• Akcja #challenge4agatka

     • Serdecznie dziękujemy za nominację do udziału w akcji #challenge4agatka Szkole Podstawowej nr 2 w Kłobucku😊 Społeczność szkolna III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w Kłobucku już w grudniu 2021r.przekazała na konto Agatki środki finansowe.  Nasi uczniowie pełni zapału zatańczyli dla chorej dziewczynki, czego efekty możecie podziwiać w załączonym filmiku. Całym sercem jesteśmy z tą małą wojowniczką, trzymamy za Nią mocno kciuku i pozdrawiamy!

      Do udziału w zabawie nominujemy:

      Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku

      Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobodnie

      Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamyku

      W filmikach z realizacji wpisujemy #challenge4agatka.                                                                                          

      Dla wszystkich chętnych chcących wesprzeć leczenie Agatki zostawiamy link do akcji:

      https://www.siepomaga.pl/en/challenge4agatka?fbclid=IwAR0DM2ilTjoLOPW8Hmwdvl97nT15XPAs4BEasp48yBsr6tO7ils1NQQKZYg

     • Nasi Stypendyści!

     • Miło nam poinformować, że uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Kosińskiego w Kłobucku dołączyli do prestiżowego grona osób, które w ostatnim czasie otrzymali stypendia:
      Stypendia Prezesa Rady Ministrów:
      Michał Wośtak - uczeń klasy trzeciej, otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/21. Uczeń spełnił warunki do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem, uzyskując  w roku szkolnym 2020/21 średnią ocen 5,57.
      Karolina Jura - uczennica klasy drugiej, otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/21. Uczennica spełniła warunki do otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem, uzyskując w roku szkolnym 2020/21 średnią ocen w szkole 5,13.

      Uroczystość wręczenia Stypendystom dyplomów, ze względu na reżim sanitarny związany z pandemią koronawirusa, odbyła się w dniu 14.01.2022r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku.

      Stypendia Burmistrza Kłobucka dla najzdolniejszych uczniów i studentów z Gminy Kłobuck za rok szkolny 2020/21 otrzymali następujący uczniowie:

      1. Zofia Cichoń    
      2. Dagmara Cajler 
      3. Kacper Paciepnik   

      Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w pogłębianiu wiedzy oraz rozwijaniu pasji sportowych.

     • Akcja charytatywna na rzecz Agatki

     • Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego w ZS nr 3 w Kłobucku bardzo aktywnie włączyli się w listopadzie i grudniu  2021 roku w akcję charytatywną na rzecz wsparcia finansowego chorej na guza mózgu 7-letniej Agatki Kuberskiej z Częstochowy. Koszt leczenia dziewczynki w Stanach Zjednoczonych to aż 8 mln złotych, dlatego również i my postanowiliśmy pomóc.

      W dniach 22 – 24.11 nasi wolontariusze zbierali datki do puszek. W grudniu zorganizowaliśmy sprzedaż pączków, czapek i strojów mikołajowych oraz drewnianych ornamentów choinkowych, z których całkowity dochód został przeznaczony na wsparcie chorej Agatki. Nasi wolontariusze okazali także wielkie serce, piekąc ciasta i babeczki, które były przekazane do akcji pomocowej w restauracji Eldorado w dniu 6 grudnia.

      Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, empatii i hojności ofiarodawców udało nam się zebrać kwotę 1035,93 zł . Zebrana suma została wpłacona na konto fundacji „Siepomaga”.

      Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i wsparli akcję. Wierzymy, że Agatka dzielnie przejdzie terapię i wróci do pełnego zdrowia. Trzymamy za nią kciuki !!!

     • Telefoniczny punkt konsultacyjny

     • W ramach wspomagania przedszkoli, szkół i placówek, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna kontynuuje działanie Telefonicznych Punktów Konsultacyjnych.

      Kontakt z pracownikami Poradni w ramach Punktu Konsultacyjnego pod numerem telefonu:

      572-143-287 lub 34 317 27 57

      Zapraszamy rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 do korzystania z konsultacji i porad pracowników Poradni w terminach przygotowanych dla naszej szkoły:

      10 stycznia w godz. 11.00-13.00  

      20 stycznia w godz. 14.00-16.00 

     • Skorupki w akcji MEiN „Razem na święta”

     • W dniu 17.12.2021r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbył się finał szkolnej świątecznej akcji charytatywnej, który wpisał się również w akcję MEiN „Razem na święta”.  W ramach tej inicjatywy uczniowie naszej szkoły wykonali kartki świąteczne, które następnie wrzucili do skrzynek pocztowych najbliższych sąsiadów szkoły oraz stroiki, które dostarczyli do instytucji współpracujących ze szkołą.

