• VI Wojewódzki Konkurs "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie"

• W tegorocznej edycji konkursu, którego organizatorem jest Europoseł Jadwiga Wiśniewska wzięła udział rekordowa liczba 463 uczniów z całego województwa śląskiego, w tym uczennica naszej szkoły Dominika Leszczyńska z klasy II dep, która otrzymała dyplom udziału w konkursie.

1 marca, już po raz jedenasty, obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Europoseł Jadwiga Wiśniewska podkreśliła, że dzięki prezentacjom multimedialnym, filmom, wierszom i piosenkom, które wpłynęły w tegorocznej edycji konkursu, wracają do nas imiona, nazwiska żołnierzy drugiej konspiracji.

Wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

• Certyfikat „Lekcje z Temidą”

• Jest nam miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Lekcje z Temidą” potwierdzający udział w ogólnopolskim programie przeciwdziałania przyczynom przestępczości skierowanym do dzieci i młodzieży.

„Lekcje z Temidą” to program edukacyjny sfinansowany ze środków Ministerstwa  Sprawiedliwości zrealizowany przez Fundację Altum, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Temida w mitologii greckiej to bogini i uosobienie sprawiedliwości, prawa i wiecznego porządku,  przedstawiana z wagą i mieczem - symbolami sprawiedliwości i nieuchronnej kary. Opaska na oczach Temidy symbolizuje bezstronność.

Podczas „Lekcji z Temidą”  kształtowany jest i umacniany szacunek do prawa oraz promowane są postawy proobywatelskie.

W ramach projektu w miesiącu lutym 2021r. odbyły się w III Liceum Ogólnokształcącym im. K. Kosińskiego zajęcia on-line w klasach I, II i III prowadzone przez adwokata Tomasza Całusa.
            Na spotkaniach uczniowie poznali tajniki pracy prawnika, obejrzeli filmy edukacyjne. Dowiedzieli się czym zajmują się: adwokat, sędzia, notariusz lub komornik oraz otrzymali informacje dotyczące studiów prawniczych oraz uzyskali wiele innych ciekawych informacji. Na koniec został wykonany krótki test sprawdzający wiedzę uzyskaną na zajęciach.
            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w „Lekcjach z Temidą”.

• Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika

• W czasie festiwalu, w którym udział wzięły uczennice naszej szkoły: Julia Radzioch z klasy IIcg i Laura Nykiś z klasy Ibp,  można było wysłuchać online 321 kolęd śpiewanych przez 140 wykonawców z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Kazachstanu oraz Włoch.

Festiwalowe Jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Urszuli Kryger z Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi, przyznało 27 wyróżnień i 31 nagród.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!