i placówek, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna kontynuuje działanie Telefonicznych Punktów Konsultacyjnych.

      Kontakt z pracownikami Poradni w ramach Punktu Konsultacyjnego pod numerem telefonu:

      572-143-287 lub 34 317 27 57

      Zapraszamy rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 do korzystania z konsultacji i porad pracowników Poradni w terminach przygotowanych dla naszej szkoły:

      10 stycznia w godz. 11.00-13.00  

      20 stycznia w godz. 14.00-16.00