      Dodatkowo członkowie Samorządu Uczniowskiego i Koła Wolontariatu wraz z Pedagogiem Szkolnym przygotowali paczki upominkowe z produktami spożywczymi, artykułami chemii domowej, zabawkami oraz ubrankami dla dzieci pochodzącymi z  przeprowadzonej wcześniej wśród uczniów akcji charytatywnej.  Wszystkie upominki zostały wręczone potrzebującym rodzinom mieszkającym w Kłobucku.

      Wszystkim rodzicom i uczniom oraz całej społeczności szkolnej dziękujemy za udział w akcji, za Wasze zaangażowanie i wkład pracy, za przekazanie darów dla potrzebujących.  Cieszymy się, że są wśród Nas ludzie o tak wielkim sercu i empatii, którzy sprawiają, że na twarzach potrzebujących pojawia się uśmiech oraz łza wzruszenia.

      To za Państwa przyczyną Ich święta będą wyjątkowe!

      Serdecznie podziękowania kierujemy także dla nauczycieli i uczniów bezpośrednio zaangażowanych w Finał Akcji.

      Życzymy Wszystkim zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2022 Roku!

     • Szkolny Konkurs na Kartkę i Stroik świąteczny rozstrzygnięty!!!

     • W dniu 14 grudnia 2021r. w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na „Najpiękniejszą kartkę oraz stroik świąteczny”. Konkurs został ogłoszony w następujących kategoriach: najpiękniejsza kartka świąteczna wykonana w dowolnej technice plastycznej oraz stroik świąteczny wykonany wg własnego pomysłu. Na konkurs wpłynęło wiele bardzo ciekawych i estetycznie wykonanych prac.

      Jury konkursowe w składzie: Zbigniew Macherzyński, Barbara Zielonka, Aleksandra Przygoda, Aleksandra Desperak oceniło prace pod kątem oryginalności, estetyki wykonania, pomysłowości oraz użytych materiałów i przyznało:

      Wyniki konkursu na kartkę świąteczną:

      I miejsce:

      Eryk Przybyłek kl. Id

      Nikola Bernard kl. Ia

      Bartosz Tomza kl. Ic

      II miejsce:

      Wiktoria Kowacz Ib

      Jessca Karbowska kl. Ic

      III miejsce:

      Piotr Janik kl. Ia

      Wyróżnienie:

      Sandra Guz kl. Id

      Izabela Mika kl. Id

      Weronika Kotowicz kl. Ia

      Laura Foks kl. Ia

       

      Wyniki konkursu na Stroik świąteczny:

      I miejsce: Antoni Adamik kl. Ib

      II miejsce: Bartosz Tomza kl. Ia

      III miejsce: Kuba Tasarz kl. Ib

      Wyróżnienie:  Julia Ślusarczyk kl.Ic

      Kartki świąteczne i stroiki wraz z życzeniami zostały przekazane w ramach akcji MEN „Razem na święta” do instytucji współpracujących ze szkołą oraz do mieszkańców Kłobucka – bezpośrednich sąsiadów szkoły.

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie pięknych prac.

      Organizatorzy

     • Warsztaty dla rodziców pt. „Budowanie motywacji do nauki”

     • Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kłobucku zaprasza na „Warsztaty dla rodziców”.

      Realizujemy cykl spotkań dla rodziców w roku szkolnym 2021/2022 realizowanych poprzez platformę ZOOM. Poświęcona jest obszarom, które wymagają szczególnej uwagi i wsparcia w czasie pandemii oraz związanych z nią izolacji i nauki zdalnej.

      Tematem aktualnego spotkania będą „Budowanie motywacji do nauki” i poprowadzi je psycholog Iwona Nadaj

      Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM w dniu 16 grudnia 2021 roku o godz. 16.00 .

      Link do warsztatów zostanie umieszczony na stronie PPP-P w Kłobucku ( http://ppppklobuck.pl/) w dniu 16 grudnia 2021 roku o godz. 14.30 .