• Środowiskowy Dom Samopomocy

     • Dnia 23.06.2021 roku Samorząd Uczniowski wraz z Pedagogiem Szkolnym przekazał na ręce p. Andrzeja Ujmy – Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzepicach upominki dla podopiecznych placówki. Ośrodek wspiera i pomaga funkcjonować w społeczeństwie osobom przewlekle chorym psychicznie i niepełnosprawnym intelektualnie. Funkcjonowanie placówki można na bieżąco śledzić w mediach społecznościowych.  Samorząd Uczniowski naszego liceum planuje dalszą współpracę z ośrodkiem.

     • Akcja dla Domu Dziecka

     • W dniu 21.06.2021 roku Samorząd Uczniowski III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w Kłobucku wraz z opiekunami złożył wizytę w Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku oraz przekazał słodycze, chemię gospodarczą i ubrania, które to licealiści podarowali podopiecznym.

      Nasi uczniowie wzięli również udział w licytacji wystawionych przedmiotów na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Kłobucku. Zebraną kwotą wsparliśmy akcję organizowaną przez Dom Dziecka.

      Jako społeczność szkolna cieszymy się, że na twarzach wychowanków Domu Dziecka pojawił się uśmiech.

     • Wyjazd do Energylandii

     • W dniu 18 czerwca 2021 uczniowie klas 1bp, 1dp, 2ap, 2bp, 2ag i 2dp mieli niewątpliwą przyjemność brać udział w wycieczce do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Opiekę nad nimi sprawowały panie: Bożena Dewódzka, Agnieszka Sroka-Adamus, Beata Wojtowicz, Aleksandra Przygoda i pan Szymon Ziętal.

      Energylandia jest największym Parkiem Rozrywki w Polsce, oferującym kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczonym dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

      Młodzież skorzystała z wszelkich atrakcji poczynając od relaksującego pobytu w strefie wodnej Water Park, Strefie Familijnej, Smoczym Grodzie przypominającym średniowieczne miasteczko, na ekstremalnych rozrywkach na skrzypiącej Zadrze oraz niesamowicie szybkim i wysokim Hyperionie kończąc.  Pogoda dopisała, a poznawane atrakcje wywoływały niemały dreszczyk emocji i dużo uśmiechu.

      Celem wyjazdu było pokazanie ciekawej formy spędzania wolnego czasu i oczywiście odstresowanie się, co udało się w stu procentach.

     • Rozstrzygnięcie konkursu „Wdzięczni Powstańcom Śląskim”

     • W dniu 11.06.2021 roku w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się posiedzenie Komisji Jury w konkursie na pracę literacką pn. „Wdzięczni Powstańcom Śląskim”. Konkurs odbył się w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia – pamięci bohaterskich Obrońców Śląska”, współfinansowanego ze środków Ministra Obrony Narodowej.

      Organizatorami konkursu byli: Powiat Kłobucki oraz Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku.

      Na konkurs wpłynęło 31 prac.

      Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce – Laura Nykiś z Zespołu Szkół nr 3 Kłobuck

      II miejsce – Anita Sitek z Zespołu Szkół w  Krzepicach

      III miejsce – Daniel Jantos z Zespołu Szkół nr 3 w Kłobuck

      Komisja postanowiła również przyznać wyróżnienia dla: Oliwii Leszczyny, Malwiny Sykuły, Oliwii Macherzyńskiej, Natalii Kamińskiej i Mai Hyry z Zespołu Szkół w Krzepicach oraz dla Weroniki Nykiś i Martyny Mazik z Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku.

      Nadesłane prace prezentowały wysoki poziom literacki.

