• Szkolny Konkurs na Kartkę świąteczną rozstrzygnięty!!!

     • W dniu 15 grudnia 2020r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną”. Konkurs został ogłoszony w następujących kategoriach: najpiękniejsza kartka wykonana w grafice komputerowej oraz kartka wykonana ręcznie w dowolnej technice plastycznej. Na konkurs wpłynęło wiele bardzo ciekawych i estetycznie wykonanych prac.

      Jury konkursowe w składzie: Katarzyna Ściebura, Zbigniew Macherzyński, Agnieszka Brzozowska, Barbara Zielonka, Aleksandra Przygoda, Aleksandra Desperak oceniło prace pod kątem oryginalności, estetyki wykonania, pomysłowości oraz użytych materiałów i przyznało:

       

      W kategorii świąteczna e-kartka:

      I miejsce: Szymon Szczepaniak kl. III bde,

      Wyróżnienia: Adrian Kopacz kl. II deg, Natalia Kusmierska kl. II deg.

       

      W kategorii kartek wykonanych ręcznie:

      I miejsce ex aequo: Justyna Szewczyk kl.  IIdep, Miłosz Popęda kl. I ap, Zuzanna Choryłek kl. Iap, Natalia Czaja kl. Iap.

      II miejsce ex aequo: Julia Wojtowicz kl. Ibp, Karolina Wróbel  kl. Icp, Aleksander Zych               kl. Ibp, Kinga Kosowska kl. Ibp.

      III miejsce ex aequo: Hanna Tylikowska kl. Ibp, Oliwia Kotkowska kl.  Idp, Martyna Cendal kl. Iap.

       

      Wyróżnienia:

      Emilia Chmura kl. Ibp, Julia Raszewska kl. Ibp, Jakub Banaś kl. Idp, Laura Nykiś kl. Ibp, Jessica Karbowska kl. Ibp, Julia Szleper kl.  Idp, Paweł Piskuła kl. Ibp.

      E-kartki zostały dodatkowo zgłoszone do X Powiatowego Konkursu pt.: „Pocztówka świąteczna”. Komisja konkursowa wyróżniła pracę Adriana Kopacz z kl. II deg.

      Wszystkie kartki świąteczne wezmą udział w akcji MEN „Razem na święta” i zostaną wraz z życzeniami przekazane do instytucji współpracujących ze szkołą oraz do mieszkańców Kłobucka – bezpośrednich sąsiadów szkoły.

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie pięknych prac.

     • Konkurs plastyczny „100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi.”

     • W poniedziałek 30 listopada 2020r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. K. Kosińskiego w Kłobucku zakończyły się szkolne eliminacje konkursu „100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi.”

      Pomysłodawcą konkursu plastycznego dla uczniów naszej szkoły jest Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku oraz Starosta Kłobucki.

       

       

       

       

      Celem konkursu było zainteresowanie dzieci,  młodzieży i twórców nieprofesjonalnych tematyką strażacką, ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich.

      Tematyka konkursu była dość szeroka i obejmowała udział środowiska strażackiego                        w szkoleniach, zawodach, akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych, jak również tematykę historii pożarnictwa.

      Szkolne Jury (Katarzyna Ściebura – Dyrektor, Aleksandra Przygoda- nauczyciel świetlicy, Aleksandra Desperak – pedagog szkolny) wyłoniło następujących zwycięzców:

      Martynę Czyż -  kl. II bp oraz   Weronikę Nykiś -   kl. IIbp.

      Obie uczennice otrzymają szkolny Dyplom za udział w konkursie. Następnie obie prace plastyczne zostaną przekazane do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kłobucku, gdzie będą uczestniczyć w kolejnych etapach konkursowych.

      Nagrody zostaną wręczone Zwycięzcom konkursu przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w finale centralnym, który odbędzie się 31.03.2021r.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     • Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS

     • W ramach upamiętnienia corocznego Światowego Dnia Walki z HIV/AIDS, które przypada dnia 1 grudnia, w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się XIII Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS w formie prezentacji multimedialnych oraz konkursu plastycznego. Celem wszystkich działań podjętych przez szkołę jest propagowanie wiedzy o profilaktyce zakażeń wirusem HIV i możliwości postępowania w przypadku tak zwanych „ryzykownych zachowań”.

      Konkurs podzielony był na etapy:

      Etap I: wykonanie prezentacji multimedialnych pt.: „Co wiem na temat HIV/AIDS? Profilaktyka zakażeń”

      Etap II: wykonanie plakatu promującego zachowania prozdrowotne.

