• Konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie

     • W dniu 23 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy na temat kultury krajów Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Konkurs, wraz z obchodami dnia św. Patryka, miał na celu popularyzację znajomości języka angielskiego wśród uczniów naszej szkoły, rozwijanie ich językowych zainteresowań, a także poszerzanie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych.

      W zmaganiach wzięło udział 19 uczniów liceum, którzy mieli za zadanie rozwiązać test z zadaniami otwartymi i zamkniętymi.

      Zwycięzcami konkursu zostali:

      I miejsce – Małgorzata Cieśla 2bp

      II miejsce – Nikola Sołtysiak 1a

      III miejsce (ex aequo): Natalia Ochmańska 2bp, Bartosz Kłobusiński 2cp, Natalia Klekot 1a, Maja Bladocha 1d

      Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom i zachęcamy do dalszego udziału w wydarzeniach językowych.

     • Dla kolegi, koleżanki z Ukrainy

     • W ramach działań społeczności szkolnej III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego na rzecz ofiar wojny w Ukrainie, postanowiliśmy wesprzeć również inicjatywę Kuratorium Oświaty ,, Dla kolegi, koleżanki z Ukrainy''.
      Za część zebranych do puszek pieniędzy zakupiliśmy 4 plecaki szkolne wraz z wyprawką szkolną w postaci zeszytów, plasteliny, bloków, flamastrów oraz długopisów dla dzieci z Ukrainy, które rozpoczną w naszym kraju edukację. Do wyprawki dołączyliśmy maskotki, zebrane podczas wcześniejszej akcji wolontaryjnej na rzecz Uchodźców z Ukrainy.

     • Dzień bez plecaka

     • Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był dniem szczególnym – był to „dzień  bez plecaka".
      Samorząd Uczniowski zachęcił wszystkich uczniów, aby zastąpili plecaki/torby czymś innym, do czego będą mogliby spakować przybory szkolne. Kreatywność naszych uczniów zaskoczyła wszystkich.
      Szkolne tornistry zostały zastąpione m.in mikrofalówką, wózkiem sklepowym, walizką podróżną, odkurzaczem przemysłowym, szufladą..... a to tylko nieliczne pomysły naszych uczniów.
      Zachęcamy do obejrzenia zdjęć obrazujących kreatywność licealistów na Skorupki…

     • Obchody dnia św. Patryka

     • W miniony czwartek 17 marca, włączyliśmy się w obchody dnia świętego Patryka - patrona Irlandii. Dzień ten stanowił doskonałą okazję do poznania irlandzkiej kultury i zwyczajów. Uczniowie, ubrani w wiosenne stroje koloru zielonego, mogli zapoznać się z okolicznościową gazetką, korytarze wypełniały dźwięki tradycyjnej muzyki irlandzkiej, a dopełnieniem święta był fotograficzny kącik, w którym uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Leprechaunem – zielonym irlandzkim skrzatem, strzegącym garnca ze złotem.

      Podczas robienia zdjęć można było wykorzystać nietuzinkowe okulary i inne gadżety. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, przynosząc w tym dniu oryginalne zamienniki plecaków.

      Ponadto, młodzież klas pierwszych uczestniczyła w warsztatach kulturowych, podczas których poszerzyła swoją wiedzę o Irlandii „zielonej wyspie” i obchodach dnia św. Patryka na świecie. Nie zabrakło też drobnego poczęstunku w postaci czekoladowo- oliwkowych babeczek.

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego dnia. Niech zielone nastroje towarzyszą nam przez całą nadchodzącą wiosnę.

     • Spacer z Leśnikiem

     • Chcesz poznać tajniki przyrody i wziąć udział w leśnej przygodzie?! Już w tę sobotę 26.03.2022 zapraszamy na "Spacer z leśnikiem" 🌳🌲🧍‍♂️🧍‍♀️🌲🌳

      Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny, młodzież, uniwersytety trzeciego wieku, stowarzyszenia oraz inne zainteresowane osoby.
      Miejsce spotkania? Siedziba Nadleśnictwa Kłobuck, ul. Zakrzewska 85 o godzinie 09:30.
      🌞🌳🌞🌳🌞
      Chęć udziału w spacerze należy zgłosić na adres mailowy: roman.sakowicz@katowice.lasy.gov.pl lub pod nr. tel.: 602 192 570. Na zgłoszenia czekamy do czwartku tj. 24.03.2022 r. do godz. 15:00
      Do zobaczenia!

     • Warsztaty dla rodziców

     • Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kłobucku zaprasza na „Warsztaty dla rodziców”.

      Realizujemy cykl spotkań dla rodziców w roku szkolnym 2021/2022 realizowanych poprzez platformę ZOOM. Poświęcamy jest obszarom, które wymagają szczególnej uwagi i wsparcia w czasie pandemii oraz związanych z nią izolacji i nauki zdalnej.
      Tematem aktualnego spotkania będą
      Depresja wśród dzieci i młodzieży wskazania dla rodziców i poprowadzi je psycholog dr Ewa Nieroba.
      Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM w dniu
      23 marca 2022 roku o godz. 16.00 .
      Link do warsztatów zostanie umieszczony na stronie PPP-P w Kłobucku ( http://ppppklobuck.pl/) w dniu
      23 marca 2022 roku o godz. 14.30 .

     • Złoto Zosi

     • Miło nam  poinformować, że uczennica naszej szkoły Zofia Cichoń z klasy III dep odnosi ogromne sukcesy sportowe w Taekwon-do. W dniu 12.03.2022r. zdobyła złoty medal w walkach na Międzywojewodzkich Mistrzostwach w Janikowicach, a wcześniej w dniu 05.03.2022r. w Nowej Rudzie zdobyła pierwsze miejsce w walkach o Puchar Polski Seniorów i Juniorów.

      Zosia na co dzień trenuje w klubie sportowym „Wojownik” w Kłobucku.
      Serdecznie gratulujemy!

     • My też pomagamy Ukrainie…

     • Po otrzymaniu tragicznych wiadomości o sytuacji mieszkańców Ukrainy również i w naszej szkole do akcji wsparcia dołączyło się wiele osób.
      Podczas pierwszego tygodnia zbiórki na rzecz Ukrainy dotkniętej działaniami wojennymi udało się nam uzbierać wiele potrzebnych rzeczy m.in. żywność z długim terminem przydatności, artykuły do higieny osobistej, wodę, środki opatrunkowe, koce oraz akcesoria dla niemowląt. Część z tych rzeczy już w czwartek 03.03.2022 roku została spakowana i dostarczona bezpośrednio na Ukrainę, dla najbardziej potrzebujących mieszkańców tego kraju. W piątek 11.03.22 roku przekazaliśmy większość zebranych rzeczy do punktu zbiórki przy Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku, skąd trafią w ręce najbardziej potrzebujących.

      Na bieżąco trwa również zbiórka pieniężna do wolontaryjnych puszek. Całkowity dochód ze zbiórki przeznaczony będzie na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla ukraińskich rodzin.

      Należy również dodać, iż wspólnie z uczniami i ich rodzicami, nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi szkoły w pełni wyposażyliśmy mieszkanie służbowe znajdujące się przy naszej szkole by było ono w pełni gotowe na przyjęcie Uchodźców z Ukrainy.

      Na Waszą prośbę w związku z Waszymi otwartymi sercami, dalszą chęcią pomocy i wsparcia osób przybywających do naszego kraju zza wschodniej granicy przedłużamy zbiórkę pieniężną i zbiórkę rzeczowa i prosimy o dalsze wsparcie naszej wspólnej akcji.

       

      Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dotychczasową pomoc otwarte serca.