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki:

      - Oliwia Szymaczek (Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku)

      - Klaudia Luzińska, Martyna Cendal, Honorata Molis, Karolina Szczepaniak, Natalia Pytel, Roksana Ranoszek, Oliwier Kołodziej, Igor Krajewski (Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku)

      - Weronika Jędrak, Klaudia Okoń, Damian Stasiak, Aleksandra Olszewska, Jakub Olczyk, Patrycja Wojtyra, Julia Dudkowska, Wiktoria Jagieła, Antoni Mrugacz, Nina Randak, Joanna Kopacz, Maciej Cieślak (Zespół Szkół w Krzepicach)

      We wrześniu wszyscy uczestnicy konkursu, w ramach realizowanego przez Powiat Kłobucki projektu, będą mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

     • Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

     • Już od 10 lat głównym celem Tygodnia Świadomości Czerniaka jestbudowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiemwśród różnych grup Polaków. W ramach jubileuszowej, X edycjikampanii realizowanej pod hasłem #Czerniak18+, Akademia Czerniakapostanowiła poruszyć wyobraźnię odbiorców. Wraz z tegorocznymiAmbasadorami akcji, znanymi aktorami Katarzyną Ptasińską i ArturemBarcisiem, przygotowała film, w którym bohaterowie w niespodziewanysposób przenoszeni są do nieznanej przyszłości, gdzie mogąprzekonać się, jakie są konsekwencje niestosowania się do zasadprewencji pierwotnej lub wtórnej, w tym przede wszystkim do ochronyprzed słońcem i kontroli znamion u specjalistów.

     • Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

     • Już od 10 lat głównym celem Tygodnia Świadomości Czerniaka jest budowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiem wśród różnych grup Polaków. W ramach jubileuszowej, X edycji kampanii realizowanej pod hasłem #Czerniak18+, Akademia Czerniaka postanowiła poruszyć wyobraźnię odbiorców. Wraz z tegorocznymi Ambasadorami akcji, znanymi aktorami Katarzyną Ptasińską i Arturem Barcisiem, przygotowała film, w którym bohaterowie w niespodziewany sposób przenoszeni są do nieznanej przyszłości, gdzie mogą przekonać się, jakie są konsekwencje niestosowania się do zasad prewencji pierwotnej lub wtórnej, w tym przede wszystkim do ochrony przed słońcem i kontroli znamion u specjalistów.

     • Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

     • Znajomość cech charakterystycznych czerniaka i regularna obserwacja znamion może pomóc we wcześniejszym wykryciu podejrzanych zmian, atym samym dać szansę na całkowite wyleczenie.
      • A, jak asymetria – znamię wylewające się na jedną stronę;
      • B, jak brzegi poszarpane – znamię, którego brzegi nie sągładkie, które nie jest okrągłe/owalne;
      • C, jak czerwony, czarny, niejednolity kolor znamienia;
      • D, jak duży rozmiar – znamię o wielkości powyżej 6 mm;
      • E, jak ewolucja – znamię, które zmieniło się w krótkimczasie, powiększa się, unosi nad powierzchnię skóry, swędzi, pęka,piecze, wokół którego powstało kilka nowych znamion.

     • Wyniki Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

     • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego, w którym Martyna Czyż - uczennica klasy drugiej III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego zdobyła pierwsze miejsce w grupie uczniów szkół ponadpodstawowych w eliminacjach wojewódzkich pt.: „Zapobiegajmy Pożarom”.

      Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „100 – lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi”

      Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarządy Oddziałów Związku przy współpracy z innymi instytucjami i organizacjami. Po eliminacjach środowiskowych, gminnych, miejskich, wojewódzkich do konkursu na finał centralny wpłynęło 208 prac z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego.

      Komisja konkursowa oceniając prace plastyczne wzięła pod uwagę ich zgodność z tematem, estetykę wykonania oraz wykorzystaną technikę plastyczną.

      Dziękujemy wszystkim autorom prac za udział w konkursie, ich zaangażowanie, pomysłowość oraz zaprezentowanie swoich zdolności plastycznych.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym !!!

     • Słodkie rozpoczęcie lata

     • W dniu 15 czerwca 2021 roku Samorząd Uczniowski wraz opiekunami oraz pedagogiem szkolnym zorganizował „Słodkie rozpoczęcie lata”. W ramach akcji zaproponowano uczniom zakup pysznych ciast. Społeczność szkolna kolejny raz nie zawiodła i bardzo chętnie nabywała i zjadała zakupione przysmaki. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup drobnych upominków dla uczniów naszej szkoły. W związku z tym, że rok szkolny 2020/2021 dobiega już końca chcemy życzyć Wam udanych wakacji, pełnych radości, beztroski, ale przeżytych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że spędzicie je najlepiej jak tylko można i pełni energii wrócicie do szkoły w kolejnym roku szkolnym 2021/2022.