      Na konkurs wpłynęło łącznie 37 prac. Wszystkie prace zostały ocenione pod względem:

      -zgodności z wymaganiami (12 slajdów o ściśle określonej tematyce),

      -poprawności merytorycznej,

      -szaty graficznej,

      -przejrzystości,

      -pomysłowości.

      Prace, które wpłynęły na konkurs były bardzo ciekawe. Jury miało problem z wyłonieniem najlepszych prezentacji.

      Miejsce I:

      Edyta Nabiałczyk kl. Ib PREZENTACJA

      Julia Płuska kl. IIbg PREZENTACJA

      Marta Płaczkiewicz kl. IIIac PREZENTACJA

      Miejsce II:

      Laura Nykiś kl. Ib

      Wiktoria Pytel – Baran kl. IIbg

      Miejsce III

      Karolina Jura kl. Id

      Na konkurs wpłynęły także ciekawe prace plastyczne. Jury postanowiło wyróżnić następujące osoby: Aleksandra Zycha z klasy Ib oraz Aleksandrę Kałmuk z klasy IIcp.

      W ramach akcji uświadamiania młodzieży ewentualnym zakażeniem wirusem HIV przygotowano także internetową audycję, która oprócz podstawowych informacji dotyczących HIV/AIDS zawiera historię 17-letniej Ewy, nosicielki wirusa HIV. Serdecznie zachęcamy Was do zapoznania się z nagraniem.

      Konkurs został zorganizowany przez: p. Joannę Foszner, p. Justynę Garus – Kempa, p. Aleksandrę Desperak, p. Aleksandrę Przygoda.

       

      WSZYSTKIM UCZNIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

     • Kursy przygotowawcze dla maturzystów

     • Kursy przygotowawcze do matury, przeznaczone dla uczniów ostatnich klas szkół średnich, prowadzone są na Politechnice Częstochowskiej od już kilku lat. Początkowo były to kursy z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym prowadzone przez pracowników Katedry Matematyki. Od ubiegłego roku oferta kursów jest rozszerzana, a w bieżącym roku maturzystom oferujemy pomoc przy przygotowaniach do tego ważnego egzaminu z następujących przedmiotów:biologia, chemia, fizyka, informatyka (na poziomie rozszerzonym) oraz matematyka (na poziomie podstawowym i rozszerzonym).

      Zajęcia prowadzone są przez pracowników Politechniki z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Kursy prowadzone na platformie e-learningowej Politechniki Częstochowskiej są bezpłatne i nie ma limitu miejsc. Zapisy na nie trwają od 5 października do 30 listopada 2020r. Aby zapisać się na kurs należy wejść na stronę Politechniki Częstochowskiejhttps://pcz.pl/pl/studenciak/kursy, tam "kliknąć" na e-learning.pcz.pl, założyć konto a następnie wybrać kurs/kursy, które nas interesują. Każdy maturzysta może wybrać jeden lub więcej kursów. Harmonogram i tematyka zajęć dostępne są po zapisaniu się na konkretny kurs. Zajęcia rozpoczynają się 16 listopada i trwają od do 25 kwietnia (z przerwami na święta i ferie).W każdym tygodniu zajęć na platformie umieszczone będą materiały dydaktyczne (prezentacje, filmy, dokumenty itp), ponadto na każdym z kursów będą fora dyskusyjne i konsultacje w pokojach telekonferencyjnych.

      Informacje o kursach można uzyskać również mailowo: kursy@pcz.pl oraz telefonicznie: 501 050 282.

     • Rozeta niepodległościowa

     • Miło nam poinformować, o rozstrzygnięciu szkolnego konkursu na NAJPIĘKNIEJSZĄ ROZETĘ NIEPODLEGŁOŚCIOWĄ.

      Na konkurs wpłynęło łącznie 13 prac. Wszystkie prace były wykonane kreatywnie, estetycznie i nawiązywały do tradycji. Rozety wykonano z różnych materiałów.

      Jury w składzie:

      Katarzyna Ściebura – Dyrektor,

      Zbigniew Macherzyński – nauczyciel plastyki,

      Barbara Zielonka- nauczyciel bibliotekarz,

      Aleksandra Desperak-pedagog szkolny,

      Aleksandra Przygoda – nauczyciel świetlicy.

