• VI Wojewódzki Konkurs "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie"

     • W tegorocznej edycji konkursu, którego organizatorem jest Europoseł Jadwiga Wiśniewska wzięła udział rekordowa liczba 463 uczniów z całego województwa śląskiego, w tym uczennica naszej szkoły Dominika Leszczyńska z klasy II dep, która otrzymała dyplom udziału w konkursie.

      1 marca, już po raz jedenasty, obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Europoseł Jadwiga Wiśniewska podkreśliła, że dzięki prezentacjom multimedialnym, filmom, wierszom i piosenkom, które wpłynęły w tegorocznej edycji konkursu, wracają do nas imiona, nazwiska żołnierzy drugiej konspiracji.

      Wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

     • Certyfikat „Lekcje z Temidą”

     • Jest nam miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Lekcje z Temidą” potwierdzający udział w ogólnopolskim programie przeciwdziałania przyczynom przestępczości skierowanym do dzieci i młodzieży. 

      „Lekcje z Temidą” to program edukacyjny sfinansowany ze środków Ministerstwa  Sprawiedliwości zrealizowany przez Fundację Altum, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Temida w mitologii greckiej to bogini i uosobienie sprawiedliwości, prawa i wiecznego porządku,  przedstawiana z wagą i mieczem - symbolami sprawiedliwości i nieuchronnej kary. Opaska na oczach Temidy symbolizuje bezstronność.

      Podczas „Lekcji z Temidą”  kształtowany jest i umacniany szacunek do prawa oraz promowane są postawy proobywatelskie. 

      W ramach projektu w miesiącu lutym 2021r. odbyły się w III Liceum Ogólnokształcącym im. K. Kosińskiego zajęcia on-line w klasach I, II i III prowadzone przez adwokata Tomasza Całusa. 
      Na spotkaniach uczniowie poznali tajniki pracy prawnika, obejrzeli filmy edukacyjne. Dowiedzieli się czym zajmują się: adwokat, sędzia, notariusz lub komornik oraz otrzymali informacje dotyczące studiów prawniczych oraz uzyskali wiele innych ciekawych informacji. Na koniec został wykonany krótki test sprawdzający wiedzę uzyskaną na zajęciach. 
      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w „Lekcjach z Temidą”.

     • Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika

     • W czasie festiwalu, w którym udział wzięły uczennice naszej szkoły: Julia Radzioch z klasy IIcg i Laura Nykiś z klasy Ibp,  można było wysłuchać online 321 kolęd śpiewanych przez 140 wykonawców z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Kazachstanu oraz Włoch.

      Festiwalowe Jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Urszuli Kryger z Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi, przyznało 27 wyróżnień i 31 nagród.

      Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

      Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!