      Przyznało:

      Miejsca I dla:

      -Karoliny Szczepaniak Ia,

      - Aleksandra Zycha Ib

      -Miłosza Popędy Ia

      Miejsca II dla:

      - Anny Chabrajskiej Id

      -Martyny Gabrysiak Ib

      -Bianki Kozińskiej Ia

      Miejsce III dla:

      -Mai Wilczyńskiej Ia

      Wyróżnienia dla:

      Dominiki Kłyszewskiej Ib, Karoliny Wróbel Ic, Martyny Pasieki Ib, Roksany Kalbarczyk Id, Oliwii Romańskiej Ib oraz Pawła Piskuły Ib.

       

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

      Serdecznie GRATULUJEMY i dziękujemy za udział w konkursie!!!

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dzień Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole miał niecodzienny charakter. Otóż uczniowie klasy I a i I b, pod  kierunkiem p. Justyny Garus Kempy i p. Wioletty Sosneckiej przygotowali scenkę pt. Sfrustrowana nauczycielka. Została ona zaprezentowana w konwencji starego kina i nakręcona w formie krótkiego-dziesięciominutowego filmiku. Wszyscy uczniowie i nauczyciele, zaprezentowane wielkie-małe dzieło kinowe podziwiali w swoich klasopracowniach na ekranach telewizorów. Operatorem i reżyserem w jednym był Dominik Bargiela – tegoroczny maturzysta, któremu dziękujemy za współpracę i profesjonalizm.

      - OGLĄDAJ TUTAJ -

      Również Szkolny Samorząd Uczniowski włączył się w organizację Dnia Edukacji. Przedstawiciele Samorządu złożyli życzenia i wręczyli kwiaty Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi. Dziękujemy.

     • Upamiętnienie Bitwy Warszawskiej w naszym powiecie

     • W dniu 08.10 2020 r. w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Kłobuckiego odbył się finał Konkursu Historycznego o zasięgu powiatowym „Cud nad Wisłą - 100. Rocznica Bitwy Warszawskiej”.  Konkurs odbył się  w ramach projektu „CUD ZJEDNOCZENIA – BITWA WARSZAWSKA”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.
      Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie „Szkoła w Węglowicach” , Powiat Kłobucki  oraz  Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku.

      Głównym celem tego konkursu było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy na temat historii Polski – upamiętnienie 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej i wydarzeń sierpnia 1920 roku oraz ich znaczenia dla Polski, Europy i świata.

      W konkursie wzięło udział 21 uczniów ze szkół ponadpodstawowych Powiatu Kłobuckiego. Został on przeprowadzony w formie multimedialnej, z wykorzystaniem aplikacji Quizizz . Uczniowie musieli wykazać się wiedzą m.in. z zakresu genezy i przebiegu wojny polsko-bolszewickiej, udziału       w niej polskiego społeczeństwa, jak i najważniejszych postaci związanych z wydarzeniami tych dni.

      Komisja Konkursowa wyłoniła pięciu laureatów, którzy najlepiej i najszybciej rozwiązali  test konkursowy:

      1. Adrian Mazik ZS w Krzepicach

      2. Jakub Antoniak ZS w Krzepicach

      3. Arkadiusz Ciszewski ZS Nr 3 w Kłobucku

      4. Nikola Macherzyńska ZS Nr 3 w Kłobucku

      5. Maciej Florek ZS Nr 3 w Kłobucku

      Za miejsca 6-10 Komisja Konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienia:

      6. Izabela Mazik; Zespół Szkół w Krzepicach

      7. Szymon Rzepka; Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku

      8. Roksana Ranoszek; Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku

      9. Kacper Chłąd; Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku

      10. Oliwia Kluska; Zespół Szkół Nr 2 w Kłobucku

      - Czytaj więcej -

     • Szkoły ponadpodstawowe w Powiecie Kłobuckim doposażone w generatory ozonu

     • W związku z dużym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2  w kraju, województwie śląskim i powiecie kłobuckim, Starostwo Powiatowe w Kłobucku zakupiło generatory ozonu dla 4 szkół ponadpodstawowych, tj. Zespołu Szkół nr 1, nr 2,  nr 3 w Kłobucku oraz Zespołu Szkół w Krzepicach, celem zapewnienia bezpieczeństwa i zabezpieczenia nauczycieli, uczniów i pracowników szkół przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.
      Urządzenia te mają właściwości bakteriobójcze i antyseptyczne oraz  służą do odkażania pomieszczeń.